pekąjące i wybrzuszające się przyciski od klaksonu

Wszystko o karoserii na zewnątrz i wnętrzu (naprawy blacharskie, szyby, fotele, tapicerka, plastiki, bagażniki dachowe itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
waldik782

#16 Post autor: waldik782 »

ja swoja bralem z podworka od helmuta przy 118kkm i juz lewy byl zdemolowany...nie mam pojecia co jest tego regulą...facet w wieku mojego ojca wiec raczej budzik nie byl krecony...
mysle ze wiekszosc ludzi kreci wiecej lewa grabka i ten guzik moze temu poddaje sie szbciej...
ale to tylko moja wizja...

fabidan

#17 Post autor: fabidan »

imo może na ten lewy guzik ma wpływ nasze kochane słoneczko - lewy guzik jest zdecydowanie bardziej eksponowany i w połączeniu z naszymi palcami, potem i innym czynnikami zużywa się na tym słońcu bardziej :/

Anony Mous

#18 Post autor: Anony Mous »

fabidan pisze:imo może na ten lewy guzik ma wpływ nasze kochane słoneczko - lewy guzik jest zdecydowanie bardziej eksponowany i w połączeniu z naszymi palcami, potem i innym czynnikami zużywa się na tym słońcu bardziej :/
Raczej lewa ręka "częściej" trzyma kierownicę niż prawa.

fabidan

#19 Post autor: fabidan »

Raczej lewa ręka "częściej" trzyma kierownicę niż prawa.
to tez sie zgadza :) , ja zastałem już pęknięty przycisk klaksonu (mam w tej chwili ponad 140kkm na budziku) - nie zauważyłem żebym jakoś nadmiernie go używał (staram się rzadko trąbić, co nie zawsze się udaje :P). Natomiast trzymając kierownicę jedną ręką (wiem niepoprawnie) trzymam ją raczej poniżej klaksonu (na 7-8 godzinie).
Nie wiem czy warto to naprawiać skoro "ten typ tak ma" - taka uroda zosieńki :)

kubala363636

#20 Post autor: kubala363636 »

ja mam 150 tys i wyglada tragicznie te guziczki klaksonu a kierownica igiełka wiec niewiem czy to wymienić oplaca sie ?? jak to znów pęknie :x

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#21 Post autor: Dziadek13 »

kubala363636 pisze:ja mam 150 tys i wyglada tragicznie te guziczki klaksonu a kierownica igiełka wiec niewiem czy to wymienić oplaca sie ?? jak to znów pęknie :x
Na 100% pęknie jeżeli masz boki przycisku całe to zrób jak ja to zrobiłem tylko daj do grawera taki co na pucharach graweruje niech ci wygraweruje obramówke i trąbke na tych przyciskach możesz później zapuścić szarą farbą grawer i będzie git.Nowa poduszka z allegro 250zł zdecyduj sam.
Obrazek
Ja grawera odpuściłem sobie.

kubala363636

#22 Post autor: kubala363636 »

a po grawerowaniu tez pęknie ??bo nowa poducha to 100% pęknie będzie tak samo jak moja moja to tragicznie wygląda na środku pęka nie wiem .Ale ja tego sam nie przeżywa :piwo: :D

wojto1974
Przeglądacz
Posty: 87
Rejestracja: 15 kwie 2010, 08:13
Lokalizacja: RADOM [WR 1926]
Model:

#23 Post autor: wojto1974 »

Ja również mam pęknięte oba , takie były jak kupowałem auto i co istotniejsze facet nie chciał mi przez to badań podbić bo twierdził że poduszka jest uszkodzona albo jej nie ma. Na szczęście nie jest jedynym w mieście który ma uprawnienia do podbijania badań :D :D
FUTBOL TO NIE SPRAWA ŻYCIA I ŚMIERCI.... ....TO WIECEJ NIŻ TO

vinopij

#24 Post autor: vinopij »

wojto1974 pisze:... facet nie chciał mi przez to badań podbić bo twierdził że poduszka jest uszkodzona albo jej nie ma. Na szczęście nie jest jedynym w mieście który ma uprawnienia do podbijania badań :D :D
Kretyn i tyle albo chciał w kieszeń dostać parę złotych :)

Ostatnio do prawie-szwagra sie przyczepił o rysy od wycieraczek na przedniej szybie... za 50 podbił.

Tak sobie myślę czy nie można wymienić tego elementu w całości, przecież poducha jest pod tym plastikiem i pewnie w momencie "odpalenia" wyrywa ten plastik z zatrzasków.

Akcja szrot :D u mnie już pękło jakiś czas temu przy 209k ( albo 309k - bo przebieg pewnie był do negocjacji :D )

Anony Mous

#25 Post autor: Anony Mous »

Może ktoś wie czy da sie zamontować koło kierownicy z Zośki B do Zośki A ( taka mała operacja plastyczna ). Wtedy pozbylibyśmy się pękąjących i wybrzuszających się przycisków od klaksonu.

Mihó

#26 Post autor: Mihó »

Oczywiście, że się da. Wieloklin jest ten sam, poduszka też jest rozpoznawana, a jak pokombinujesz ze sterowaniem, to fabryczne radio też obsłużysz. Problemem jest tylko kolor (szary)

Woytas

#27 Post autor: Woytas »

nie wiem czy się da...ale za to nabawiłbyś się wycierająścych się pokręteł hihi

Awatar użytkownika
micaddo
Przeglądacz
Posty: 51
Rejestracja: 28 lip 2011, 16:39
Lokalizacja: Polska
Model:

#28 Post autor: micaddo »

Witam,jeżeli chodzi o uszkodzenia na kierownicy,ja poradziłem sobie w ten sposób,że wyciąłem z gumy 0.4 mm grubości dwa kawałki,odpowiednio przyciąłem,żeby mniej więcej pasowało,krawędzie objechałem,żeby nie było kantów,a całość jeszcze przeszlifowałem papierem ściernym(drobnym) i przykleiłem na kleju (Patex).Wrazie jak kiedyś odpadną to je jeszcze do szlifuje,bo nie są w 100 % dopasowane.Pozdrawiam i przesyłam link jak to wygląda. :piwo:
http://imageshack.us/g/191/dsc00731z.jpg/

Anony Mous

#29 Post autor: Anony Mous »

Mnie dzisiaj spotkała ta "przyjemność":

Obrazek

Cóż teraz tylko czekać aż "kanion" się powiększy i kiedyś poszukać nowej poduszki :oops: :/ :evil:

Znalazłem na allegro coś takiego : LINK nawet fajne ale nie ma wyróżnionych przycisków.

Pytanko 1: Czy znaczek z poduszki łatwo da się wyciągnąć ?? Bo tak przeglądam i ładniejsze i tańsze są poduszki z anglii ale wolałbym ze znaczkiem opla.

Pytanie 2: Czy od astry G pasuje ?? I czy jeszcze od jakiś modeli ?? Nie są mniejsze itp ??

sQcha

#30 Post autor: sQcha »

TU masz nowy oryginał. Nie jest tanio :/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karoseria i wnętrze”