[B]Spryskiwacze reflektorów

Wszystko o karoserii na zewnątrz i wnętrzu (naprawy blacharskie, szyby, fotele, tapicerka, plastiki, bagażniki dachowe itp.)

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
X-MAN

#16 Post autor: X-MAN »

Witam
Mam pytanie czy do spryskiwacza lamp jest osobny silniczek czy ten sam co na szyby?
Pytam, bo chcę zrobić osobny włącznik, tak aby niepotrzenie nie pryskać razem z szybami.

dejna

#17 Post autor: dejna »

X-MAN pisze:czy do spryskiwacza lamp jest osobny silniczek
tak kolego.... do sprysków na reflektory jest druga pompka...

X-MAN

#18 Post autor: X-MAN »

a jak najłatwiej się dostać do tych silniczków??

darkp1

#19 Post autor: darkp1 »

X-MAN, zdejmij lewe przednie koło, nadkole, tam masz zbiornik i pompki.

kandi

#20 Post autor: kandi »

...ja mam spryskiwacze, choć nie mam ksenonów...no chyba, że w zośkach to normalne:) na pewno są ok. ale płynu podczas jazdy zużywają full i nie dziwi mnie, że niektórzy użytkownicy je demontują lub po prostu wyciągają bezpieczniki...

drmex

#21 Post autor: drmex »

Ynda123 pisze:Może ktoś już przerabiał ten problem.
Jeden ze spryskiwaczy reflektorów nie chowie się z powrotem do zderzaka. Zostaje na zewnątrz. Czasami jest go ciężko wcisnąć ręką do środka.

Spróbuje jeszcze przesmarować czymś te wychodzące elementy, ale nie wiem czy to pomoże.
Miał ktoś taki problem ?
Ja mam taki sam problem. Sądzę, że przyczyną może być zakamienienie prowadniczki spryskiwacza. Wkrótce, jak tylko opróżnię zbiorniczek z płynu - podejdę do tematu z odkamieniaczem spożywczym...
Ostatnio zmieniony 08 kwie 2017, 08:39 przez drmex, łącznie zmieniany 1 raz.

norbert_p

#22 Post autor: norbert_p »

Co prawda nie mam ZB ze spryskami reflektorów, ale w poprzednim aucie (Laguna II) one były jak również problemy z tym. Ja próbowałem wlewać do płynu do spryskiwaczy trochę Ludwika, psikałem WD40, wstrzykiwałem olej itp. Działało, ale na chwilę. Przy rozebraniu jednego ze sprysków metodą inwazyjną zauważyłem, że nie ma tam smaru na uszczelce o to ona się zacinała. Podejrzewam, że w Waszym przypadku jest podobnie. W zasadzie wszystkie spryskiwacze mają dość podobną budowę (podobną zasadę działania).
W gruncie rzeczy cieszę się, że tym razem nie mam tego wynalazku :evil2: (Chociaż ksenony by się przydały :mysli: ).

marrybus

#23 Post autor: marrybus »

Też mam taki problem. Z lewej strony jest OK, a z prawej spryskiwacz chowa się do połowy (czasami zdarzy mu się całkiem schować). Trzeba bedzie go posprawdzać tak jak pisze norbert_p

Ynda123

#24 Post autor: Ynda123 »

A czy jest taka opcja, żeby odłączyć działanie spryskiwaczy ?

kubik_CDTi

#25 Post autor: kubik_CDTi »

Trzeba regularnie używać ;)
U mnie problem występował za nowości,a teraz może raz na pół roku jeden schowa się do połowy,to go docisnę i potem spokój,psiknięcie jakimś smarem może dać efekt i potem je rozchodzić.

Ynda123

#26 Post autor: Ynda123 »

No i działa.
Wymontowałem spryskiwacze ze zderzaków, przesmarowałem prowadnice silikonem i po problemie. Ciekawe tylko na jak długo to pomoże.

Awatar użytkownika
Goris
Debiutant
Posty: 30
Rejestracja: 21 mar 2010, 09:54
Lokalizacja: Kęty
Model:

#27 Post autor: Goris »

Andy123 pisze:A czy jest taka opcja, żeby odłączyć działanie spryskiwaczy ?


Spróbuj wyciągnąć bezpiecznik NR9 pod maską

JaGoDkA

#28 Post autor: JaGoDkA »

Witam,

Szukalam podobnego tematu ale znalazlam tylko w Zosi A :)

Wlasnie nam kolega zwrocil uwage, ze nie chowa sie mi w Zosi calkowicie prawy spryskiwacz do xenonow i ze dodatkowo mamy prawa lapme zaparowana...

Co moze byc problemem? Jak to naprawic??

Na chlopski rozum to mysle ze spryskiwacz moze sie nie chowac bo naprzyklad jakis brud, piach podszedl... ale czy mam racje? jak to sprawdzic??

Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#29 Post autor: Lorry »

Wiem że tycik na III OZZKP też miał nie chowający się spryskiwacz, "pomógł" mu i przy następnym użyciu już chyba działało ;)

Co do xenonu zaparowanego: czy ostatnio pada lub myłaś auto :?:

Może klapka umożliwiająca wymianę postojówki przez nadkole jest niedomknięta...

JaGoDkA

#30 Post autor: JaGoDkA »

Co do xenonu zaparowanego: czy ostatnio pada lub myłaś auto :?:
Tu gdzie mieszkam to ciagle leje :) mieszkam w krainie deszczowcow :)
Dzieki za info - sprawdze na weekendzie :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karoseria i wnętrze”