[A] Fotele I-go i II-go rzędu - demontaż, montaż, naprawy

Wszystko o karoserii na zewnątrz i wnętrzu (naprawy blacharskie, szyby, fotele, tapicerka, plastiki, bagażniki dachowe itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
hubn

#31 Post autor: hubn »

Koledzy ... i jak z tą kanapą? Mam niestety podobny problem. Tylna kanapa piszczy niemiłosiernie na wybojach (obciążona i pusta) ale tylko wtedy kiedy jest odsunięta na maksa. Wystarczy trochę przesunąć do przodu i problem znika. Cała kanapa nie ma luzów więc w czym problem?

frohike

#32 Post autor: frohike »

dzarko pisze:Kupując Zafirę nie wiedziałem, że dopiero w wersji poliftingowej jest 3-punktowy pas w kanapie. Zacząłem się ostatnio zastanawiać, czy jest możliwość wsadzenia kanapy poliftingowej do Zosi sprzed liftingu. Ktoś próbował? Można je zamienić? Są kompatybilne?
Wczoraj spróbowałem i potwierdzam. Można zamontować kanapę poliftingową w zafirze przed liftingiem.

Awatar użytkownika
Tunio999
Zafiromaniak
Posty: 5255
Rejestracja: 15 gru 2011, 21:09
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Auto: ex ZB 1.8 SPORT
Model: 2008
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#33 Post autor: Tunio999 »

Na 100% będą pasować... Osobiście z kolegą przekładałem :lol: i siedzi idealnie... Tylko pamiętaj aby równo z jednej i drugiej strony włożyć w prowadnice... :P

PS: Przednie fotele i trzeci rząd również pasuje ;)
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej."
- Albert Einstein

<<< Pozdrawiam Tunio999 >>>

nicealbin

#34 Post autor: nicealbin »

Witam,

w takim razie mam pytanie jak jest z fotelami kierowcy i pasażera.
Jak się demontuje i montuje?
Mam ZA 1.8 2004 i przednie fotele są trochę zużyte i nie wygodne jeśli chodzi o dłuższe trasy. Planuje wymienić najlepiej na kubełkowe.
Jak na razie zbieram informacje :D

pablo2374

#35 Post autor: pablo2374 »

A czy "kubełek" będzie wygodniejszy na długie trasy :>

nicealbin

#36 Post autor: nicealbin »

Jeśli patrząc z perspektywy tych zużytych to na pewno będzie wygodniejszy :P

Wojtas24

#37 Post autor: Wojtas24 »

Hej!

Skusiłem się i włożyłem do mojej Zafirki (2001r.) fotele z Zafirki
poliftingowej (2003r.).Od strony technicznej poszło bez problemu,natomiast gdy
przyszlo mi połączyć kable pod siedzeniem kierowcy i pasażera to pojawił się problem.Okazało
się,iż nowsze fotele posiadają złącze firmy Delphi,które ni jak mają się do
układu w moim aucie,wtyczek nie da się ot tak po prostu połączyć ze sobą ,a na desce wyskoczyła kontrola poduszek.
Zielona wtyczka (przewód koloru zielonego i czarnego),zółta (brązowy i niebieski),czarna Delphi 1para (pomarańczowo-biały,pomarań-niebieski) i 2 para (pomar-brązowy,pomarań-zielony).Moja prośba o pomoc.Czy to w ogóle da się połączyć?a jeśli tak to jakim sposobem,aby było bezpiecznie :-)
z góry WIELKIE dziękuję!

Obrazek
Ostatnio zmieniony 03 lut 2013, 17:44 przez Wojtas24, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Tunio999
Zafiromaniak
Posty: 5255
Rejestracja: 15 gru 2011, 21:09
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Auto: ex ZB 1.8 SPORT
Model: 2008
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#38 Post autor: Tunio999 »

Wojtas24 pisze:Moja prośba o pomoc.Czy to w ogóle da się połączyć?a jeśli tak to jakim sposobem,aby było bezpiecznie :-)
z góry WIELKIE dziękuję!
A nie ma jakieś "przejściówki" :?: :mysli:

A jak nie to trzeba schemat kabelków odczytać i na sztywno połączyć - bez wtyczek :mysli:
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej."
- Albert Einstein

<<< Pozdrawiam Tunio999 >>>

Wojtas24

#39 Post autor: Wojtas24 »

"A jak nie to trzeba schemat kabelków odczytać "

Dobry pomysł,może ktoś ma (albo wie) gdzie znajdę taki schemat?

Awatar użytkownika
Tunio999
Zafiromaniak
Posty: 5255
Rejestracja: 15 gru 2011, 21:09
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Auto: ex ZB 1.8 SPORT
Model: 2008
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#40 Post autor: Tunio999 »

Wojtas24 pisze:"A jak nie to trzeba schemat kabelków odczytać "

Dobry pomysł,może ktoś ma (albo wie) gdzie znajdę taki schemat?
Coś jest tutaj: http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?t=622
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej."
- Albert Einstein

<<< Pozdrawiam Tunio999 >>>

fipil
Świeżak
Posty: 19
Rejestracja: 13 maja 2014, 23:04
Imię: Filip
Lokalizacja: Łódź
Auto: Zafira C 1.4T Cosmo
Model: ZC
Oznaczenie silnika: A__

#41 Post autor: fipil »

Mam urwaną rączkę do składani/rozkładania siedzeń w III rzędzie
ktoś próbował to skleić/zgrzewać, ale strasznie kiepsko, jak wymontować plastikową wnękę po tej rączce z tylnej kanapy - czy to jest jakaś integralna część, czy mogę to wymienić ?

Kuba84

#42 Post autor: Kuba84 »

Witam. Mam problem z moja nowo zakupioną zafirą. Jest to model 2003. Problem polega na tym że dzwignia podnoszenia siedziska tylnej kanapy zablokowała się i nie da się siedziska złożyć. Rokręciłem osłonę ale nie widać tam nic co stanowiło by problem. Od spodu tez nie bardzo widać co z tym zrobić. Może macie jakieś pomysły jak to ruszyć. Będę wdzięczny za podpowiedzi.

Maćku
Zafiromaniak
Posty: 2451
Rejestracja: 09 wrz 2014, 16:00
Imię: Maciej
Lokalizacja: Międzyrzecze G.[SBI]
Auto: seria 3
Model: e46
Oznaczenie silnika: M47,M54

#43 Post autor: Maćku »

Painball pisze:Mój skrzypiał ale nie bez powodu:D Pękł sobie. Dziwne bo nie mam dużej pupy :) Szukam zamiennika. Generalnie znalazłem coś ciekawego. Kojarzy ktoś ten fotel: http://allegro.pl/fotel-kierowcy-lewy-r ... 54243.html ? To nie z fabrycznego zestawu z Zafiry / Astry:) Zastanawiam się czy podepnę do zwykłej zośki.
Mnie też skrzypiał aż w końcu strzelił :lol: i mam na oku sportsitze w identycznej tapicerce jak moje zwykłe i to cały komplet wraz z boczkami :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 30 lip 2015, 19:48 przez Maćku, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Skasowany użytkownik 16629

#44 Post autor: Skasowany użytkownik 16629 »

Maćku pisze:Mnie też skrzypiał aż w końcu strzelił :lol: i mam na oku sportsitze w identycznej tapicerce jak moje zwykłe i to cały komplet wraz z boczkami :mrgreen:
Pewnie chodzi Ci o TEN zestaw. Kolor ten sam, ale fotele bardzo dobre. Sam posiadam takowe u siebie (zwane sport), ale w ciemnej barwie, komplet fabryczny taki był w mojej wersji. Są o wiele lepsze niż seryjne tapczany, lepiej trzymią na boki, są głębsze i posiadają wysuwane siedzisko do podparcia nóg, które kiedyś nie było mi potrzebne, a dziś bardzo sobie chwalę :)

pd. teraz zauważyłem, to w Rydach jest, rzut beretem ode mnie :) Cena dobra, mogę rzucić okiem w wolnej chwili choć widać przetarcie na fotelu kierowcy... nie martw się, do mnie nie pójdą, choć bardzo mi się podoba niebieskie wnętrze, ale brak elektryki z tyłu, a nie lubię rzeźbić/zaślepiać korbek no i jednak 350zł to nie dużo, ale wolę wydać to na dziurawy wydech ;)
Ostatnio zmieniony 30 lip 2015, 23:48 przez Skasowany użytkownik 16629, łącznie zmieniany 1 raz.

Painball

#45 Post autor: Painball »

A o tym w końcu ktoś coś wie? http://allegro.pl/fotel-kierowcy-lewy-r ... 54243.html
Bo w żadnej zosi tego nie widziałem, a bajer niesamowity:D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karoseria i wnętrze”