pasy bezpieczeństwa

Wszystko o karoserii na zewnątrz i wnętrzu (naprawy blacharskie, szyby, fotele, tapicerka, plastiki, bagażniki dachowe itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
timi68
Zafiromaniak
Posty: 794
Rejestracja: 08 lip 2009, 16:50
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Volvo S60 D5 AWD 215/440
Model: II
Oznaczenie silnika: D5-2.4
Gender:

Pasy bezpieczeństwa

#1 Post autor: timi68 »

Mam mały problem jeden z pasów nie za bardzo się chce sam zwijać. Czy można je jakoś wyregulować, czy rozglądać się za nowym ?

Awatar użytkownika
scaniairizar
Mieszkaniec
Posty: 397
Rejestracja: 30 gru 2008, 15:09
Lokalizacja: małopolska
Model:

#2 Post autor: scaniairizar »

timi, jest dział w którym powinienieś to napisać - mianowicie - w zafira 'a', dział karoseria i wnętrze.


a jesli chodzi o sam temat, nie ma opcji wyregulowania, rozbierz słupek, moze poprostu sie gdzies zakręcił i dlatego sie ciezko zwija
2.0 dti '01 i 1.9cdti '10. opcline
it's forfit śwagier!

Awatar użytkownika
timi68
Zafiromaniak
Posty: 794
Rejestracja: 08 lip 2009, 16:50
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Volvo S60 D5 AWD 215/440
Model: II
Oznaczenie silnika: D5-2.4
Gender:

#3 Post autor: timi68 »

Śliczne dzięki z informację, będę pomiętał aby zadawać pytania w dziale technicznym. Może chłopaki przeniosą.

areks2

#4 Post autor: areks2 »

Witam zablokował mi się pas w poarciu fotela po złożeniu oparcia pasarzera kanapa tył pas się zablokował i nie mogę podnieść oparcia Jak wymontować pas? :(

areks2

#5 Post autor: areks2 »

witam wymontowałem cały pas bardzo proste 3 śruby pod siedzeniem dolne mocowanie pasa -odpiąć poszycie fotela wyjąć poszycie ze szczeliny w oparciu z tyłu pod uszczelką i mamy dostęp do zwijarki 4 śruby i cały pas mamy na wierzchu -teraz możemy dobrać się do zwijarki i spróbować odblokować mi się nie udało bo mam połamane zapadki w zwijarce
może ma ktoś na zbyciu pas środkowy tylnej kanapy do Zośki???? :(

TomikaK

#6 Post autor: TomikaK »

WITAM mam pytanie o pasy bezpieczeństwa: czy w oplu zafira jes montowany tylni środkowy pas dla 5 osoby :!: :!: :!: proszę o odpowiedz

Hagen

#7 Post autor: Hagen »

No oczywiście, pasy są na wszystkich 7 fotelach i wszystkie są normalnie standardowo 3 punktowe. Także ten środkowy fotel w drugim rzędzie ma 3 punktowe zapięcie. Żaden fotel nie ma pasów biodrowych

darkp1

#8 Post autor: darkp1 »

Hagen, Zafiry przed FL mają pas biodrowy, tak jak napisał to kolega celius.

Hagen

#9 Post autor: Hagen »

W takim razie Bardzo Przepraszam !! po prostu za sugerowałem się swoim modelem i znajomego, ale faktycznie oba są po FL

Jeszcze raz Przepraszam i przyznaję się do błędu

darkp1

#10 Post autor: darkp1 »

Nic się nie stało, po to jest forum ;)

TomikaK

#11 Post autor: TomikaK »

wielkie dzięki to oznacza że muszę dokupić sobie pas biodrowy dzięki

Hagen

#12 Post autor: Hagen »

No tak, ale dla niektórych to wielka sztuka przyznać się do własnego błędu i wolą iść w zaparte :) a ja do nich nie należę :mrgreen:

szerk

#13 Post autor: szerk »

Witam,

muszę w ostatnim rzędzie siedzeń zamontować pasy, w którym miejscu są przymocowane zapinki, mojej Zośce nie widzę takich zamocowań . :(

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#14 Post autor: MieHor »

Czy chodzi Ci o miejsca mocowania (przykręcenia) pasów 3 rzędu czy gdzie znajdują się (są przykręcone) uchwyty z zatrzaskami do przypięcia pasażerów?
W pierwszym przypadku te miejsca są na boczkach bagażnika (lewym i prawym), w tym drugim przypadku w podłodze bagażnika pomiędzy siedzeniami zasłonięte plastikową pokrywą.

szerk

#15 Post autor: szerk »

MieHor pisze:Czy chodzi Ci o miejsca mocowania (przykręcenia) pasów 3 rzędu czy gdzie znajdują się (są przykręcone) uchwyty z zatrzaskami do przypięcia pasażerów?
W pierwszym przypadku te miejsca są na boczkach bagażnika (lewym i prawym), w tym drugim przypadku w podłodze bagażnika pomiędzy siedzeniami zasłonięte plastikową pokrywą.
Dzięki,

chodziło mi o uchwyty z zatrzaskami :).
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karoseria i wnętrze”