[B]Problemy związane z dachem panoramicznym

Wszystko o karoserii na zewnątrz i wnętrzu (naprawy blacharskie, szyby, fotele, tapicerka, plastiki, bagażniki dachowe itp.)

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Majk_K
Posty: 2
Rejestracja: 26 maja 2020, 13:52
Imię: Michał
Lokalizacja: Katowice
Auto: Zafira
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LER

#76 Post autor: Majk_K »

Witam,
Panowie ja mam szybkie pytanie, gdzie znajdę bezpiecznik do rolety? Albo jestem ślepy albo w schemacie nie ma go opisanego (ani w bagażniku ani pod maską)

Zdrowia!

Majk_K
Posty: 2
Rejestracja: 26 maja 2020, 13:52
Imię: Michał
Lokalizacja: Katowice
Auto: Zafira
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LER

#77 Post autor: Majk_K »

Dobra ogarnięte, roleta zadziałała. Nie wiem czemu ale w papierach jakie posiadam na schemacie nie ma określonego nr od rolety. Zresztą w internecie też nie znalazłem.
Dla potomnych w Zośce (B z 2005) za roletę odpowiada bezpiecznik nr 22 w bagażniku.
Teraz tylko zostaje pytanie o jakiej wartości powinien być? 10A ? 20A

Awatar użytkownika
oki
Mieszkaniec
Posty: 398
Rejestracja: 11 kwie 2010, 23:15
Imię: Darek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Zafira B 2.0 Panorama
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LER
Gender:

#78 Post autor: oki »

Ja swój naprawiłem tzn posklejałem, swoją drogą sprzedają na allegro całe dachy kompletne od 300<
Tego uchwytu nie udało mi się nigdzie namierzyć.

Awatar użytkownika
Baltazar
Posty: 1
Rejestracja: 24 lut 2020, 21:01
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Tarnpwskie Góry
Auto: Opel Zafira B 1.9 CDTI Cosmo Panorama
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19
Gender:

#79 Post autor: Baltazar »

oki pisze: 19 cze 2020, 23:25 Ja swój naprawiłem tzn posklejałem, swoją drogą sprzedają na allegro całe dachy kompletne od 300<
Tego uchwytu nie udało mi się nigdzie namierzyć.
Masz jakies zdjęcia ze ściągania podsufitki czy udało Ci się to zrobić bez ściągania?

Awatar użytkownika
oki
Mieszkaniec
Posty: 398
Rejestracja: 11 kwie 2010, 23:15
Imię: Darek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Zafira B 2.0 Panorama
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LER
Gender:

#80 Post autor: oki »

Bez sciągania i jak do tej pory to działa.
Ale konstrukcja tego elementu jak i wykonanie pod względem technicznym (przekrój, wykonanie i sama wielkość) podobnie mocowania listwy bagażnika tej chromowanej to powinni konstruktora do pierdla wsadzić za zaprojektowanie takich bubli.

DamianKrK
Świeżak
Posty: 10
Rejestracja: 04 mar 2021, 17:20
Imię: Damian
Lokalizacja: Kraków
Auto: Zafira B 1.8 Cosmo Panorama
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#81 Post autor: DamianKrK »

:witam: szukam od 2 dni ale nie znalazłem żadnej konkretnej informacji odnośnie demontażu podsufitki z panoramą w Zafirze b. Jeżeli przeoczyłem to z góry przepraszam. W zeszłym tygodniu nabyłem drogą kupna sprzedaży Zafirę 2006r. 1z4 rolet działa więc postanowiłem że wymienię rolety na nowe , znalazłem nowe oryginalne zestawy tych rolet. Może ktoś już rozbierał podsufitkę i podpowie co nie co. Z góry dziękuję za filmik z niemieckiego serwisu wymiany panoramy :P
Ostatnio zmieniony 04 mar 2021, 18:20 przez DamianKrK, łącznie zmieniany 1 raz.

Wojkus
Świeżak
Posty: 5
Rejestracja: 21 mar 2018, 07:33
Imię: Wojciech
Auto: Opel zafira B cosmo 1.9cdti panorama
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z1DTH

#82 Post autor: Wojkus »

Kolego też myślałem że to dużo roboty ale wymiana samego mechanizmu linek z prowadnica i to prosta sprawa sam doszedłem do tego bo kupiłem "na zapas" bo mam też panoramę ale wszystko gra u mnie ale była na szrocie i sam musiałem rozebrać oczywiście nie bawiłem się w zabawę z tapicerka tylko na żywca ja uszkodziłem a demontaż samego mechanizmu polega na wypięciu rolet najlepiej zwiniętych i rozkręcę ina środku takiej jakby odkuwki 2 sztuk centralnie na środku od wewnątrz i z tyłu silnika na środku potem tych prowadnic linek po 2 śrubki i pięknie się wszystko Wysowa do tyłu nie trzeba Szyn i innych rzeczy demontować . Z podsufitka też zapewne niema dużo roboty. A montaż to wsuwamy i przykręcamy z powrotem zakładamy rolety na prowadnice każda ma 1 zaczep i to tyle po krotce

Krzyżak
Świeżak
Posty: 5
Rejestracja: 31 sty 2021, 12:51
Imię: Marcin
Lokalizacja: Lubicz Dolny
Auto: Zafira B 1.9 cdti Cosmo Panorama
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT

#83 Post autor: Krzyżak »

Powiedzcie mi, czy te szybki w panoramie w Waszych Zafirkach leżą równiutko, płasko i idealnie jedna za drugą? Pytanie może śmieszne, ale u mnie jakby leciutko odstają te dwie przednie na łączeniu z tylnymi, tzn. są minimalnie wyżej. Przecieków czy jakichś ruchów nie zauważyłem, trochę strzelają na nierównościach, ale to podobno norma...
Zafira B 1.9 cdti Cosmo

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karoseria i wnętrze”