[A] Demontaż deski rozdzielczej w Zafirze A

Wszystko o karoserii na zewnątrz i wnętrzu (naprawy blacharskie, szyby, fotele, tapicerka, plastiki, bagażniki dachowe itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Maciek
Zafiromaniak
Posty: 3463
Rejestracja: 24 gru 2008, 16:35
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Z20LET
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:
Kontakt:

#31 Post autor: Maciek »

Zdjęcia zaktualizowane :)

Andrzej13

#32 Post autor: Andrzej13 »

Kolega troche przesadził, wystarczy wyjąc radio potem odkręcic trzy śrubki pod licznikami,jednom z lewej strony w kratce powietrza,jedna przy bezpiecznikach,ustawic kierownice w położeniu dolnym.i po robocie, Ja robie to w 5minut. :piwo:

Awatar użytkownika
dzarko
Mieszkaniec
Posty: 450
Rejestracja: 01 maja 2010, 12:07
Imię: Jarek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Opel
Model: ZafiraA
Oznaczenie silnika: Z16XE

#33 Post autor: dzarko »

Żebym miał jasność. Aby dostać się do wskaźników wystarczy 5 minut i 5 śrubek plus radio?
Błękitna Zocha z Białołęki
Obrazek

Andrzej13

#34 Post autor: Andrzej13 »

Właśnie tak kolego :piwo:

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#35 Post autor: MieHor »

Andrzej13, sadzę, że tylko taka Twoja odpowiedź nie wnosi nic nowego, jeśli masz dobry i sprawdzony sposób, to daj jakiś konkretny opis jak to robisz, a na pewno wielu użytkownikom pomożesz i Ci podziękują za fachową pomoc

bartek22jj

#36 Post autor: bartek22jj »

Witam wszystkich. Przepraszam, ze odswieze temat, ale mam problem z rozkreceniem deski. Poczytalem, kupilem potrzebne zarowki i przyszedl czas na wymiane. Rozkrecilem wszystkie srubki, i zaczal sie problem, bo nie moglem z radia wypiac tych kostek tzn z jednej strony jakby wychodzilo a z drugiej nie (tzn tak po bokach), nastepnie jak widzialem na zdjeciach to jak sie te kierunki zdejmuje, bo chyba trzeba je zdjac ;) No i to chyba bedzie wszystko, prosze o pomoc i pzdr wszystkich :)
Dodam tez zdjecie pogladowe
Obrazek

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#37 Post autor: MieHor »

Widać, że bardzo się przyłożyłeś do tego radia, bo wyjąłeś je razem z kieszenią, która normalnie powinna zostać w tym otworze na radio (prawdopodobnie nie była przykręcona - u góry na kieszeni widać otwór przez niego wchodzi śruba chyba fi 5 mm i od spodu powinna być nakrętka). Teraz to musisz wyjąć radio z kieszeni, po obu bokach powinieneś widzieć takie blaszki - zapadki, trzeba je odchylić albo specjalnym kluczem - wyjmakiem albo użyć 4 szt. gwoździ (najpierw sprawdź czy w tych 4 otworach na płycie czołowej nie ma wkręconych imbusików zabezpieczających, jak są wykręć je), przez te otwory wsuń odpowiedniej średnicy, np. gwoździe, odchylając je na zewnątrz naciśniesz na te blaszki i przy pomocy drugiej pary rąk pociągnij za radio (może być ciężko, bo siedzi ono dość mocno właśnie w tym złączu z wiązką przewodów i w gnieździe antenowym). Po wyjęciu radia, jeśli musisz to odłącz kostkę od kieszeni (będzie widać specjalne zaczepy).

bartek22jj

#38 Post autor: bartek22jj »

Dzieki za pomoc ;) Tzn z radiem nie bylo problemu zeby je takos ciezko bylo wyjac, a tak myslalem nad tym zeby wyjac ta czarna kieszen :)

moherowedziecie

#39 Post autor: moherowedziecie »

MieHor pisze:Kolego "Macku" - wdzięcznościom nie będzie końca. Wspaniała lekcja poglądowo-praktyczna. Serdecznie dziękuję i pozdrawiam.


//scalone//


Koledzy!
Nawiązując do mojego pierwszego postu i udzielonej odpowiedzi przez Maćka muszę pochwalić się, że zakupiłem poprzez Allegro wyświetlacz komputera pokładowego do mojej Zafiry. Synek podłączył go do programatora i samodzielnie metodą prób i błędów przestawiając bity w pamięci Eprom zmienił w nim język francuski na polski. Wyświetlacz jest wyprodukowany w 2000r. i był wcześniej zamontowany w Zafirze wyprodukowanej na rynek fracuski.
Efekt jego pracy można obejrzec pod tym linkiem:

http://www.youtube.com/wa...player_embedded

Teraz pozostaje mi tylko skorzystać z podanej przez Maćka instrukcji demontażu tablicy rozdzielczej i dokonać podmiany MID-a, oczywiście z udziałem synka.

Pozdrawiam



kolego zaproponowany link nie dziala..

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#40 Post autor: MieHor »

Po dwóch latach link wygasł a oryginał filmiku się nie zachował

Awatar użytkownika
guma75
Bywalec
Posty: 146
Rejestracja: 08 cze 2010, 13:49
Imię: Waldek
Lokalizacja: Hannover
Auto: Opel Zafira B 1,9CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#41 Post autor: guma75 »

Koledzy mam pytanko : czy muszę wyciągnąć radio by ściągnąć kokpit ? Bo mam zamiar mojej Zosieńce założyć pierścionki na zegary a nie mam do radia kodu i boję się je odłączyć :roll: Dzięki z góry za pomoc i pozdrawiam guma75
GUMA75

Awatar użytkownika
guma75
Bywalec
Posty: 146
Rejestracja: 08 cze 2010, 13:49
Imię: Waldek
Lokalizacja: Hannover
Auto: Opel Zafira B 1,9CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#42 Post autor: guma75 »

A czy będę potrzebował kod do radia czy po włożeniu będzie dalej działało?
GUMA75

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#43 Post autor: MieHor »

Jeśli zostało wcześniej zdekodowane to będzie działało, ale po pytaniu sądzę, że nie wiesz jak jest faktycznie

Awatar użytkownika
guma75
Bywalec
Posty: 146
Rejestracja: 08 cze 2010, 13:49
Imię: Waldek
Lokalizacja: Hannover
Auto: Opel Zafira B 1,9CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#44 Post autor: guma75 »

Co do radia to niewiem czy jest zdekodowane :roll: no nic zaryzykuje a w razie czego ile takie zdekodowanie radia kosztuje? i czy wyjęcie samego radia wystarczy czy kieszeń też trzeba wyciągnąć?
GUMA75

Awatar użytkownika
guma75
Bywalec
Posty: 146
Rejestracja: 08 cze 2010, 13:49
Imię: Waldek
Lokalizacja: Hannover
Auto: Opel Zafira B 1,9CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#45 Post autor: guma75 »

Akumulator odłanczałem chyba na jdłużej na 1h i potem radyjko chodziło dalej :D o to jest szansa że będzie dalej chodziło :D wrazie czego to będę szukał pomocy. Pozdrawiam :piwo:
GUMA75

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karoseria i wnętrze”