"odklejająca" tapicerka drzwi Zafira B

Wszystko o karoserii na zewnątrz i wnętrzu (naprawy blacharskie, szyby, fotele, tapicerka, plastiki, bagażniki dachowe itp.)

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#16 Post autor: Bodek »

Piotr Jurczyk pisze:Dziękuję.

Temat można zamknąć.
Nie zamykamy tematów, może ktoś będzie chciał się jeszcze czymś podzielić ;)
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Skasowany użytkownik 6483

#17 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

Ja kleiłem swoja tapicerke od strony kierowcy w dzisiaj patrzę a ona znowu na pewnym odcinku odstaje :x . Mysle ,że na wiosne kupie dobry klej do szyb i bez zdejmowania tapicerki spróbuje do ostatecznie skleić tym klejem właśnie.

mcs
Posty: 1
Rejestracja: 18 wrz 2024, 12:42
Imię: MCS
Lokalizacja: Polska
Auto: Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH

#18 Post autor: mcs »

Witajcie. Też miałem problem z odklejającymi się boczkami, ale poradziłem sobie z tym problemem w zupełnie inny sposób. Żaden klej nie chciał utrzymać tej "tektury boczków z metalem" więc zacząłem kombinować i sposób okazał się banalnie prosty. Wygląda to estetycznie. Na chwilę obecną nie mam zdjęć aby się pochwalić, bo żona wyjechała na kilka dni autem, ale jak nie zapomnę to wrzucę fotki. Otóż wystarczy do naprawy takie coś co nazywa się na allegro: "Listwa plakatowa V kolor czarny 1 mb" (około 4zł za sztukę) dorzucam screen jak to wygląda. jest to nic innego jak taka wsuwka od długości 1m (trzeba ją tylko ładnie przyciąć pod wymiary drzwi) i założyć. Ponadto użyłem kleju poxipol aby miejscowo "od spodu" podkleić tą listwę aby się nie przesuwała i po problemie. Efekt uboczny to widoczna listwa przy szybie - co z drugiej strony wygląda estetycznie i jest pewność, że się już tapicerka nie podniesie.

Obrazek

Awatar użytkownika
Pszczyna
Zafiromaniak
Posty: 2229
Rejestracja: 22 maja 2010, 17:57
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Oberschlesien
Auto: Zafira B 1,9
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#19 Post autor: Pszczyna »

Gdzie ty byłeś jak kleiłem boczek a kleju zmarnowałem :zły: :zły: :zły:
Ok. zawsze dobre pomysły są warte publikacji ;)
Dodaj te foty będzie zainteresowanie ich przeglądaniem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karoseria i wnętrze”