[B]Zderzak przedni

Wszystko o karoserii na zewnątrz i wnętrzu (naprawy blacharskie, szyby, fotele, tapicerka, plastiki, bagażniki dachowe itp.)

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
harvard
Mieszkaniec
Posty: 405
Rejestracja: 23 kwie 2018, 12:33
Imię: adam
Auto: zafira b
Model: za
Oznaczenie silnika: Z18XER

#46 Post autor: harvard »

Właśnie o cenę tutaj się rozchodzi, bo kupić i za 100 się uda ale bida taka, ze wstyd jechac z takim ulepem do lakiernika. Do tego polift, a wiadomo za nowsze kasy więcej trzeba wyłożyć-ludzie zdurnieli.

Awatar użytkownika
Mariusz
Zafiromaniak
Posty: 2470
Rejestracja: 11 maja 2017, 07:01
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Warszawa
Auto: ZB OPC Line
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#47 Post autor: Mariusz »

A czy ten zderzak nie jest pęknięty pod lampą? Tak to wygląda na foto. Materiał z którego jest zrobiony zderzak niestety nie spawa się. Najlepiej jak na spokojnie poszukasz używki w dobrym stanie za dobre pieniądze.

Skasowany użytkownik 6483

#48 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

Jeśli nie trafisz na identyczny kolor i w idealnym stanie i w dobrej cenie to warto go naprawić. Ja bawiłem sie ze zderzakiem od grande Punto, był w strasznym stanie . W ruch poszła opalarka, wkretaki płaskie i co tam miałem po ręką i wgniecenie wyszło bez problemu. Rozprucie skleiłem taka jak umiałem i po polakierowaniu śladu nie było.. Jak masz chęci to pobaw się, myślę ,że warto bo kalierować i tak będziesz musiał a ze sklejeniem nie powinno być problemu . Dobra lutownica i kawalki takiego samego plastiku, daja radę do tego wtopić musisz siatke dla wzmocnienia i później szlifierką ładnie resztki zeszlifować i można kalierować .

Awatar użytkownika
Ostap
Zafiromaniak
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lip 2017, 21:52
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wwa
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#49 Post autor: Ostap »

mariusz131 pisze:A czy ten zderzak nie jest pęknięty pod lampą? Tak to wygląda na foto. Materiał z którego jest zrobiony zderzak niestety nie spawa się. Najlepiej jak na spokojnie poszukasz używki w dobrym stanie za dobre pieniądze.
A to niby dlaczego? Co on z tytanu?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Obrazek


Chciałeś Panią?! Zapier.... na nią! :luz:

harvard
Mieszkaniec
Posty: 405
Rejestracja: 23 kwie 2018, 12:33
Imię: adam
Auto: zafira b
Model: za
Oznaczenie silnika: Z18XER

#50 Post autor: harvard »

Byłem u lakiernika 400zl mnie skosi i zrobi od reki. I 400 paczki za głupotę zapłacę. Znaleźć pod kolor pliftowy ze spryskami, niestety drożej wychodzi a i sprzedający przez tel. mówi, że jemu się podoba a ja możne zechcę polakierować i nie ponosi odpowiedzialności, wysyłka z powrotem na mój koszt. Stwierdziłem, że szkoda czasu i pieniędzy. Gdy pokazałem lakiernikowi na necie zderzak za 100zł taki do roboty to powiedział, że za taki to min. 500zł, więc naprawiam oryginalny i tyle. Chociaż ta ceną trochę chyba przesadził.

Skasowany użytkownik 6483

#51 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

No cena lakierowania dość wysoka. W moich stronach starczyłoby Ci 300zł.

Awatar użytkownika
Ostap
Zafiromaniak
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lip 2017, 21:52
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wwa
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#52 Post autor: Ostap »

Rozumiem, że 400 płacisz za wszystko? Tak?

Jeśli tak to cena moim zdaniem wcale jakoś nie tragiczna ;)



Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Obrazek


Chciałeś Panią?! Zapier.... na nią! :luz:

harvard
Mieszkaniec
Posty: 405
Rejestracja: 23 kwie 2018, 12:33
Imię: adam
Auto: zafira b
Model: za
Oznaczenie silnika: Z18XER

#53 Post autor: harvard »

Ostap
Zabrał auto, demontaż zderzaka, prostowanie, wypychanie, spawanie, prostowanie, wykręcenie starych mocowań halogenu, montaż nowego halogenu i wydanie gotowego auta, tylko płacę i wyjazd. Nic mnie nie interesuje.

Awatar użytkownika
Ostap
Zafiromaniak
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lip 2017, 21:52
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wwa
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#54 Post autor: Ostap »

To Twoim zdaniem 400 to dużo? ;)

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Obrazek


Chciałeś Panią?! Zapier.... na nią! :luz:

Skasowany użytkownik 6483

#55 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

No to te 4 stówki to wcale nie za dużo. Ja myślałem ,że za samo malowanie.

harvard
Mieszkaniec
Posty: 405
Rejestracja: 23 kwie 2018, 12:33
Imię: adam
Auto: zafira b
Model: za
Oznaczenie silnika: Z18XER

#56 Post autor: harvard »

Powiem ta, wybrałem lakiernika który w branży od 25 lat, a mogłem taniej poza miastem za 300zl to ogarnąć. Namawiali mnie skapi koledzy z pracy, abym nie przepłacał, jednak w rodzinie mam mechaniora i nalegał na sprawdzonego fachowca. Tak zrobiłem. Czy warto przepłacać za speca? Sam nie wiem. Widziałem roboty tych garażowców i muszę przyznać, że całkiem nieźle wyglądały błotniki czy progi. Dobrze ze zrobione i teraz trzeba uważać.

Awatar użytkownika
KAMUI
Mieszkaniec
Posty: 422
Rejestracja: 05 paź 2017, 15:48
Imię: Marcin
Lokalizacja: GST,GSZ
Auto: Touran 1T3, Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#57 Post autor: KAMUI »

Uważam, że 400 zł to nie jest dużo. Montaż, demontaż, naprawa, lakierowanie. Cena OK.

Awatar użytkownika
Mawerix
Zafiromaniak
Posty: 542
Rejestracja: 15 sie 2016, 13:39
Imię: Szczepan
Lokalizacja: [KRA]
Auto: ZB 1.9
Model: ZB
Oznaczenie silnika: CDTI

#58 Post autor: Mawerix »

harvard pisze: 27 kwie 2019, 07:11Czy warto przepłacać za speca? Sam nie wiem. Widziałem roboty tych garażowców i muszę przyznać, że całkiem nieźle wyglądały błotniki czy progi. Dobrze ze zrobione i teraz trzeba uważać.
Moim zdaniem cena OK a co do tych garażowców, raz się uda a raz nie.... inna sprawa to stan lakieru za jakiś czas... znajomemu pomalował po taniości wszystko pięknie ładnie błyszczy się odcień ideał a za 6 miesięcy zmył klar na myjni :lol:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karoseria i wnętrze”