Fotele, siedzenia - użytkowanie, składanie, regulacja, naprawa

Wszystko o karoserii na zewnątrz i wnętrzu (naprawy blacharskie, szyby, fotele, tapicerka, plastiki, bagażniki dachowe itp.)

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
EndriusG
Świeżak
Posty: 8
Rejestracja: 05 sie 2018, 21:11
Imię: Andrzej
Auto: Zafira B1.9 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH

#61 Post autor: EndriusG »

rafant4011 pisze: 14 sie 2018, 07:59 ...a nie masz regulacji pochylenia oparcia?
Fotel może mieć jeszcze regulowaną wysokość, kont pochylenia i podparcie lędźwiowe...
Pochylenie mam zapomnialem dodac ale pozostale rzeczy tylko u kierowcy a chodzi o to ze mam fotelik sprzodu ktory nie ma zadnej regulacji wiec ciezko sie na nim np spi malemu. A jak by byla regulacja kata calego fotela to i fotelik na nim by sie przechylil. A jest moze szansa na przedni fotel z ISOFIXEM?

Ico z przelozeniem obicia da sie?

Deleted User 21664

#62 Post autor: Deleted User 21664 »

rafant4011 pisze: 14 sie 2018, 07:59 ...a nie masz regulacji pochylenia oparcia?
kont pochylenia
Rafał na miłość Boską... "co??? pochylenia" :lis:

:lol:
Ostatnio zmieniony 14 sie 2018, 11:48 przez Deleted User 21664, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ostap
Zafiromaniak
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lip 2017, 21:52
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wwa
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#63 Post autor: Ostap »

Za szybko napisałem, przepraszam. Mam taki fotel ale kierowcy.

Wszystko da się przełożyć, bez problemu. Trzeba tylko trochę czasu i cierpliwości ;)

Najlepiej jak poszukasz fotela z anglika bo tam to będzie kierowcy a one wszystkie miały regulację pełną (no prawie wszystkie) może być wysiedziany aby był prosty stelaż, wtedy wszystko sobie przełożysz.

Co do isofixa to nie znajdziesz takiego ponieważ z przodu nie da się wyłączyć poduszki i dziecko nie powinno tam siedzieć.

Wydaje mi się, że jest to nawet niezgodne z prawem.
Obrazek


Chciałeś Panią?! Zapier.... na nią! :luz:

EndriusG
Świeżak
Posty: 8
Rejestracja: 05 sie 2018, 21:11
Imię: Andrzej
Auto: Zafira B1.9 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH

#64 Post autor: EndriusG »

Ostap pisze: 14 sie 2018, 13:55
Co do isofixa to nie znajdziesz takiego ponieważ z przodu nie da się wyłączyć poduszki i dziecko nie powinno tam siedzieć.

Wydaje mi się, że jest to nawet niezgodne z prawem.
Nie powinno a nawet nie moze tylem do kierunku jazdy (Chyba ze z fotelem oplowskim z transponderem ktory wylacza poduszke). Przodem z tego co sie orientuje nie ma przeciwskazan i np w citroenach byly isofixy z przodu

Awatar użytkownika
Ostap
Zafiromaniak
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lip 2017, 21:52
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wwa
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#65 Post autor: Ostap »

Szczerze to w ZB jeszcze się nie spotkałem z takim modułem który wyłączy poduszkę a skoro ona działa to mały pasażer raczej podróżować nie może z przodu ;)

Dodano po 2 minutach 40 sekundach:
http://m.auto-swiat.pl/porady/prawo,rejv22

Czyli jednak można przodem ale nie powinno się ;)
Obrazek


Chciałeś Panią?! Zapier.... na nią! :luz:

Awatar użytkownika
Samer
Bywalec
Posty: 139
Rejestracja: 09 maja 2009, 20:13
Imię: Darek
Lokalizacja: Toruń
Auto: 1.8 140 KM
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER

#66 Post autor: Samer »

Jak w temacie. Fotelik dziecięcy a dokładnie jego mocowanie pociął szwy na siedzisku tylnej kanapy. Macie doświadczenie jakie nici będą najlepsze do tapicerki?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karoseria i wnętrze”