[A] Demontaż deski rozdzielczej w Zafirze A

Wszystko o karoserii na zewnątrz i wnętrzu (naprawy blacharskie, szyby, fotele, tapicerka, plastiki, bagażniki dachowe itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
krzycho70
Świeżak
Posty: 5
Rejestracja: 18 sie 2012, 22:20
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Auto: Zafira B 1.8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#61 Post autor: krzycho70 »

dzięki "Maciej" post z 2009 luty - świetna praktyczna lekcja - jak wymienić żarówki podświetlenia tablicy
http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?t=132
Wielkie dzięki. Mam pytanie czy w wyświetlaczu GID też łatwo można wymienić żarówki na LEDy - skoro już wszystko będzie rozkręcone. No i czy dużo ryzykuję robiąc to sam.

vojti

#62 Post autor: vojti »

Zmieniałem dziś żaróweczkę podświetlenia konsoli środkowej i zużyta wpadła mi "piętro niżej". Czy muszę wyjąć konsolę środkową, czy jakoś inaczej da się "wytrząsnąć" tą żerówkę?

Awatar użytkownika
GOTI
Zafiromaniak
Posty: 3401
Rejestracja: 30 paź 2012, 18:50
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Mysłowice / Stamford
Auto: Insignia
Model: ZA
Oznaczenie silnika: A18XER
Gender:
Kontakt:

#63 Post autor: GOTI »

vojti pisze:zużyta wpadła mi "piętro niżej"
zależy co masz na myśli pisząc "piętro niżej" :D

Wpadła ci do konsoli nawiewów do środka (panel sterowania nawiewem) czy całkowicie na dół w okolice tunelu środkowego?
Obrazek

vojti

#64 Post autor: vojti »

Komora, w której posadowiona jest żarówka ma dwa otworki w podstawie ( jeden na wysokości gałki regulatora temperatury a drugi na wysokości gałki ustawienia nawiewu). Żaróweczka wpadła w ten pierwszy. Myślę, że jest na wysokości popielniczki.

Awatar użytkownika
GOTI
Zafiromaniak
Posty: 3401
Rejestracja: 30 paź 2012, 18:50
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Mysłowice / Stamford
Auto: Insignia
Model: ZA
Oznaczenie silnika: A18XER
Gender:
Kontakt:

#65 Post autor: GOTI »

vojti pisze:Myślę, że jest na wysokości popielniczki.
Jeżeli chodzi o miejsce pod popielniczką to mały problem - jest tam w sumie część tunelu, więc może tam sie gdzieś zatrzymała.

Popielniczka zamontowana jest na 1x T20 (od dołu) i zaczepy (szarpiesz w dół) - i gotowe.
Ew. panel nawiewów: 2x T20 i zaczepy od góry (stanowczo do siebie)

Jeżeli nie znajdziesz jej pod popielniczką to nie opłaca sie demontować tunelu w poszukiwaniu jednej, malutkiej żaróweczki - no chyba, że sie uprzesz to zawsze można odchylić boki tunelu (może wypadnie)

Powodzenia :piwo:
Obrazek

vojti

#66 Post autor: vojti »

Dzięki :piwo: Bałem się, że będzie trzeba jeszcze deskę rozkręcać aby dostać się do konsoli środkowej. Jutro biorę się do roboty.

rozgryzacz

#67 Post autor: rozgryzacz »

Mam taki pomysł, żeby zamiast tego wyświetlacza zamontować ekran podobnych wymiarów podłączony do kamery z tyłu samochodu. Chodzi mi głównie o funkcje ekranu rejestratora trasy, a przy okazji jako ekran do kamery cofania. I tu pojawia się pytanie, bo tutorial jest konkretny, jeśli chodzi o demontaż, ale czy ktoś gryzł już może podobny temat z wymianą tego wyświetlacza na ekran lcd? Koledzy pomóżcie i doradźcie coś :lol:

Awatar użytkownika
GOTI
Zafiromaniak
Posty: 3401
Rejestracja: 30 paź 2012, 18:50
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Mysłowice / Stamford
Auto: Insignia
Model: ZA
Oznaczenie silnika: A18XER
Gender:
Kontakt:

#68 Post autor: GOTI »

rozgryzacz pisze:Mam taki pomysł, żeby zamiast tego wyświetlacza zamontować ekran podobnych wymiarów podłączony do kamery z tyłu samochodu. Chodzi mi głównie o funkcje ekranu rejestratora trasy, a przy okazji jako ekran do kamery cofania. I tu pojawia się pytanie, bo tutorial jest konkretny, jeśli chodzi o demontaż, ale czy ktoś gryzł już może podobny temat z wymianą tego wyświetlacza na ekran lcd? Koledzy pomóżcie i doradźcie coś :lol:
Z samym sposobem montażu sie nie spotkałem, ale widziałem jak ktoś zamontował sobie w miejscu wyświetlacza nawigacje ;)
Gdzieś to chyba jest na forum (jak mnie pamięć nie myli to w Moja Zafira)
Obrazek

rozgryzacz

#69 Post autor: rozgryzacz »

GOTI pisze: Z samym sposobem montażu sie nie spotkałem, ale widziałem jak ktoś zamontował sobie w miejscu wyświetlacza nawigacje ;)
Gdzieś to chyba jest na forum (jak mnie pamięć nie myli to w Moja Zafira)

Dzięki, znalazłem, ale użytkownik został już usunięty. Za jakiś czas spróbuje i zrobię foto relację.

heki77

#70 Post autor: heki77 »

poradnik bomba ,właśnie skończyłem swoją .Ale włożenie samych zegarów na swoje miejsce...masakra.

I efekty ....tej....hmmmm..."szybkiej robótki" :-)

Obrazek



Obrazek
Nie umiem wstawiać fotek,wybaczcie

Obrazek
[ Obrazek



Obrazek
Posty pisane w krótkich odstępach czasu scalamy :>
Fotki poprawiłem.
Proszę zapoznać się z http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?t=58

Rybka ;)
Ostatnio zmieniony 23 sie 2014, 06:14 przez heki77, łącznie zmieniany 4 razy.

Tomekjan

#71 Post autor: Tomekjan »

Witam,

Nie wiem co mnie podkusiło, aby dobrać się do zdjęcia deski i wymienić żarówki od świateł pozycyjnych i mijania, kontrolki CHECK, itp. w Zafirce 2001r. Po zakupie autka stwierdziłem, że chyba powinny być te kontrolki - wszak przeważnie są. Oczywiście, będąc tak pewnym, że są, że aż nie sprawdziłem wcześniej tego... :oops:
Korzystając z instrukcji oraz zdjęć z pierwszej strony dobrałem się do zdjęcia liczników i złapałem Zonka, jak się okazało, że nie ma tych żarówek do wymiany :/
Dodam tylko, od siebie, że nie ma potrzeby odłączania przełącznika świateł, gdyż delikatnie odciągająć deskę, można wyjąć swobodnie liczniki.

Pozdrawiam,
Tomek.

Stanek
Debiutant
Posty: 35
Rejestracja: 17 wrz 2014, 19:26
Imię: Paweł
Lokalizacja: Lwówek Śl ( DLB )
Auto: Zafira A 1.8 125 km
Model: ZB
Oznaczenie silnika: X18XE

#72 Post autor: Stanek »

Tak przy temacie deski rozdzielczej mam pytanko z innej beczki-jak zdemontować tą część kokpitu przy przedniej szybie - ta z której wychodzi nawiew. Chcę to zdemontować, a nie chcę czegoś popsuć... :)

Awatar użytkownika
Rybka
Zafiromaniak
Posty: 2733
Rejestracja: 11 lut 2012, 19:53
Imię: ROBERT
Lokalizacja: Wólka Ogryzkowa[RPZ]
Auto: ZAFIRA B
Model: CDTI
Oznaczenie silnika: Z19DTL
Gender:

#73 Post autor: Rybka »

Listwa o którą pytasz trzyma się na 7 zatrzaskach.
3 z lewej, 3 z prawej i 1 po środku.
Zaczynasz tak.
Obrazek
Listwa ma zatrzaski takie
Obrazek
Obrazek
A zatrzaski wchodzą w takie oto blaszki
Obrazek

Musisz delikatnie podnosić tą listwę a zatrzaski same odskakują.


Przepraszam za jakość fotek. :>

Stanek
Debiutant
Posty: 35
Rejestracja: 17 wrz 2014, 19:26
Imię: Paweł
Lokalizacja: Lwówek Śl ( DLB )
Auto: Zafira A 1.8 125 km
Model: ZB
Oznaczenie silnika: X18XE

#74 Post autor: Stanek »

Rybka wielkie dzięki za pomoc! Masz u mnie :piwo: :piwo: :piwo:

Pablo84K
Bywalec
Posty: 112
Rejestracja: 23 kwie 2015, 22:27
Imię: Paweł
Lokalizacja: Łódź
Auto: Opel Zafira A 1.8 16V
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE

#75 Post autor: Pablo84K »

Czytałem Wasze posty i super porady. Ale napiszę, że się zarąbiście wkurzyłem jak już w końcu wyjąłem konsolę środkową od nawiewów, odłączyłem linki i nie mogłem się dostać do żarówki która podświetla ów konsolę. Coś mnie podkusiło i wyjąłem pokrętło od siły nawiewu i ujrzałem żarówkę. Okazuje się, żeby wymienić żarówkę wystarczy wyciągnąć to pokrętło, mieć nową żarówkę i pensetę. Krew mnie zalała. Nie to że mam jakieś pretensje :D , ale mogliście wspomnieć o tym. Ale jeszcze moje zdziwienie było większe jak się okazało, że nagle zaczęło działać podświetlenie temperatury silnika i lewa strona obrotomierza. Widocznie podświetlanie jest zrobione szeregowo. Mam jeszcze ogromną prośbę o pomoc. Brat w zeszłym roku kupił zafirę i jak ją oglądał pytałem się czy zapala się CHECK. Powiedział że tak ale jednak się nie pali. Sterownik silnika był uszkodzony i mogli handlarze "popsuć CHECKa". Czy on jest podświetlany diodą, czy żarówką? Trzeba rozbierać zegary. Z góry dzięki.
Ostatnio zmieniony 20 maja 2015, 10:36 przez Pablo84K, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karoseria i wnętrze”