[B]Rdza a gwarancja na lakier w zafirze b

Wszystko o karoserii na zewnątrz i wnętrzu (naprawy blacharskie, szyby, fotele, tapicerka, plastiki, bagażniki dachowe itp.)

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
rafi.zafi

#76 Post autor: rafi.zafi »

Wstawiam obiecane zdjęcia listwy i do tego nr jaki odczytałem GM 13238913(LH)000205237

Obrazek Obrazek Obrazek

Ostatnie zdjęcie pokazuje końcówkę, gdzie w starych listwach występował problem u mnie.
Ostatnio zmieniony 29 gru 2011, 09:12 przez rafi.zafi, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
chako
Przeglądacz
Posty: 51
Rejestracja: 10 wrz 2009, 07:33
Lokalizacja: Knurów
Model:

#77 Post autor: chako »

Jaka jest cena takiej listwy (bez tego metalowego płaskownika)? Chciałbym wymienić ją na własną rękę. Latem oczyściłem powierzchnie progów z rdzy i zabezpieczyłem ale nie sądzę żeby to było bardzo trwałe....

rafi.zafi

#78 Post autor: rafi.zafi »

Ceny nie pamietam ale wiem ze nie byl to maly koszt . Mnie to wymieniali na gwarancji to mnie to bardzo nie interesowalo :lol:

PiterG
Przeglądacz
Posty: 74
Rejestracja: 27 paź 2011, 11:57
Imię: Piotr
Lokalizacja: Bełchatów
Auto: Opel Zafira1.9
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT

#79 Post autor: PiterG »

Witam,
W związku z dniem wolnym od pracy postanowiłem umyć Zosię własnoręcznie. Kiedy wycierałem ją do sucha okazało się, że na tylnej klapie widnieje niewielki bąbel lakieru na którym pojawia się rdzawy nalot. Wycieczka do ASO i zgłoszenie. Pan zrobił ksero ksiązki serwisowej wraz z przeglądami karoserii. W ciągu 3 dni mają dać odpowiedź czy naprawią na gwarancji.

[ Dodano: Wto Kwi 03, 2012 17:27 ]
W związku z tym, że nie mogę edytować wiadomości, piszę kolejny post. Zosia zakwalifikowała się do naprawy gwarancyjnej. Dla mnie było to oczywiste od samego początku. Dla ASO po przestudiowaniu całej książki serwisowej nie do końca. Cała zabawa zakończyła się i decyzją ASO klapa zostanie naprawiona, polakierowana na gwarancji. Pozdrawiam :piwo:

chris

#80 Post autor: chris »

Obrazek

Obrazek

Obrazek


witam
tak wyglądają progi mojego samochodu po malowaniu w grudniu w mm cars w Katowicach,
oparzyło lakier pod uszczelką i pojawiają się ogniska rdzy,
to już 2 raz w ciągu roku, (pierwszy raz u środuli w sosnowcu uszczelki nie wymieniono)
byłem zgłosić problem oczywiście samochód do ponownego lakierowania, uszczelki nie wymienią zostanie ta sama.
Mówię że nie mam ochoty i czasu przyjechać za 4 miechy znów malować samochód bo nie wymienicie uszczelki, oczywiście olali mnie.

Powiedziałem też że chcę samochód zastępczy na czas naprawy bo mam teraz dużo jazdy i nie mogę się pozbyć samochodu na tydzień czasu, oczywiście Pan powiedział że mi nie da bo mi się nie należy jedynie odpłatnie.

Czy też mieliście takie przejścia??
Z tego co wiem to w gestii serwisu czy dać samochód zastępczy czy nie??

PiterG
Przeglądacz
Posty: 74
Rejestracja: 27 paź 2011, 11:57
Imię: Piotr
Lokalizacja: Bełchatów
Auto: Opel Zafira1.9
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT

#81 Post autor: PiterG »

Jeśli chodzi o naprawy gwarancyjne niestety ASO nie zapewnia klientom samochodu zastępczego za darmo. Nie tylko opel ma takie praktyki. Osobiście nigdy nie otrzymałem samochodu zastępczego od ASO (za samochód prywatny). Otrzymałem natomiast zastępczy za auto, które mam na firmę. W przypadku kolizji.... z OC sprawcy w uzasadnionych przypadkach samochód zastępczy otrzyma każdy. Generalnie trochę to śmieszne i zawiłe....

tomala78
Świeżak
Posty: 13
Rejestracja: 28 maja 2012, 11:31
Lokalizacja: Zabrze
Model:

#82 Post autor: tomala78 »

Witam.

Podepnę się pod temat, niestety mnie też to dotyczy :cry: . Mam krajówkę z Gliwic, przeglądy były robione do 2009 roku więc o naprawie gwarancyjnej mogę zapomnieć. Do lakierowania mam dużo: wszystkie drzwi do listw, tylne błotniki i próg do zaprawki dzięki felernej listwie :( . O dziwo klapa bagażnika jest bez najmniejszego bąbelka (sprawdzona przez lakiernika) :) . Za całość mam zabulić 1 200 pln (srebrny metalik). Co do felernych listw na progach - po zrobieniu progów mają być na nie naklejone taśmy progowe klejone na gorąco, na nie z powrotem ma być dana felerna listwa i ma to wszystko zapobiec ponownemu uszkodzeniu lakieru. Zobaczymy.

Pozdrawiam.

Żabcia
Zafiromaniak
Posty: 858
Rejestracja: 11 lip 2018, 08:23
Imię: KAROLINA
Auto: Opel Zafira 1.6B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XEP
Gender:

#83 Post autor: Żabcia »

u mnie w aucie spod listwy na klapie tylniej po lewej stronie wycieka rdza... no i zrobił się naciek, widziałam że pisaliście że to od śrub które są pod listwą. czy więcej z was miało taki przypadek? jak wykręcę listwę i wymienię śruby na nowe to problem zniknie? jak zabezpieczyć takie coś żeby sytuacja się już więcej nie powtórzyła?

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#84 Post autor: Bodek »

zabciaks pisze:u mnie w aucie spod listwy na klapie tylniej po lewej stronie wycieka rdza... no i zrobił się naciek, widziałam że pisaliście że to od śrub które są pod listwą. czy więcej z was miało taki przypadek? jak wykręcę listwę i wymienię śruby na nowe to problem zniknie? jak zabezpieczyć takie coś żeby sytuacja się już więcej nie powtórzyła?
Z trgo co pamietam GM wprowadził później platiki zamiast metalowych wkrętów i takich historii już nie było.

Kup nowe, wymień, a jak stwierdzisz rdzę na starych otworach, to trzeba odczyścić i zabezpieczyć.

Mocowania tylnej listwy ozdobnej:

Obrazek

Nr 10X w zależności od nr nadwozia (dwa zakresy):

Obrazek
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Żabcia
Zafiromaniak
Posty: 858
Rejestracja: 11 lip 2018, 08:23
Imię: KAROLINA
Auto: Opel Zafira 1.6B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XEP
Gender:

#85 Post autor: Żabcia »

super wielkie dzieki za pomoc !!

Jankil

#86 Post autor: Jankil »

Znalazłem trochę czasu by uporać się z zaciekami spod listwy na tylnej klapie. Po rozebraniu okazało się, że niestety 3 otwory były już delikatnie zajęte rdzą. Oczyściłem odtłuściłem i pomalowałem brązowym hammerite'm;)- miałem akurat puszkę a jako, że tego i tak nie widać to nie ma co przesadzać z kolorem. Listwa sama w sobie też zaczyna korodować, dokładnie to chyba miedź, która jest podkłądem pod chrom.

Jako, że zirytowała mnie koncepcja wydania 100 zł na 8 śrub z plastiku, dla samej zasady postanowiłem poreperować to co było.
Po zdemontowaniu wszystkiego okazało się Najbardziej skorodowane były te duże podkładki. Bardzo ciężko je zdjąć, więc usunąłem je szlifierką kątową i wyrzuciłem. Kwadratowe główki oszlifowałem szlifierką modelarską, rdzy na nich było ok 1 mm -dramat (czas ok 45 min wszystkie ) potem wyczyściłem i zamoczyłem w hammerite'cie głowki do połowy gwintu. Po wyschnięciu na gwint nałożyłem koszulkę termokurczliwą (głownie po to by nawet jeśli w przyszłości rdza śruby chwyci będą odizolowane od blachy klapy.) Jako podkładki zastosowałem twarde uszczelki do instalacji gazowych (4 zł 10 szt.) całość zabezpieczyłem preparatem antykorozyjnym do profili zamkniętych i przy okazji liznąłem też klapę od środka jak i samą listwę- just in case.

efekt
Obrazek
po zamocowaniu okazało się nakrętka nie daje sobie rady z osłonką bo mocowania główki śruby szybciej ustępują więc obciąłem tą końcówkę z gwinta do odpowiedniej długości.

Przy okazji wyszło, że miałem malowaną tylną klapę bo uszczelka listwy (ta od góry) miała srebrny ślad- przy okazji i ją wyczyściłem. Od spodu nie było widać żadnego uszkodzenia blachy więc zakładam, że była to korozja o której wcześniej pisaliście.
Bąble na progach pod listwą tez mam, listwy zdemontowałem no i niestety trzeba będzie malować ale to już raczej nie brązowym hammeritem :)

jaxx

#87 Post autor: jaxx »

witam,

nie chciałbym nikogo martwic, ale u mnie po zdjęciu listew bocznych okazało się ze próg przerdzewiał w trzech miejscach na wylot. Czekam na odpowiedz od GM w sprawie gwarancji.[scroll][/scroll]

Post przeniosłem - proszę pisać w odpowiednich tematach - Bodek
Ostatnio zmieniony 25 wrz 2013, 15:15 przez jaxx, łącznie zmieniany 1 raz.

xrs
Bywalec
Posty: 129
Rejestracja: 25 sty 2016, 22:55
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Opel Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#88 Post autor: xrs »

Zastanawiam się nad zrobieniem progów pod tą gumową długą uszczelką pod którą zbiera się woda i pozbyciem się jej na stałe- czy ktoś się jej pozbył i poczuł jakąś różnicę na nie korzyść w hałasie itd

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karoseria i wnętrze”