Konserwacja, polerowanie lakieru i innych elementów karoseri

Wszystko o karoserii na zewnątrz i wnętrzu (naprawy blacharskie, szyby, fotele, tapicerka, plastiki, bagażniki dachowe itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
marrrcin

#46 Post autor: marrrcin »

Oczywiście, że konserwacja jest bardzo ważna. I lakieru i podwozia. Profilaktyka przede wszystkim..... a potem inni zszokowani, że jak to? auto ma swój wiek, przebieg, a tu lakier "jak nowy" i podwozie "zdrowe" hehehe
Po prostu trzeba dbać!!!
Popieram i pozdrawiam :piwo:

MARCEL!
Zafiromaniak
Posty: 750
Rejestracja: 14 gru 2011, 12:33
Imię: Mar
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE

#47 Post autor: MARCEL! »

No właśnie, trzeba dbać bo chyba blachy nie są bardzo mocną stroną Zafiry... Tzn. nie jest aż tak źle, ale lepiej konserwować...

jaroslaw_yaro

#48 Post autor: jaroslaw_yaro »

Jakaś menda porysowała mi drzwi chyba gwożdziem na całej długosci przednie lewa strona az do blotnika lewego az widac biale ale nie jest chyba glebokie.Tutaj w Polsce w Warszawie na Mokotowie .Bardzo proszę o pomoc.

PiterG
Przeglądacz
Posty: 74
Rejestracja: 27 paź 2011, 11:57
Imię: Piotr
Lokalizacja: Bełchatów
Auto: Opel Zafira1.9
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT

#49 Post autor: PiterG »

Twoja wypowiedz jest jak dla mnie bardzo chaotyczna. Rysa jest głęboka czy nie bo z Twojej wypowiedzi... Bardzo proszę przejechać delikatnie paznokciem przez rysę i ocenić czy jest to rysa do bazy. Istnieją jeszcze białe bardzo delikatne rysy ale wątpię by ktoś zrobił tak delikatne rysy gwoździem. Generalnie na tą przypadłość polecałbym polerkę mechaniczną która w przypadku rysy powierzchownej w co wątpię (przydałoby się zdjęcie) daje bardzo dobre efekty. Jeśli chodzi o polerkę i głębokie rysy też daje dobre efekty. Przy głębszych rysach polerka zaokrągla krawędzie rysy co powoduje, że jest mniej widoczna na lakierze. Najlepszym sposobem będzie jak obejrzy to ktoś zajmujący się auto detailingiem bądź kosmetyką samochodową (polerką) ale dobrze znający się na rzeczy.

MARCEL!
Zafiromaniak
Posty: 750
Rejestracja: 14 gru 2011, 12:33
Imię: Mar
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE

#50 Post autor: MARCEL! »

No ja już zakonserwowałem Zafirę. Koszt to 460 zł (łącznie z materiałami i piaskowaniem i lakierowaniem koszyka na koło zapasowe)... Btw. Zafira ma podwójny ocynk ?

Awatar użytkownika
adam1985
Świeżak
Posty: 18
Rejestracja: 27 maja 2013, 19:34
Lokalizacja: Bolkow
Model:

#51 Post autor: adam1985 »

ja moja zoske juz kupilem z lekko rozwarstwionymi odcieniami koloru - CZERWONY. Po wielu probach I meczarniach wkoncu doprowadzilem to wszystko do porzadku. Polerka z woskiem koloryzujacym a na plastiki poszla folia czerwona - kolor jak na auto z 2002 roku udalo sie nawet dopasowac ta ze wyglada nawet calkiem fajnie. Kilka fotek do przejzenia macie.


http://chomikuj.pl/adamdz2/polerowanie

MARCEL!
Zafiromaniak
Posty: 750
Rejestracja: 14 gru 2011, 12:33
Imię: Mar
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE

#52 Post autor: MARCEL! »

Adam1985 - fajnie Ci to wyszło. Jak możesz to zabezpiecz też profile zamknięte przed zimą...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karoseria i wnętrze”