Nie otwierające sie drzwi tylne prawe.

Wszystko o karoserii na zewnątrz i wnętrzu (naprawy blacharskie, szyby, fotele, tapicerka, plastiki, bagażniki dachowe itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
PabloDG

#31 Post autor: PabloDG »

Dzięki Janusz!
pozdrawiam

PabloDG

#32 Post autor: PabloDG »

Witam
Drzwi zrobione. Centralny, szyby oraz głośniki odzyskały sprawność. Po dobraniu się do wiązki okazało się, że tylko dwa przewody były całe. Dobrze, że nie zrobiło się zwarcie.
pozdrawiam

Awatar użytkownika
Przemass
Zafiromaniak
Posty: 886
Rejestracja: 03 lut 2013, 11:49
Imię: Przemek
Lokalizacja: Pyrlandia
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:
Kontakt:

#33 Post autor: Przemass »

Miałem to samo,tzn.nie domykająca się szyba i drzwi,przyczyną była przetarta wiązka :P
Zafira OPC Arden Blue by Przemass:

https://youtu.be/ZTRk3ILxeOk

artwit1

#34 Post autor: artwit1 »

koledzy, mam pytanie,
Zablokowane mam dzwi tlne prawe. Klamka od zewnątrz chodzi luźno a od wewnątrz jest blokada przekręcona ,ta przed dziećni i ni tak ni tak nie można otworzyć dzwi, JAKIES PODPOWIEDZI?


Artur - Twój post scaliłem do odpowiedniego tematu - nie pisz byle gdzie tylko poszukaj odpowiedniego tematu ;) - Bodek
Ostatnio zmieniony 09 kwie 2015, 18:20 przez artwit1, łącznie zmieniany 1 raz.

Pako1982

#35 Post autor: Pako1982 »

Witam,
Mam w Zafirze A problem z lewym tylnymi drzwiami, nie mogę w ogóle otworzyć drzwi. Od jakiegoś czasu nie działał już w nich centralny. Klamki, zewnętrzna i wewnętrzna działają bez problemu, przycisk otwierania także. Ściągnąłem już tapicerkę drzwi i wszystko wygląda na ok. Jest jakiś sposób, aby odblokować drzwi?

Awatar użytkownika
Pabloot
Przeglądacz
Posty: 52
Rejestracja: 20 lut 2015, 21:49
Imię: Paweł
Lokalizacja: Katowice
Auto: Zafira A OPC
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:

#36 Post autor: Pabloot »

Witam,
mam pytanie czy ktoś wie jak otworzyć tylne drzwi które są zaryglowane i maja uszkodzony centralny?? Miałem przełamane kable przy słupku w tylnych lewych, polutowałem ale niestety wcześniej musiały zrobić zwarcie. Wymieniłem bezpiecznik i zima, dla pewności wymontowałem z prawych drzwi zamek i podpiąłem do lewych i ten działa...
Próbowałem rozebrać ten z prawych drzwi ale nie widzę takiej możliwości tym bardziej jak jest zamontowany w drzwiach. Chyba że czegoś nie wiem??
POMOCY!!

Proszę nie dublować postów w 2 różnych tematach - Rybka
Ostatnio zmieniony 31 mar 2017, 21:36 przez Pabloot, łącznie zmieniany 1 raz.

zlomek_pl
Debiutant
Posty: 25
Rejestracja: 20 mar 2017, 08:21
Imię: Tomek
Lokalizacja: Tczew
Auto: Opel Zafira A
Model: OPC
Oznaczenie silnika: Z18XE

#37 Post autor: zlomek_pl »

Cześć. Wymieniłem zamek. Zanim go założyłem sprawdziłem czy działa. Po zamontowaniu zamka w drzwiach zadziałał raz. Wiązka sprawdzona. Prąd dochodzi. Co może być przyczyną że tylko raz zadziałał? Nie chce kupować kolejnego zamaka na jednokrotne otwarcie drzwi. Jakieś pomysły?

Awatar użytkownika
Pabloot
Przeglądacz
Posty: 52
Rejestracja: 20 lut 2015, 21:49
Imię: Paweł
Lokalizacja: Katowice
Auto: Zafira A OPC
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:

#38 Post autor: Pabloot »

Hej, moim zdaniem to jednak wiązka robi zwarcie i pali zamki. Sprawdź dokładnie w słupku.

zlomek_pl
Debiutant
Posty: 25
Rejestracja: 20 mar 2017, 08:21
Imię: Tomek
Lokalizacja: Tczew
Auto: Opel Zafira A
Model: OPC
Oznaczenie silnika: Z18XE

#39 Post autor: zlomek_pl »

Na słupku? Tzn gdzie dokładnie? Obrazek o to chodzi?

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#40 Post autor: Dziadek13 »

Widze moją fotke więc wywołany do tablicy tak tam się urywają lub pękają kabelki i mogą robić zwarcie i wtedy palą się bezpieczniki lub instalacja możliwe też spalenia radia,ale nie zamka.
Ja to naprawiałem od środka samochodu wygodniej.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Pabloot
Przeglądacz
Posty: 52
Rejestracja: 20 lut 2015, 21:49
Imię: Paweł
Lokalizacja: Katowice
Auto: Zafira A OPC
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:

#41 Post autor: Pabloot »

Złomek, tak tylko ściągnij tą gumę i zobacz w środku poszczególne kabelki tak jak pokazał to Dziadek.

Dziadek w moim przypadku przetarły się zasilające i od sterowania, zwarły razem i spaliły zamek w dodatku zaryglowany dlatego musiałem rozbierać tapicerkę z zamkniętymi drzwiami i rozwalać zamek. Nie wymyśliłem sobie tego tylko opisałem przypadek.
Ostatnio zmieniony 10 lip 2017, 20:34 przez Pabloot, łącznie zmieniany 2 razy.

zlomek_pl
Debiutant
Posty: 25
Rejestracja: 20 mar 2017, 08:21
Imię: Tomek
Lokalizacja: Tczew
Auto: Opel Zafira A
Model: OPC
Oznaczenie silnika: Z18XE

#42 Post autor: zlomek_pl »

Ok. jeszcze raz sprawdzę . Dziękuje. ps. A fotki znalazłem w necie :D.

zlomek_pl
Debiutant
Posty: 25
Rejestracja: 20 mar 2017, 08:21
Imię: Tomek
Lokalizacja: Tczew
Auto: Opel Zafira A
Model: OPC
Oznaczenie silnika: Z18XE

#43 Post autor: zlomek_pl »

Mieliście rację, przewody które jak się okazało były już naprawiane. Dziękuje. No i naprawione, ale jak teraz się poprzerywają to będę musiał kupić nowe bo te są już sztywne.

Awatar użytkownika
maoie
Przeglądacz
Posty: 78
Rejestracja: 30 gru 2013, 20:03
Imię: Maciej
Lokalizacja: Poznan
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#44 Post autor: maoie »

TUTAJ też było o tym

proponuję zakupić nowe kabelki porządne i konektorki i zarobić na nowo przynajmniej na głównych zasilających
Obrazek

lukaszy
Debiutant
Posty: 38
Rejestracja: 09 kwie 2019, 21:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wołomin
Auto: Opel Zafira A OPC
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:

#45 Post autor: lukaszy »

Panowie jakiś pomysł na otwarcie drzwi? Nie reaguje ani klamka wewnętrzna ani zewnętrzna. Prawe tylne. Mechanizm elektryczny szyby działa.

Próbowałem powyższych metod, niestety wygląda tak jak by coś spadło. Drzwi nie reagują. Odkręciłem śrubkę przy sterowaniu szyb, przy zaślepce głośnika i jedną od dołu. Niestety dostać się do dwóch kolejnych od dołu to graniczy z cudem. Centralny kompletnie nie reaguje na te drzwi. Może też kabel się uwalił tylko jak odpiąć kable przy zamkniętych drzwiach? Gdzie są kolejne śrubki, jest to wersja opc i skórzane obicie i nie widzę w tym małym schowku w drzwiach żadnych zaślepek śrub dodatkowych. Jak się do tego dziadostwa dostać?
Ostatnio zmieniony 11 cze 2019, 10:25 przez lukaszy, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karoseria i wnętrze”