Zamek tylnej klapy

Wszystko o karoserii na zewnątrz i wnętrzu (naprawy blacharskie, szyby, fotele, tapicerka, plastiki, bagażniki dachowe itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
chabretti
Zafiromaniak
Posty: 2248
Rejestracja: 30 sie 2011, 20:51
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Żyrzyn [LPU]
Auto: Volvo
Model: V70
Oznaczenie silnika: D5244T5
Kontakt:

#16 Post autor: chabretti »

To OK. A kluczyk pasuje do wkładki?
:piwo:

wojto1974
Przeglądacz
Posty: 87
Rejestracja: 15 kwie 2010, 08:13
Lokalizacja: RADOM [WR 1926]
Model:

#17 Post autor: wojto1974 »

Kluczyk nie wchodzi, chyba jednak nie pasuje, albo tam jest taki syf że chyba kretem do rur trzeba bedzie czyścić :lol: Dzięki za rady :piwo:

darkp1

#18 Post autor: darkp1 »

To ja trochę odkopię. Dziś nagle przestała otwierać mi się klapa bagażnika, rano normalnie otwierałem, po południu się skopało, wkładka się wciska, ale nie otwiera. Jak się kluczyk wsadzi, to przy przekręcaniu słychać "ruch silniczka", przekręca się ciężko i maks tylko o pół obrotu. Co to może być? Plastiku klapy nie mam jak ściągnąć, bo przecież pod spodem są wkręty z tego co pamiętam, i przy zamkniętej klapie ich nie odkręcę :roll:

wojto1974
Przeglądacz
Posty: 87
Rejestracja: 15 kwie 2010, 08:13
Lokalizacja: RADOM [WR 1926]
Model:

#19 Post autor: wojto1974 »

Dasz radę rozebrać przy zamkniętej klapie. Mnie się udało parę postów wyżej pisałem. Zacznij od góry ,poszycie jest na zatrzaski nie na wkręty, odchylisz to wyskoczy na tyle z zaczepów że ręka wejdzie pociągniesz za cięgno i się otworzy klapa, a później to już szukać usterki w mechaniźmie. powodzenia
FUTBOL TO NIE SPRAWA ŻYCIA I ŚMIERCI.... ....TO WIECEJ NIŻ TO

Ostry
Świeżak
Posty: 14
Rejestracja: 17 cze 2011, 13:04
Imię: Michał
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Zafira A 1.8 125 KM
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE

#20 Post autor: Ostry »

Cześć,

odświeżam temat ponieważ ostatnio wymontowałem zamek z klapy w celu wyczyszczenia.
Było w nim pełno rdzy i dlatego czasem się zacinał.

Zamek rozłożyłem na części pierwsze i wyczyściłem. Przy składaniu napotkałem natomiast jeden problem. Mianowicie nie wiem jak powinna być ułożona jedna ze sprężynek.

Poniżej załączam zrobione zdjęcia. Czy ktoś wie w jaki sposób powinna być ułożona sprężyna widoczna na zdjęciach?

http://fotoo.pl/show.php?img=562154_dsc00074.jpg.html
http://fotoo.pl/show.php?img=562155_dsc00075.jpg.html
Pozdrawiam

[ Dodano: Czw Cze 20, 2013 18:39 ]
Wydaje mi się, że ten prosty koniec powinien się o coś zapierać, ale nie mogę dojść o co...
Ostatnio zmieniony 20 cze 2013, 19:15 przez Ostry, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
yeti1963
Posty: 1
Rejestracja: 24 paź 2014, 20:38
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Model:

#21 Post autor: yeti1963 »

chabretti pisze:Kolego nic trudnego. Z tego co pamiętam to potrzebny będzie klucz gwiazdkowy do (o ile dobrze pamiętam) do 6 śrub (4 cztery są zamaskowane zaślepkami). Po ich odkręceniu delikatnie odchylasz poszycie i delikatnie wyrywasz z zatrzasków.
Po zdjęciu poszycia widzisz już zamek. Przykręcony jest chyba nakrętkami na klucz 8 lub 10.
Zdejmujesz cięgna i odkręcasz zamek.
Podejrzewam że Ci nie zamyka tylnych drzwi z centralnego i z kluczyk pewnie nie chce wejść do końca i się obrócić.
Moja rada wyjęty zamek włóż do słoika z ropą i co jakiś czas wkładaj kluczyk i próbuj nim obrócić w między czasie :piwo: i po godzinie powinno pomóc. Wtedy rozłóż zamek wyczyść go i dobrze nasmaruj. Składaj i ciesz się z jazdy.
Daj znać jak skończysz. Chyba że będziesz miał jakieś pytania to pisz.
W Zafirze A są 2 śrubki zamaskowane zaślepkami na jasnym poszyciu i 4 na poszyciu klapy.
Mnie pomogło dokładne wyczyszczenie zamka (dolna część) w WD-40 i zapuszczenie olejem.

michael1127

#22 Post autor: michael1127 »

Witam, ostatnio napotkałem problem z otwieraniem tylnej klapy bagażnika. Przycisk normalnie się wciska lecz klapa sie nie otwiera. Zdjąłem poszycie i dostałem się do zamka i okazało się że wkładka się przekrzywiła i nie podnosi cięgła. niestety nie mogę jej przekręcić na miejsce w którym powinna być ?
Panowie jak o naprawić ? :D
Obrazek
Ostatnio zmieniony 05 lis 2015, 17:39 przez michael1127, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
gRZENIU
Zafiromaniak
Posty: 2136
Rejestracja: 17 maja 2015, 03:30
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Błonie
Auto: Signum
Model: Polift
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#23 Post autor: gRZENIU »

michael1127, spróbuj włożyć kluczyk i nim przekręcić ... U mnie tak pomogło ...

michael1127

#24 Post autor: michael1127 »

Niestety kluczyk przekręca się w zamku ale wkładka nie ruszyła sie z miejsca...

Awatar użytkownika
Chrees
Mieszkaniec
Posty: 340
Rejestracja: 31 paź 2015, 10:09
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: A18XE
Gender:

#25 Post autor: Chrees »

WD-40 próbowałeś? Czasami pomaga nawet przy uszkodzeniach mechanicznych - ułatwia ślizg.
Obrazek

Mariusz 79
Mieszkaniec
Posty: 231
Rejestracja: 15 mar 2015, 14:42
Lokalizacja: Kielce
Model:

#26 Post autor: Mariusz 79 »

directx11 pisze:Witam

Problem mam taki, że zamknąłem tylną klapę jak zwykle i niestety nie mogę jej już otworzyć. Zamek nie działa ani z kluczyka ani z centralnego. Czy istnieje może jakieś awaryjne otwieranie (doszukałem się w sieci takowego w wersji B) ewentualnie co zrobić aby dobrać się do tego zamka przy zamkniętej klapie? Ewentualnie jeśli był już podobny temat to proszę o przekierowanie, bo doszukać się nie mogę.

Pozdrawiam, Robert
Witam, a centralny nie otwiera tylko klapę czy też pozostałe drzwi, bo jeśli całkowicie nie działa to może trzeba go zaprogramować na nowo instrukcje znajdziesz na forum, co do klucza spróbuj psiknąć WD40 w otwór to może pomoże. Dojście do zamka nie jest takie proste gdyż z tego co pamiętam są dwa wkręty na środku pokrywy i do tych nie ma żadnego problemu zęby je odkręcić, ale są jeszcze dwa wkręty od samego spodu i one przy zamkniętej klapie są zasłonięte, ale może jak odkręcisz te dwie na środku i odczepisz zaczepy to odchylisz na tyle panel że włożysz rękę do samego zamka.
Ostatnio zmieniony 15 maja 2016, 20:58 przez Mariusz 79, łącznie zmieniany 2 razy.

struśpędziwiatr

#27 Post autor: struśpędziwiatr »

Witam.Trochę głupia sprawa bo nie wiem jak złożyc ten zamek.Dziadek mi go wykrecił i rozebrał bo nie działał za bardzo i zostawił.Teraz chcę go złozyc ale nie wychodzi.Ma ktoś może jakis rysunek tego zamka???.
Z góry dzieki :D

Lysyman
Świeżak
Posty: 15
Rejestracja: 03 sie 2016, 12:42
Imię: Damian
Lokalizacja: Katowice
Auto: Opel Zafira A 2.0 DTI
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y2.0DTH
Gender:

#28 Post autor: Lysyman »

Panowie i Panie Witajcie!
Dajcie znać jak wyjąć wkładkę z zamka tylnej klapy.
Zamek z wkładką już zdemontowałem , zdjąłem zawleczkę wkładki i ...leżę i kwiczę- nic nie chce współpracować, nie da się wysunąć wkładki.
Zamek zalany ropą i WD kluczyk nie pasuje bo był zmieniany(kupiłem Zośkę już z wymienionymi kluczykami. Problemy zaczęły się niedawno Zośke kupiłem trzy miesiące temu, z dwoma kluczykami i jednym pilotem, niestety pilot sie rozkodował i miałem error w pozycji podwójnego ryglowania-niezbędna była pomoc awaryjnego otwierania, udało się rozbroić ryglowanie przez przekręcenie kluczyka w stacyjce przez lekko odchylone drzwi(było grubo ale dalo radę. od razu po otwarciu zaprogramowałem pilota , następnego dnia zdemontowałem zamek i wyjąłem wkładkę drzwi, kupiłem już nową wkładkę i jest przygotowana do wymiany. teraz chcę zdemontować wkładkę z klapy i "dostroić ją pod kluczyk z kupionej wkładki z drzwi ale nie mogę wyjąc wkładki z zamka klapy-jak to ogarnąć.

PS może ma ktoś na zbyciu pilota (miałem okazję przetestować już kilka pilotów niby do Zośki ale nie potrafiły się zakodować z centralką, jedyny pilot koduje mi się bez kłopotu.). Pozdro!
Bez pasa Bez przebaczenia...


...zapnij pasy

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#29 Post autor: Dziadek13 »

Lysyman pisze:Dajcie znać jak wyjąć wkładkę z zamka tylnej klapy.
Zamek z wkładką już zdemontowałem , zdjąłem zawleczkę wkładki i ...leżę i kwiczę- nic nie chce współpracować, nie da się wysunąć wkładki.
Szukamy i czytamy np tu:
http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?t=24564

Lysyman
Świeżak
Posty: 15
Rejestracja: 03 sie 2016, 12:42
Imię: Damian
Lokalizacja: Katowice
Auto: Opel Zafira A 2.0 DTI
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y2.0DTH
Gender:

#30 Post autor: Lysyman »

Haha Dziadek 13 Dzięki za info.
Szukałem, czytałem(praktycznie zerowe info na necie , nie tylko na OZKP, a Twój post to już na pamięć znam ;-) ) i nie zatrybiłem choć IQ mam ponad przeciętne ;-). Jeśli dobrze odczytałem Twojego posta to po "2-im" zdjęciu rozwiercamy "wgniotek" ( zaklepanie),który jest zabezpieczeniem przed wysunięciem wkładki(zamiast beleczki blokującej jest wgniotek (zaklepanie). nie zwrócilem uwagi jak zdemontowalem u siebie czy jest wgniotek bo końcówka jest trochę wysmarowana i widocznie przyslaniała mi "zaklepanie" a patrząc na Twoje fotki mamy zdjęcie "2" z niezdemontowaną wkładką i nagle przejście na "3" z już zdemontowaną- takie skrócenie operacji
Zamek zdemontowany zabezpieczenie(mały sieger) zdjęte, plastikowa oslona zdjęta i zawiesiłem się dalej, a teraz widzę po Twoim poście ,że ominąłem to zaklepanie.Ciągle człowiek czegoś się uczy . Dzięki za info i jutro ogarniam temat.
Trzymaj się i dzięki za szybki odzew!
PS Pamiętam ,ze zawsze wyciągało się wkładkę z włożonym kluczykiem a u mnie jak pisałem kluczyk nie pasuje do wkładek - mam nadzieję ,że wkładka spokojnie się wysunie, z wkładką z drzwi dałem radę więc pewnie z tą z kalpy też ogarnę.

Przy okazji widzę sąsiedzie,że czasem możemy się obtrąbić na parafii ;-)
Bez pasa Bez przebaczenia...


...zapnij pasy

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karoseria i wnętrze”