[B]Problemy związane z dachem panoramicznym

Wszystko o karoserii na zewnątrz i wnętrzu (naprawy blacharskie, szyby, fotele, tapicerka, plastiki, bagażniki dachowe itp.)

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
aszifo

#16 Post autor: aszifo »

To by się zgadzało- trzeba rozwiercać miejsca zgrzewów. Najlepiej zapytać jakiegoś blacharza i będzie jasność. Dach to nie jest przedni błotnik, żeby można było go sobie demontować bezinwazyjnie.

smaru

#17 Post autor: smaru »

u mnie tez czasem cos puknie - szczegolnie gdy auto sie przechyla i dach "pracuje"... najczesiej przy wysokich temp.
co do pekniec - to nie peka czesc szklana (czyli te cztery szybki) tylko srodkowa - zrobiona z czegos na kształt pleksy dokladnie nie wiem jaki to material...
pekniecia wystepuja w egz. z poczatkow produkcji i objawiaja sie ryskami idacymi od podstawy irokeza - w TIS-ie jest notka dotyczaca wymiany dachu na gwarancji przy takich objawach - nie wiem jak to jest u nas ale w DE wymieniali dachy nawet po gwarancji

[ Dodano: Wto Wrz 20, 2011 22:18 ]
jeśli kogos interesuje instrukcja demontazu/montazu dachu panoramicznego w TIS to jest dokument nr 01001620
czytalem na szybko i dach oprocz srub mocowany jest na klej/silikon czy jakis uszczelniacz
nic poza tym.
opis demontazu jest dosyc dlugi - za to montaz to nalozenie kleju - dokrecenie srub - zalozenie docisków i min 24h odczekac....

Jaskar

#18 Post autor: Jaskar »

Witam, mam problem - nie działa mi zamykanie się rolet dachowych. Zostały połamane elementy. Czy wiecie w jaki sposób można to naprawić albo gdzie można zdobyć popsute elementy? Silnik działa. Połamane mam 4 blaszki z mocowaniami.

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#19 Post autor: Bodek »

Jaskar pisze:Witam, mam problem - nie działa mi zamykanie się rolet dachowych. Zostały połamane elementy. Czy wiecie w jaki sposób można to naprawić albo gdzie można zdobyć popsute elementy? Silnik działa. Połamane mam 4 blaszki z mocowaniami.
Które to części:

Obrazek
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Jaskar

#20 Post autor: Jaskar »

Nie ma tych elementów na rysunku. Podaj mi adres e-mail to prześle zdjęcie.
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2013, 07:45 przez Jaskar, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#21 Post autor: Bodek »

Jaskar pisze:Nie ma tych elementów na rysunku. Podaj mi adres e-mail to prześle zdjęcie.
To są raczej wszystkie elementy, które występujące samodzielnie w katalogu, także powinny się tutaj znajdować, ale maila wysyłam na PW - wieczorkiem mogę poszukać.
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

smaru

#22 Post autor: smaru »

to jest element nr 6 i 7 - to wystepuje w komplecie na dwie strony - uchwyty razem z roletkami - ja mam urwane obydwa z przodu - dopiero się przymierzam do wymiany - koszt elementu to było ok 150zł

Jaskar

#23 Post autor: Jaskar »

A gdzie można kupic te części? Chciałbym to zrobić przed upałami.

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#24 Post autor: Bodek »

Jaskar pisze:A gdzie można kupic te części? Chciałbym to zrobić przed upałami.
Cena w ASO:

6:
Numer katalogowy: 1733017
Nazwa części: OSLONA
Cena netto*: 120,50
Cena brutto*: 148,22

7
Numer katalogowy: 1733016
Nazwa części: OSLONA
Cena netto*: 120,50
Cena brutto*: 148,22

a jak nie to szrot albo alledrogo ;)
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Jaskar

#25 Post autor: Jaskar »

Dzięki bardzo. Czy jesteś pewien że właśnie ten cały zestaw ta osłona zawiera te pęknięte elementy?

smaru

#26 Post autor: smaru »

niestety chyba jednak to nie będzie to...

dziś chciałem zamówić te roletki, o których pisaliśmy ale miły Pan z ASO powiedział że nie gwarantuje że te uchwyty będą w zestawie i chciał zaliczkę 100zł cobym się nie rozmyślił jak zamówię;) szkoda mi 150zł wywalić w kosz. Dziś po dokładnych oględzinach gdy częściowo odchyliłem podsufitkę wychodzi na to że ten uchwyt jest powiązany jakoś z prowadnicą od strony drzwi, znalazłem takie cos w TIS:

Obrazek

chodzi o element nr 2, który prawdopodobnie jest częścią całości nr 1 czyli w moim wolnym tłumaczeniu mechanizm prowadnicy rolety...

Awatar użytkownika
pivovar
Bywalec
Posty: 109
Rejestracja: 14 kwie 2010, 18:57
Imię: Jarek
Lokalizacja: Legnica
Auto: Zafira B 1,9 Cosmo Panorama Aut
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#27 Post autor: pivovar »

grynia pisze:Ostatnio w mojej Zośce z panorama dachem pojawiły się trzaski dobiegające ze szklanego dachu podczas jazdy na nierównej drodze. Dokładnie dobiegają one znad głowy od strony kierowcy. Kiedy ręką odpycham szklany dach od środka na zewnątrz występują właśnie takie same trzaski jak podczas jazdy. Czy ktoś widział jak jest skonstruowany ten dach, tzn. jak jest on mocowany do karoserii samochodu. Jest to na tyle denerwujące że przymierzam się do ściągnięcia podsufitki i ...., no właśnie i co dalej?
u mnie też trzaski występują, rzadko, ale są - jednakże dotykając szybki od środka nic nie strzela - czy jest już jakieś rozwiązanie ...
smaru pisze:u mnie tez czasem cos puknie - szczegolnie gdy auto sie przechyla i dach "pracuje"... najczesiej przy wysokich temp.
u mnie stuknie raczej przy niższych temperaturach ..., jak jest nagrzany to nic nie stuka,
posmarowałem jakimś olejem/silikonem w spraju te prowadnice od roletek i jakby ciszej,
albo placebo ;) ale jeśli problem rozwiązany to proszę pochwalcie się za :piwo:
zadowolony kierowca Zafirowca ;-)

matyr

#28 Post autor: matyr »

Z tego, co wyczytałem, guzikiem w podsufitce koło lamp steruje się jednocześnie roletkami z przodu i z tyłu? U mnie jeżdżą tylko przednie, te tylne wyglądają na rozwijane jakoś ręcznie.. to możliwe?

smaru

#29 Post autor: smaru »

tylnia musi byc uszkodzona, powinny razem chodzić

srut

#30 Post autor: srut »

Witam koledzy :) mam problem z roleta przód od kierowcy
Urwała się ta lapka,slizg element prowadnicy metalowo-plastikowy
Łączący na "klika "rolet kę z reszta zespołu prowadnicy
Czy ma ktoś namiary na takie coś ???
Ewentualnie czy zamawiając w aso te rolet ki nr6 13170845
Będą z tymi ślizga? ?
Proszę o pomoc

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karoseria i wnętrze”