Problem z likwidacją szkody i naprawą elementów karoserii

Wszystko o karoserii na zewnątrz i wnętrzu (naprawy blacharskie, szyby, fotele, tapicerka, plastiki, bagażniki dachowe itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Skasowany użytkownik 9162

Problem z likwidacją szkody i naprawą elementów karoserii

#1 Post autor: Skasowany użytkownik 9162 »

Całkiem niedawno miałem małą przygodę, w której ucierpiał reflektor i jego okolice
Szkoda.jpg
.

Auto poszło do większego znanego warsztatu. Wróciło w stanie odbiegającym od tego czego bym się spodziewał po naprawie za kilkanaście tysięcy złotych. Nie jestem lakiernikiem i może mam za duże wymagania ale jak na to patrze to nie mogę uwierzyć, że tak się aktualnie robi naprawy. Z perspektywy czasu chyba wolałbym wymienić reflektor i przyklepać to własnoręcznie młotkiem :) Lista usterek po odbiorze auta była zdecydowanie za długa.
  • Uszkodzone nadkole
    Nadkole.jpg
    Nadkole2.jpg
    - po drugiej wizycie wymienione
  • Niespasowana dolna osłona reflektora i wisząca uszczelka - woda przeciekała do komory paląc po drodze kilka żarówek
    OSlonaReflektora.jpg
  • Niespasowane elementy w okolicy reflektora
    BokReflektora.jpg
    - poprawili przy kolejnej wizycie
  • Niespasowana maska - po prawej widać jak linia błotnika i maski krzywo się schodzą
    MaskaBok.jpg
  • Odstające listwy boczne - po stronie prawej wszystko idealnie spasowane. Mam również fotki auta sprzed naprawy. Również spasowane. Sprawdzałem bo wmawiali mi ze to po wypadku a nie w wyniku demontażu.
    Listwa.jpg
  • Odstająca i ruchoma listwa na progu - zwyczajnie odstaje i rusza się pod naciskiem
    Prog.jpg
  • Niespasowane elementy nadkola
    ListwaNadkola.jpg
  • Niedopasowany chromowana listwa na masce - Na moje oko dobrali maskę od innego modelu/jakis zamiennik. Ta oryginalna miała rant wchodzący do wewnątrz. Ta aktualnie zamontowana m zaoblone krawędzie przez co element chromowany wyraźnie nie pasuje. Odstaje na zew. To akurat chcą poprawić/wymienić element przy kolejnej 3 wizycie.
    Chrom.jpg
  • Wiszące przewody wew komory silnika - po ponownej wizycie gdzieś to podwiesili ;)
  • Zardzewiały element w którym wykonano naprawę - ten element ucierpiał przy stłuczce i był dospawany nowy ale zajrzeli tylko od przodu od strony komory pęknięty element rdzewieje. Po ponownej wizycie jest już zamalowane :(
  • Malowanie maski - dla mnie największy minus. Cala maska najbardziej na krawędziach wygląda jak skórka pomarańczy. Chyba mówi się na to morka. Przy drugiej wizycie podobno polerowali ale efekt ten sam. Maskę od strony komory silnika prysnęli czarnym spreyem wygląda jak totalna amatorka. Ciągnące się S-ki Dla mnie informacja poszła taka, że jest przemalowana na czarno :)
  • Uszkodzona uszczelka w okolicach szyby przedniej i maski
Dodatkowo po drugiej wizycie dostałem auto z odkręconym kołem. Wszystkie śruby były tylko lekko dokręcone. Dobrze że Zośka zaprotestowała przy ruszaniu. O tym jak udało się auto z warsztatu odstawić na pobliski parking nie wspomnę. Byłem totalnie wkur***, a dla nich to było zabawne.
Nie miałem czasu dopilnować naprawy i rozumiem że dając im wolną rękę dałem du**. Chyba za jakiś czas będę w stanie zrozumieć problem z zatrudnieniem dobrego pracownika o ile w tym był problem. Niestety ogólne podejście do mnie i naprawy totalnie mnie rozbraja.

Czy naprawa została prawidłowo wykonana? W warsztacie robią wrażenie jakby wszystko było w porządku. Trochę nie mogę tego przełknąć. Możecie doradzić jak załatwić doprowadzenie Zoski do porządku?

Skasowany użytkownik 9162

#2 Post autor: Skasowany użytkownik 9162 »

Pozostałe obrazy (chyba wyczerpałem limit w poprzednim poście)
KOmora.jpg
Maska.jpg
MaskaWew.jpg
A i jeszcze koło przy próbie odjazdu :)
Kolo.jpg
Ostatnio zmieniony 06 lut 2019, 21:37 przez Skasowany użytkownik 9162, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
janekW67
Zafiromaniak
Posty: 4083
Rejestracja: 16 sty 2012, 16:59
Imię: Janek
Lokalizacja: Słupca
Auto: Opel Zafira B 1.8 Njoy
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#3 Post autor: janekW67 »

Myślę, że rzeczoznawca powinien to opisać w protokole.
Oczywiście!

Skasowany użytkownik 9162

#4 Post autor: Skasowany użytkownik 9162 »

Myśli że powinienem sprawę oddać do sądu?

Awatar użytkownika
Kocur
Zafiromaniak
Posty: 1666
Rejestracja: 24 maja 2017, 19:04
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Opel Zafira B OPC
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Gender:
Kontakt:

#5 Post autor: Kocur »

Napisz reklamację do tej firmy, która wykonywała naprawę. Jeśli jej nie uznają - wtedy oddaj sprawę do sądu, jeśli firma odmawia Ci poprawienia tych usterek
:f1: kolejno: Opel Corsa 1.2i, Opel Astra 1.6i, Opel Calibra 2.0i, Opel Zafira A 2.0 DTL 16V., Corsa B 1.2 16V, Astra Bertone Cabrio 1.6. Obecnie:
Opel Zafira B Cosmo Panorama DTH
Opel Zafira B OPC
Audi A4 B6 S4 Cabrio 3.0 V6

Awatar użytkownika
Mat86radom
Zafiromaniak
Posty: 2502
Rejestracja: 08 lut 2016, 16:16
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Radom
Auto: Mazda 5 2.0 Diesel 143KM/360nm
Model: MZRCD
Oznaczenie silnika: CITD
Gender:
Kontakt:

#6 Post autor: Mat86radom »

Możesz pokusić się również o ekspertyze rzeczoznawcy i dołączyć ją do reklamacji. Jak nie uznają to chyba tylko droga sądowa.

Skasowany użytkownik 9162

#7 Post autor: Skasowany użytkownik 9162 »

Znalazłem rzeczoznawcę i zrobię reklamacje na papierze. Dzięki

Awatar użytkownika
janekW67
Zafiromaniak
Posty: 4083
Rejestracja: 16 sty 2012, 16:59
Imię: Janek
Lokalizacja: Słupca
Auto: Opel Zafira B 1.8 Njoy
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#8 Post autor: janekW67 »

Powodzenia i daj znać o efektach!
Oczywiście!

Skasowany użytkownik 9162

#9 Post autor: Skasowany użytkownik 9162 »

Rzeczoznawcę juz mam. Chcą 300 zł. Teraz czekam na zakończenie naprawy uszkodzonego zaworu, oby szczęśliwie się zakończyło. Temat się chwile przeciągnie ale dam znać.

Awatar użytkownika
janekW67
Zafiromaniak
Posty: 4083
Rejestracja: 16 sty 2012, 16:59
Imię: Janek
Lokalizacja: Słupca
Auto: Opel Zafira B 1.8 Njoy
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#10 Post autor: janekW67 »

Czekamy i powodzenia!
Oczywiście!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karoseria i wnętrze”