Awaria tylnego silniczka od wycieraczki

Wszystko o karoserii na zewnątrz i wnętrzu (naprawy blacharskie, szyby, fotele, tapicerka, plastiki, bagażniki dachowe itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
pelus1984

Awaria tylnego silniczka od wycieraczki

#1 Post autor: pelus1984 »

Witam - zepsuł mi się tylny silnik od wycieraczki, a dokładnie zjadło tryby plastikowe na zębatce, czy dostanę gdzieś samą zębatkę czy muszę kupić cały silniczek
Ostatnio zmieniony 26 lut 2011, 19:09 przez pelus1984, łącznie zmieniany 1 raz.

Jacko

#2 Post autor: Jacko »

Idź do sklepu i spytaj. Jeżeli nie ma to wymiana całego silnika. Ewentualnie szukaj uszkodzonego elektrycznie, przełóż zębatki i po sprawie.

pelus1984

#3 Post autor: pelus1984 »

byłem pytałem w sklepach i nie ma możliwosci dostac samej zębatki może ma ktos z was zebatke do tylnej wyczieraczki ;)

Awatar użytkownika
marwisn
Mieszkaniec
Posty: 398
Rejestracja: 21 maja 2010, 21:08
Lokalizacja: Poznań
Model:

#4 Post autor: marwisn »

Popatrz na allegro czy nie podejdzie od inne go opla (astra, vectra). Czasami to tylko kwestia wymiany mocowania silnika do kasty. Koszt będzie znikomy w porównaniu do nowego, czy choćby wyjętego z zafiry.

calus18

#5 Post autor: calus18 »

pznowie u mnie też nie chodzi tylna wycieraczka jak rozebralem plastiki tylnej klapy i załączyłem wycieraczke to pyka co jakiś czas ale nie chodzi czy to jest ten sam problem? jak pyka to przekaznik od wycierzczki jest dobyr??? to jest kwestia wymiany silniczka???

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#6 Post autor: Harry200 »

To że słychać przekaźnik to nie znaczy że do silniczka wycieraczki dochodzi prąd,często ulegają uszkodzeniu przewody przy przejściu pomiędzy dachem a tylną klapą.Musisz zdjąć plastik w tylnej klapie i sprawdzić czy dochodzi prąd do kostki silnika wycieraczek..

calus18

#7 Post autor: calus18 »

prąd dochodzi bo sprawdzałem, dużo pierdologi z naprawą silniczka czy lepiej jechac na szrot i kupić używany. bedzie chyba taniej i przedewszystkim szybciej

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#8 Post autor: Harry200 »

Szybciej na pewno jak kupisz jakąś używkę,w silniczku mogło paść kółko plastikowe ślimaka,szczotki no i styki ustawiające wycieraczkę zawsze w dolnej pozycji jak wyłączymy przełącznikiem....

calus18

#9 Post autor: calus18 »

to i tak zrobie nie bede sie p...atyczkował:) pozdro

Arkos
Posty: 3
Rejestracja: 17 kwie 2011, 20:43
Lokalizacja: Zewsząd
Model:

#10 Post autor: Arkos »

Wczoraj udało mi się reaktywować silniczek wycieraczki ZA. U mnie sprawa polegała na dorobieniu urwanych uchwytów i zabezpieczeniu osi wycieraczki przed ponownym zapieczeniem w tulei.
Tryby pewnie zjadło, bo zapiekła ci się oś (ta do której przykręcasz ramię), silnik napotykał na opór i ślimak powoli niszczył plastik.
Najlepsza jest satysfakcja, że udało się coś zrobić samemu, a że dodatkowo zostało kilka $ w kieszeni to już inna sprawa :)

adash0

#11 Post autor: adash0 »

a ja mam pytanie na temat, silniczka. Jak powinna być ustawiona ta biała zębatka? Bo chyba ona po mojej naprawie została byle jak włożona, a to ma chyba znaczenie jak jest włożona, bo coś robi mi zwarcie na bezpieczniku. Tyle mnie cieszy, że ją uruchomiłem. Bo było total kaput z tylną wycieraczką... :roll:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karoseria i wnętrze”