Tapicerka drzwi i podłogowa - jak zdemontować bez problemów?

Wszystko o karoserii na zewnątrz i wnętrzu (naprawy blacharskie, szyby, fotele, tapicerka, plastiki, bagażniki dachowe itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
mariuszk1001
Świeżak
Posty: 15
Rejestracja: 16 mar 2012, 10:19
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Kraśnik
Auto: Opel Zafira A 2.0dti elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z2.0DTY

#61 Post autor: mariuszk1001 »

Walczyłem z mokrą wykładziną w ubiegłym roku ,wyciągnołem przednią część jest tam pod spodem dość gruba gąbka ,prałem wszystko wodą z detergentem potem suszenie .Płyn chłodniczy jest tłusty i bez prania nie wyschnie.

Awatar użytkownika
GOTI
Zafiromaniak
Posty: 3401
Rejestracja: 30 paź 2012, 18:50
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Mysłowice / Stamford
Auto: Insignia
Model: ZA
Oznaczenie silnika: A18XER
Gender:
Kontakt:

#62 Post autor: GOTI »

mariuszk1001 pisze:Walczyłem z mokrą wykładziną w ubiegłym roku ,wyciągnołem przednią część jest tam pod spodem dość gruba gąbka ,prałem wszystko wodą z detergentem potem suszenie .Płyn chłodniczy jest tłusty i bez prania nie wyschnie.
A w czym prałeś, oddałeś do pralni czy na własną ręke :?:
Jest ten materiał w miare elastyczny tak żeby w kalfasie zamoczyć lub wyprać :?:

No i skoro jesteś po demontażu to czy jest to prosta sprawa czy trzeba na coś uważać :?:
Ogólnie z czasem pewnie rozgryzłbym temat ale wole to załatwić jak najszybciej.
Obrazek

Awatar użytkownika
mariuszk1001
Świeżak
Posty: 15
Rejestracja: 16 mar 2012, 10:19
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Kraśnik
Auto: Opel Zafira A 2.0dti elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z2.0DTY

#63 Post autor: mariuszk1001 »

Prałem sam na działce na trawie płyn do mycia naczyń,później plukanie wężem ogrodowym .Sam demontaż to prosta sprawa trzeba powyciągać fotele ,tunel środkowy z lewarkiem zmiany biegów ,z resztą wszystko będziesz widział co i jak .Z montażem trochę gorzej bo wykładzina diść sztywna i trochę żle ją ułożyć ale poszlo.

Awatar użytkownika
GOTI
Zafiromaniak
Posty: 3401
Rejestracja: 30 paź 2012, 18:50
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Mysłowice / Stamford
Auto: Insignia
Model: ZA
Oznaczenie silnika: A18XER
Gender:
Kontakt:

#64 Post autor: GOTI »

:ok: pewnie dam rade jakoś wyjąć dywan no ale najgorzej jak zamokła też gąbka na tylnej wykładzinie - wtedy rozbierania będzie no ale lepiej zrobić za wczasu niż męczyć sie później.
Już na samą myśl o praniu tego ustrojstwa coś mnie bierze no ale trudno. Od jutra będe z tym walczył.
Dzięki za wszelkie info :piwo:
Obrazek

Awatar użytkownika
mariuszk1001
Świeżak
Posty: 15
Rejestracja: 16 mar 2012, 10:19
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Kraśnik
Auto: Opel Zafira A 2.0dti elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z2.0DTY

#65 Post autor: mariuszk1001 »

Powodzenia życzę i pogody :piwo:

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#66 Post autor: Bodek »

GOTI pisze:dzięki Bodek :piwo:
Rozumiem że 2 to jakieś skrętki (pewnie plastikowe) tylko zastanawia mnie 3 (jakiś nit czy cuś :?: ) no i pozostaje pytanie co do 4 i 5 (spinki czy też ograniczniki żeby dywan był na swoim miejscu)
Nie moge wejść na pewną strone (wiesz o jaką chodzi bo nawet PW leciał do Ciebie w tej sprawie) i nie moge sprawdzić ile jest tych wszystkich elementów łączących/trzymających, ale może da rade jakoś to wyszarpać :lol:
Obrazek
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Awatar użytkownika
Maciek
Zafiromaniak
Posty: 3463
Rejestracja: 24 gru 2008, 16:35
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Z20LET
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:
Kontakt:

#67 Post autor: Maciek »

GOTI, wg mnie gazety, ręczniki, żwirek są dobre na zawilgocenia pod wykladziną. Jak Ci woda stoi to one nigdy jej nie wyciągną i trzeba najpierw wyssać odkurzaczem a później suszyć.

Robiłem tak w Omedze jak mi woda z szyberdachu podciekała i miałem jeziorko pod dywanikami ;)

Awatar użytkownika
GOTI
Zafiromaniak
Posty: 3401
Rejestracja: 30 paź 2012, 18:50
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Mysłowice / Stamford
Auto: Insignia
Model: ZA
Oznaczenie silnika: A18XER
Gender:
Kontakt:

#68 Post autor: GOTI »

No tak sposoby dobre. Akurat nie mam możliwości co do odkurzacza piorącego bo jestem na nieznanym terenie :lol:
Wykładzina wczoraj wyjęta dużo roboty nie było przy tym, ale najgorsze będzie pranie i suszenie.
Wczoraj zlałem wodą żeby troche z gąbki ten płyn wygonić. Troche poszło ale musze spróbować z jakimś proszkiem albo płynami.
Obrazek

zUla

#69 Post autor: zUla »

A nie macie w swoich zbiorach foto instrukcji zdejmowania tej tapicerki? Dobrze byłoby mieć to pod ręką:)

Awatar użytkownika
GOTI
Zafiromaniak
Posty: 3401
Rejestracja: 30 paź 2012, 18:50
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Mysłowice / Stamford
Auto: Insignia
Model: ZA
Oznaczenie silnika: A18XER
Gender:
Kontakt:

#70 Post autor: GOTI »

zUla pisze:A nie macie w swoich zbiorach foto instrukcji zdejmowania tej tapicerki? Dobrze byłoby mieć to pod ręką:)
Co do demontażu to nie widziałem żadnej instrukcji, ale prosta sprawa:
1. Demontaż dunelu środkowego + akcesoria tzn. czujnik ręcznego, gniazdo OBD, jakiś moduł ale nie wiem co to jest (pod lewarkiem) oraz lewarek zmiany biegów.
2. Demontaż siedzeń 2x TORX 40 i tyle :lol:
3. Demontaż samej wykładziny (troche sztywnej) trzyma sie na plastikowej wkrętce przy pedale sprzęgła. Całość wyszrpać i gotowe :D

Jestem po tym (z jednej strony) nie miłym fakcie (a z drugiej wsumie dobrze), więc jak coś to walić do mnie PW - pomoge ;)
Obrazek

zUla

#71 Post autor: zUla »

wiesz, nigdy nie wiadomo kiedy mi przyjdzie prać to coś, oby nie było konieczne nigdy.

robertgl17
Przeglądacz
Posty: 73
Rejestracja: 02 maja 2010, 22:26
Imię: Rob
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira A 1.9 Comfort
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:

#72 Post autor: robertgl17 »

Witam.

Dzisiejsze oberwanie chmury we Wrocławiu no i mój samochód zamienił się prawie w okręt podwodny. Wody było tak dużo, że studzienka kanalizacyjna się nie wyrabiała a parking był w zagłębieniu terenu i zalało mi podłogę z tyłu i z przodu od strony kierowcy.
Wku...iony na siłę zdjąłem boczek od strony kierowcy i podniosłem tapicerkę podłogi a tam jakiej 5 cm wody :evil: . Z tyłu chyba to samo(jeszcze się nie dobrałem)

Pytanie czy podczas demontażu fotela z bocznymi poduszkami obowiązkowe jest odłączenie akumulatora by poduszki nie wystrzeliły czy wystarczy tylko, że kluczyk nie jest w stacyjce?
Czytam, że niektórzy bez problemu wyciągali fotele ale ni ma nic o rozłączaniu kabli od poduszek i napinaczy przy fotelu.

Awatar użytkownika
JARO
Mieszkaniec
Posty: 208
Rejestracja: 17 lip 2011, 14:05
Imię: Jarek
Lokalizacja: SKUMROS (EOP)
Auto: Opel Zafira A 1.8/Insignia A 2.0CDTI
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#73 Post autor: JARO »

Kolego ja kiedyś odpinałem fotel i kable ale nie odpinałem aku i na dodatek miałem przekręconą stacyjkę nic nie wystrzeliło ale komp zapamiętał błąd poduszki więc dla pewności że komp nie zapamięta błędu odepnij aku i będzie ok

jsph1981
Posty: 1
Rejestracja: 02 wrz 2022, 12:23
Imię: Joseph
Lokalizacja: Mazowsze
Auto: Opel Zafira A 2.0 DTI
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20DTI
Gender:

#74 Post autor: jsph1981 »

Witam.
Przeczytałem wątek, ale nie doszukałem się informacji

Konkretnie chodzi mi o demontaż tapicerki. Urwałem lusterko, chcę wymienić.
Niestety za cholerę nie wiem jak zdjąć osłonę głośniczka, a tam podobno jest jedna że śrub.

Awatar użytkownika
Pszczyna
Zafiromaniak
Posty: 2212
Rejestracja: 22 maja 2010, 17:57
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Oberschlesien
Auto: Zafira B 1,9
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#75 Post autor: Pszczyna »

Wychodzi na to iż jest na wcisk-kołkach
https://youtu.be/x1un7J-WGC0
Załączniki
zzzx.jpg

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karoseria i wnętrze”