demontaż błotnika przedniego z ZAFIRA A kto wie jak

Wszystko o karoserii na zewnątrz i wnętrzu (naprawy blacharskie, szyby, fotele, tapicerka, plastiki, bagażniki dachowe itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
ferre

demontaż błotnika przedniego z ZAFIRA A kto wie jak

#1 Post autor: ferre »

witam,
czy demontaż błotnika przedniego z ZAFIRY A i nadkola wymaga wybitnych umiejętności? można prosić o instrukcję krok po kroku?

Awatar użytkownika
Tunio999
Zafiromaniak
Posty: 5256
Rejestracja: 15 gru 2011, 21:09
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Auto: ex ZB 1.8 SPORT
Model: 2008
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#2 Post autor: Tunio999 »

ferre, tutaj masz skromną instrukcję:

http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?t=2391


a tu coś więcej chyba jest:

http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?t=3843
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej."
- Albert Einstein

<<< Pozdrawiam Tunio999 >>>

chmiel

#3 Post autor: chmiel »

To ja się podepnę do tematu. Czy można zdjąć tą płetwe pod przednim zderzakiem? Jeszcze jak nie było śniegu to mogła być , chociaż i tak nie mogłem podjechać pod krawężnik , a teraz to się nie da z tym jeżdzić . Lekka górka i już słyszę jak trze a samochód przecież wysoko stoi. Czy wy Panowie jeździcie z tą płetwą?

adasko

#4 Post autor: adasko »

Z tego co wiem to można przynajmniej znajomy ją urwał kiedys :lol: raczej jest to element ozdobny i nie spełnia zadnych waznych funkcji :piwo:

ferre

#5 Post autor: ferre »

Tunio999 dzięki instrukcja o zderzaku też się przyda a o błotniku przednim coś masz? trochę nie wiem jak się do tego zabrać. :?

podbiel

#6 Post autor: podbiel »

A w tej "płetwie" pod zderzakiem nie ma przypadkiem otworów do chłodzenia tarcz hamulcowych?

Awatar użytkownika
buncol
Świeżak
Posty: 14
Rejestracja: 30 wrz 2017, 17:17
Imię: marek
Lokalizacja: tychy
Auto: zafira a 1.6 16v
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z16XE

#7 Post autor: buncol »

witam mam taki problem dół błotników dziura jedna strona i chyba druga tez reszta lakier fajna czy jest mozliwosc wstawki czy trzeba kupic cały błotnik na 100 ogladanych uzywanych ten sam defekt znalazłem na allegroo do malowania ale pisze ze nie zawszae pasują czy jest mozliwosc wstawki same godołu zgnitego błotnika przód co najlepiej zrobic ma ktos polecanych kupujących dzięki za pomoc
dzięki za pomoc

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#8 Post autor: Dziadek13 »

Bez problemu wstawisz tniesz pod tą plastykową listwą ozdobną wstawiasz konserwacja i gotowe robiłem to migomagiem nawet go nie odkręcałem u góry.Trza uważać z lewej strony bo powyżej tej listwy jest komputer na czas prac należy go wypiąć dobry spawacz to ogarnie.

Awatar użytkownika
buncol
Świeżak
Posty: 14
Rejestracja: 30 wrz 2017, 17:17
Imię: marek
Lokalizacja: tychy
Auto: zafira a 1.6 16v
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z16XE

#9 Post autor: buncol »

Dzieki a jakas instrukcja
dzięki za pomoc

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#10 Post autor: Dziadek13 »

Jaka instrukcja zdejmujesz nadkole demontujesz komputer dalej ozdobną listwe z tyłu odkręcasz jest na plastykowych nakrętkach teraz odkręcasz od spodu błotnik i od drzwi w dolnej części i do dzieła.

Awatar użytkownika
buncol
Świeżak
Posty: 14
Rejestracja: 30 wrz 2017, 17:17
Imię: marek
Lokalizacja: tychy
Auto: zafira a 1.6 16v
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z16XE

#11 Post autor: buncol »

Dzieki bardzo demontujesz komputer tzn I jeszcze prosba reperaturka progu sa dwie na allegro jedna jest calkiem prosta druga z lekkim nacieciem po srodku ktora lepiej kupic dzieki
dzięki za pomoc

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karoseria i wnętrze”