[B] Lampy przód

Wszystko o karoserii na zewnątrz i wnętrzu (naprawy blacharskie, szyby, fotele, tapicerka, plastiki, bagażniki dachowe itp.)

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Pszczyna
Zafiromaniak
Posty: 2219
Rejestracja: 22 maja 2010, 17:57
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Oberschlesien
Auto: Zafira B 1,9
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#106 Post autor: Pszczyna »

To co wydasz na tzw. spawanie plastiku niejednokrotnie ze skutkiem późniejszego pęknięcia , to naprawdę warto kupić kompletną lampę

Deleted User 21664

#107 Post autor: Deleted User 21664 »

Pszczyna pisze: 16 kwie 2020, 19:28 To co wydasz na tzw. spawanie plastiku niejednokrotnie ze skutkiem późniejszego pęknięcia , to naprawdę warto kupić kompletną lampę
Tu kolegę popieram :ok:
bez kombinacji masz pewną lampę

Awatar użytkownika
KAMUI
Mieszkaniec
Posty: 422
Rejestracja: 05 paź 2017, 15:48
Imię: Marcin
Lokalizacja: GST,GSZ
Auto: Touran 1T3, Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#108 Post autor: KAMUI »

To zależy kto to robi. Jeśli jest dobrze zrobione i lampa nie ma naprężeń na mocowaniach to powinno trzymać. Aczkolwiek nie chce tu siać zamętu, też uważam, że oryginał to oryginał.
Kolega chyba chce jak najtańszym kosztem naprawić element, który jest bardzo ważny dla bezpieczeństwa i komfortu podróżowania. Co to będzie jak dojdzie do bardziej kosztownie usterki...

Awatar użytkownika
Pszczyna
Zafiromaniak
Posty: 2219
Rejestracja: 22 maja 2010, 17:57
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Oberschlesien
Auto: Zafira B 1,9
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#109 Post autor: Pszczyna »

O ile nie wtopi się stalowej bądź miedzianej plecionki celem wzmocnienia klejenia-spawania to 90% że pęknie wiele takich klejeń widziałem zwłaszcza na zderzakach tudzież zbiornikach typu Mauser

Awatar użytkownika
KAMUI
Mieszkaniec
Posty: 422
Rejestracja: 05 paź 2017, 15:48
Imię: Marcin
Lokalizacja: GST,GSZ
Auto: Touran 1T3, Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#110 Post autor: KAMUI »

To już mniej istotne, dyskutujemy o rzeczach oczywistych.Kupujesz Zafirę za 10-15 kpln i żal wydać na lampę 200zł celem poprawienia bezpieczeństwa i komfortu jazdy. Pasek rozrządu używany mam na sprzedaż...taki żarcik :lol:

Deleted User 21664

#111 Post autor: Deleted User 21664 »

KAMUI pisze: 17 kwie 2020, 19:00 Pasek rozrządu używany mam na sprzedaż...taki żarcik :lol:
... ja mam zużyty olej... może ktoś jest zainteresowany... dorzucę filtr też używany :haha:

Awatar użytkownika
Pszczyna
Zafiromaniak
Posty: 2219
Rejestracja: 22 maja 2010, 17:57
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Oberschlesien
Auto: Zafira B 1,9
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#112 Post autor: Pszczyna »

Che chee był taki temat był na VWgolf jak szczeniak się pytał czy zużyty olej i filtr może do swojego użyć bo kolega zmienia ! sensacja obiegła chyba wszystkie fora ,wielu się deklarowało mu zakup nowego by tylko podał adres w Gdańsku

Awatar użytkownika
KAMUI
Mieszkaniec
Posty: 422
Rejestracja: 05 paź 2017, 15:48
Imię: Marcin
Lokalizacja: GST,GSZ
Auto: Touran 1T3, Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#113 Post autor: KAMUI »

Kiedyś bylem świadkiem sceny w motoryzacyjnym jak koleś musiał kupić do świeżo zakupionego auta filtr i olej. Sprzedawca dawał mu już najtańsze graty a kolo nie mial tyle kasy bo przyznał się, że wypruł sie z ostatniej złotówki na zakup auta. Ta mina sprzedawcy-bezcenna.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karoseria i wnętrze”