[B]Podsufitka-pomysł na MOD

Wszystko o karoserii na zewnątrz i wnętrzu (naprawy blacharskie, szyby, fotele, tapicerka, plastiki, bagażniki dachowe itp.)

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Mariusz80

#16 Post autor: Mariusz80 »

Jeżeli trzeba ciąć, to ja rezygnuje. Ale i tak będę coś kombinował ze schowkami, bo nasze Zośki jakoś ubogie są pod tym względem.

zolwiu

#17 Post autor: zolwiu »

Apropos podsufitki , szklanych dachów itp.
W mojej zfirce mam zepsute tylne rolety dachowe ze wstępnych oględzin wynika że są złamane mocowania ramion i tu pytanie do użytkowników , czy ktoś to rozbierał , naprawiał , był z takim problemem w aso ????

proszę o pomoc

Anony Mous

#18 Post autor: Anony Mous »

Panowie tak wygląda częściowo dach w zwykłej ZB :) zwróćcie uwagę na nakrętki które są systematycznie wkręcane po lewej i prawej stronie :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Podsufitka przynajmniej z tyłu trzyma się tylko na plastikowych bokach i na rzepie na środku, z przodu pewnie coś jeszcze jest.

Piotrek413

#19 Post autor: Piotrek413 »

http://jj-am.no-ip.org/~terek/zafira/fa ... resize.jpg - co to jest za rurka?

Te nakrętki są bardziej od zewnątrz dachu niż relingi czy dokładnie w tym samym miejscu?
Tutaj widać, że da się coś odkręcić ale pytanie co? :lol: Albo tam są jakieś dobre uszczelki albo to musi być też pospawane bo inaczej by woda ciekła do środka.

Jest osoba na forum która demontowała/montowała relingi dachowe?

Anony Mous

#20 Post autor: Anony Mous »

To są jak mniemam naboje od kurtyn :)

Może cały dach jest jeszcze klejony po całej długości ??

Awatar użytkownika
gruby1013
Świeżak
Posty: 24
Rejestracja: 26 cze 2011, 21:28
Imię: andrzej
Lokalizacja: kielce
Auto: 1.7CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z17DTJ
Gender:

#21 Post autor: gruby1013 »

Witam jestem nowy na forum ,ale niedawno składałem cały środek przy swojej zafirze.podsufitka trzyma się z przodu na lampce oświetlenia po bokach na rączkach i plastikach od słupków po środku na rzepach i nie jest nigdzie klejona
relingi przykręcone są czterema śrubami ,rurki są od kurtyn w starszych wersjach ,po 2007 są inne kurtyny nie ma tych rurek

Piotrek413

#22 Post autor: Piotrek413 »

A co to są za rzepy? U mnie nie trzyma się na środku i muszę to poprawić ale nie wiem jak. Muszę opuścić tył podsufitki aby dostać się do tego rzepu?

Awatar użytkownika
gruby1013
Świeżak
Posty: 24
Rejestracja: 26 cze 2011, 21:28
Imię: andrzej
Lokalizacja: kielce
Auto: 1.7CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z17DTJ
Gender:

#23 Post autor: gruby1013 »

Jedna część jest przyklejona do podsufitki a druga wpięta w karoserię koło środkowej lamki
Ostatnio zmieniony 12 wrz 2011, 20:25 przez gruby1013, łącznie zmieniany 1 raz.

Anony Mous

#24 Post autor: Anony Mous »

Można powiedzieć normalny rzep.

Awatar użytkownika
gruby1013
Świeżak
Posty: 24
Rejestracja: 26 cze 2011, 21:28
Imię: andrzej
Lokalizacja: kielce
Auto: 1.7CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z17DTJ
Gender:

#25 Post autor: gruby1013 »

zgadza się

Piotrek413

#26 Post autor: Piotrek413 »

Jak wezmę się za wymianę tego rzepa to zobaczę czy da się bezkolizyjnie wymienić na panoramę. Ale tak się dzisiaj popatrzyłem na te zdjęcia i u siebie pooglądałem dach z każdej strony to się go wyciągnąć nie uda :( Przynajmniej w jednym miejscu trzeba ciąć :(

Awatar użytkownika
gruby1013
Świeżak
Posty: 24
Rejestracja: 26 cze 2011, 21:28
Imię: andrzej
Lokalizacja: kielce
Auto: 1.7CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z17DTJ
Gender:

#27 Post autor: gruby1013 »

Aby wymienić ten rzep będziesz musiał opuścić podsufitkę rzep jest w dwóch miejscach

Piotrek413

#28 Post autor: Piotrek413 »

A może da radę go jeszcze przyczepić? :mysli: Gdzie o dokładnie się znajduję? Spróbuję go jutro jakoś namierzyć i docisnąć.
Ostatnio zmieniony 12 wrz 2011, 20:50 przez Piotrek413, łącznie zmieniany 1 raz.

Anony Mous

#29 Post autor: Anony Mous »

W którym miejscu chcesz ciąć ??

Hmmm.. nie pamiętam już dobrze ale rzep jest na tej belce co idzie prostopadle do boków auta.

Piotrek413

#30 Post autor: Piotrek413 »

Już pisałem kilka postów wcześniej, że na końcu dachu jak otworzysz klapę bagażnika jest zgrzew którego nie da się inaczej obejść. Chodzi mi nadal o wymianę tego dachu, bo może udałoby mi się załatwić za półdarmo panoramę do samodzielnego montażu :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karoseria i wnętrze”