Tapicerka drzwi i podłogowa - jak zdemontować bez problemów?

Wszystko o karoserii na zewnątrz i wnętrzu (naprawy blacharskie, szyby, fotele, tapicerka, plastiki, bagażniki dachowe itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
dejna

#46 Post autor: dejna »

Młody pisze:A czy ktoś się orientuje ile kosztuje tapicerka do ZA
jedynym sensownym żródłem wiedzy w tym przypadku są chyba portale aukcyjne... bo w ASO też pewnie dostaniesz... ale za ile to szkoda myśleć...

ponadto... interesuje Cie całość (fotele, kanapa, dokładki, boczki) czy jakieś pojedyncze elementy?

pepe001

#47 Post autor: pepe001 »

Ja mam wypaloną dziurę w fotelu pasażera, chciałem kupić, ale pokrycie siedziska w ASO ok 900 zł i na razie dałem sobie spokój.

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#48 Post autor: Dziadek13 »

Wypalone dziury to tapicerzy w godzine robią tak że poznać nie można gdzie była dziura.
http://moto.pl/MotoPL/51,88571,6621369.html?i=3

malus77

#49 Post autor: malus77 »

Witam. Mam pytanie czy może ktoś wie jak zdjąć tapicerkę tylnych drzwi w Zośce A ?
Dodam że drzwi nie mogę otworzyć ani od środka ani od zewnątrz bo zablokowały się.

M@rio

#50 Post autor: M@rio »

może tutaj coś będzie

malus77

#51 Post autor: malus77 »

Czytałem ale opisy dotyczą zdejmowania tapicerki przy otwartych drzwiach a ja ich otworzyć nie mogę.

markiz

#52 Post autor: markiz »

Dzisiaj próbowałem zdjąć tapicerkę w tylnych drzwiach aby dostać się od środka do gniazdka łączącego elektrykę z tylnymi drzwiami.Wiązka przewodów z wtyczką wepchnęła mi je do wewnątrz drzwi.Kolejny przypadek uszkodzonych przewodów :shock: Nie mogłem otworzyć tego zatrzasku pod uchwytem :roll: Dopiero demontaż dolnego głośnika w drzwiach pomógł mi się dostać do gniazdka.

boromir2

#53 Post autor: boromir2 »

Mam ten sam problem, drzwi się zatrzasnęły, nie można otworzyć ani od środka ani od zewnątrz. Zdjąłem już tapicerkę, ale coś z zamkiem jest bo czuć wyraźny luz. Zastanawiam się nad rozwierceniem zamka od środka i spróbować jakimś drucikiem albo "czymś" otworzyć. Zamek i tak juz do wymiany podejrzewam. :/

Awatar użytkownika
GOTI
Zafiromaniak
Posty: 3401
Rejestracja: 30 paź 2012, 18:50
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Mysłowice / Stamford
Auto: Insignia
Model: ZA
Oznaczenie silnika: A18XER
Gender:
Kontakt:

#54 Post autor: GOTI »

Mam pytanie jak dobrać sie do tapicerki/wykładziny podłogowej.
Mam ją nieźle nasączoną płynem chłodniczym (przez zime ok 5l dolałem) oraz od niedawna wodą z klimy. Nie wyschnie to nawet jakbym wsadził jakis grzejnik dlatego chce ją wyjąć i wysuszyć na zewnątrz.

Tunel środkowy zdjęty już wcześniej i co dalej - siedzenia przednie zdemontować, jakieś plastiki (te przy progach) itd. :?:
Obrazek

Awatar użytkownika
Wojti
Zafiromaniak
Posty: 6240
Rejestracja: 15 kwie 2013, 19:02
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: ZB 400ps/502nm
Model: OPC
Oznaczenie silnika: z20leh
Gender:
Kontakt:

#55 Post autor: Wojti »

No to robótkę masz niezłą he he nie łatwiej postawić na słońcu ?>W takie dni upalne jest nawet ponad 50 *c w aucie to powinna wyschnąć .Stara metoda to ręczniki papierowe piją wodę bardzo szybko :D
Życie jest Piękne a z Zafirką jeszcze piękniejsze he he

Awatar użytkownika
Maciek
Zafiromaniak
Posty: 3463
Rejestracja: 24 gru 2008, 16:35
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Z20LET
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:
Kontakt:

#56 Post autor: Maciek »

Ja bym na Twoim miejscu wyciągną wodę odkurzaczem do prania (najwięcej ile się da), a później zostaje suszenie na słońcu i wietrzenie auta.. 3 dni i powinno pomóc :piwo:

Awatar użytkownika
GOTI
Zafiromaniak
Posty: 3401
Rejestracja: 30 paź 2012, 18:50
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Mysłowice / Stamford
Auto: Insignia
Model: ZA
Oznaczenie silnika: A18XER
Gender:
Kontakt:

#57 Post autor: GOTI »

Susze już od ok.2tyg. jak tylko jest pogoda.
Najpierw przy otwartych wszystkich drzwiach, a teraz nowa metoda drzwi zamknięte i tylko lekka szczerbinka na szybie (tak żeby sie zrobiła mini sauna).

Suszenie nic nie daje i podczas jazdy (oczywiście bez klimy) parują szyby, a najbardziej przednia.
Co do ręczników to woziłem ręczniki pod fotelem pasażera i kiedyś akurat potrzebowałem, a tu zong cała rolka mokra - tak zassało więc dużo by tych rolek poszło na takie suszenie. Jedyne wyjście to ręczniki/papier zakładowy (takie duże rolki), ale to i tak słaby pomysł.

Także postanowiłem wyjąć dywan i suszyć na zewnątrz, bo tak na blasze to nigdy nie wyschnie. Jeżeli nie zdołam wyjąć całego to chociaż popodkładam coś pod niego żeby był przepływ powietrza.

Zastanawiam sie czy po wyjęciu foteli da rade wyjąć tą wykładzine. Jest ona mocowana na jakimś kleju czy coś w tym stylu :?: No i jeszcze jedna sprawa czy w Zafirze jest jeden płat czy osobno wykładzina na przód i tył, jeżeli tak to gdzie jest łączenie :mysli:
Jak już postanowiłem to postaram sie to zrobić puki mam chęci :lol:

Nie pamiętam gdzie ale gdzieś na forum jakiś użytkownik chwalił sie filmikiem na którym pokazywał jak zalaną mniał wykładzine. Mógłby ktoś podrzucić namiary, bo szukam i szukam i nie wiem w którym temacie to było ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#58 Post autor: Bodek »

Przód:

Obrazek tył: Obrazek

;)
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

przemo0440
Przeglądacz
Posty: 55
Rejestracja: 09 lut 2013, 19:28
Lokalizacja: Świdnik [LSW]
Model:

#59 Post autor: przemo0440 »

GOTI u mnie pomógł żwirek dla kota :lol: Rozsypujesz po wykładzinie i jak położysz dywaniki to da rade z tym nawet jeżdzić. Ze dwa dni i potem odkurzacz. U mnie dwa zbiegi pomogły. Powodzenia.
ZAFIRA A 2.2 Elegance
WSK M06B3 KOS 1985r. - 100% ORYGINAŁ

Awatar użytkownika
GOTI
Zafiromaniak
Posty: 3401
Rejestracja: 30 paź 2012, 18:50
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Mysłowice / Stamford
Auto: Insignia
Model: ZA
Oznaczenie silnika: A18XER
Gender:
Kontakt:

#60 Post autor: GOTI »

dzięki Bodek :piwo:
Rozumiem że 2 to jakieś skrętki (pewnie plastikowe) tylko zastanawia mnie 3 (jakiś nit czy cuś :?: ) no i pozostaje pytanie co do 4 i 5 (spinki czy też ograniczniki żeby dywan był na swoim miejscu)
Nie moge wejść na pewną strone (wiesz o jaką chodzi bo nawet PW leciał do Ciebie w tej sprawie) i nie moge sprawdzić ile jest tych wszystkich elementów łączących/trzymających, ale może da rade jakoś to wyszarpać :lol:
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karoseria i wnętrze”