[B]Wymiana - naprawa mieszka dźwigni zmiany biegów

Wszystko o karoserii na zewnątrz i wnętrzu (naprawy blacharskie, szyby, fotele, tapicerka, plastiki, bagażniki dachowe itp.)

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
darek_s
Mieszkaniec
Posty: 238
Rejestracja: 20 gru 2009, 09:05
Lokalizacja: Mońki
Model:

#16 Post autor: darek_s »

Ja zdejmowalem pierwszy raz moze byc ciezko trzeba próbowac krecić na boki i jak sie ruszy ciągnąc do góry.U mnie poszło.

Awatar użytkownika
rafant4011
Zafiromaniak
Posty: 6706
Rejestracja: 29 wrz 2014, 15:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Warszawa Włochy[ESK]
Auto: Zafira B
Model: Cosmo
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#17 Post autor: rafant4011 »

dzięki
po drodze znalazłem coś takiego na forum astry, może się przyda;
http://www.astrah.pl/viewtopic.php?f=19&t=105

Awatar użytkownika
rafant4011
Zafiromaniak
Posty: 6706
Rejestracja: 29 wrz 2014, 15:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Warszawa Włochy[ESK]
Auto: Zafira B
Model: Cosmo
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#18 Post autor: rafant4011 »

darek_s pisze:Ja zdejmowalem pierwszy raz moze byc ciezko trzeba próbowac krecić na boki i jak sie ruszy ciągnąc do góry.U mnie poszło.
nie poszło :(
ma ktoś inne pomysły??
Ostatnio zmieniony 19 lut 2015, 21:02 przez rafant4011, łącznie zmieniany 1 raz.

darek_s
Mieszkaniec
Posty: 238
Rejestracja: 20 gru 2009, 09:05
Lokalizacja: Mońki
Model:

#19 Post autor: darek_s »

Nie wiem czy tak mozna zrobic w zafirze ale w astrze h tez nie chciało pójśc,mieszek do góry odkreca sie cztery sruby odpina zaczep linki i caly pret razem z gałką idzie do góry.Potem go w imadło na dolną część galki 2 listewki to złapać zabką hydrauliczną i wystarczy chwila aby zruszyć.Gałke juz mozna bedzie zdjąc reką.

Awatar użytkownika
rafant4011
Zafiromaniak
Posty: 6706
Rejestracja: 29 wrz 2014, 15:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Warszawa Włochy[ESK]
Auto: Zafira B
Model: Cosmo
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#20 Post autor: rafant4011 »

darek_s pisze:mieszek do góry odkreca sie cztery sruby odpina zaczep linki i caly pret razem z gałką idzie do góry
1 czy ten patent dotyczy ZB?
2 jeśli tak to czy po odpięciu linek nie rozreguluje mi się zmiana biegów po złożeniu z powrotem w całość?
3 gałka od insygni pasowała by?? ewentualnie od Zafiry C cały lewarek, sprawdzał ktoś?
Ostatnio zmieniony 23 lut 2015, 15:34 przez rafant4011, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
rafant4011
Zafiromaniak
Posty: 6706
Rejestracja: 29 wrz 2014, 15:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Warszawa Włochy[ESK]
Auto: Zafira B
Model: Cosmo
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#21 Post autor: rafant4011 »

Udało się zdjąć gałkę- kręciłem na boki a potem w górę darek_s, dzięki :ok: Było ciężko ale poszło!
nadal mnie interesuję czy gałka od insygni lub ZC podejdzi do ZB. Ewentualnie co myślicie o obszyciu skórą gały??
A tak wygląda mój nowy mieszek, dałem jaśniejszą skórę (pasuje pod panel środkowy) i białą nitkę (pasuje pad nitkę w fotelach i boczkach)
ObrazekObrazek

MarcinDW

#22 Post autor: MarcinDW »

A czy ktoś mi będzie w stanie powiedzieć czy do ZB podejdzie gałka od Astry H?
Wyglądają identycznie tak patrząc po aukcjach.

Będę wdzięczny za informację :)
Ostatnio zmieniony 11 mar 2015, 17:51 przez MarcinDW, łącznie zmieniany 1 raz.

darek_s
Mieszkaniec
Posty: 238
Rejestracja: 20 gru 2009, 09:05
Lokalizacja: Mońki
Model:

#23 Post autor: darek_s »

Podejdzie na pewno, sam wymieniałem.

MarcinDW

#24 Post autor: MarcinDW »

Dzięki darek_s! (gdzie tu się cholera klika "pomógł"?) :]

A apropos samych gałek, nie rozumiem dlaczego dla ZB kosztuja w okolicach 300-400 a te do AH 100-150... gdyby to był komplet z linkami to rozumiem, a tak...?

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#25 Post autor: Bodek »

rafant4011 pisze:Udało się zdjąć gałkę- kręciłem na boki a potem w górę darek_s, dzięki :ok: Było ciężko ale poszło!
nadal mnie interesuję czy gałka od insygni lub ZC podejdzi do ZB. Ewentualnie co myślicie o obszyciu skórą gały??
A tak wygląda mój nowy mieszek, dałem jaśniejszą skórę (pasuje pod panel środkowy) i białą nitkę (pasuje pad nitkę w fotelach i boczkach)
ObrazekObrazek
Rozumiem, że mieszek ze sreberkiem wchodzi na wcisk, a gałka ściągamy na siłę do góry ;)

:?:

Mam zamiar wymienić na nowszy, więc spróbuję się z tym pomęczyć.
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

tomtom
Świeżak
Posty: 14
Rejestracja: 02 maja 2015, 23:56
Imię: Tomek
Lokalizacja: Reda
Auto: Opel Zafira B 1.8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#26 Post autor: tomtom »

Utknąłem przy wyrwaniu gałki i próbie zsunięcia tego (...) białego pierścienia. Gałka kręci się i schodzi ale mam obawy co do mechanizmu wrzucania wstecznego. Nie urwę czegoś jak dalej będę ją ściągał? Mam stresa. Co do białego pierścienia to może ktoś wymyślił jakiś patent? Płaski wkrętak wpadł mi do środka i musiałem pół samochodu rozkręcać, żeby go wyciągnąć. Żeby się nie powtórzyło włożyłem do środka dwie reklamówki. Wygląda to ...oryginalnie i na dłużą metę tak nie może być. Dziś podejście drugie. Na start napar z melisy... :)

Awatar użytkownika
GOTI
Zafiromaniak
Posty: 3401
Rejestracja: 30 paź 2012, 18:50
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Mysłowice / Stamford
Auto: Insignia
Model: ZA
Oznaczenie silnika: A18XER
Gender:
Kontakt:

#27 Post autor: GOTI »

tomtom pisze:Utknąłem przy wyrwaniu gałki i próbie zsunięcia tego (...) białego pierścienia. Gałka kręci się i schodzi ale mam obawy co do mechanizmu wrzucania wstecznego. Nie urwę czegoś jak dalej będę ją ściągał? Mam stresa. Co do białego pierścienia to może ktoś wymyślił jakiś patent? Płaski wkrętak wpadł mi do środka i musiałem pół samochodu rozkręcać, żeby go wyciągnąć. Żeby się nie powtórzyło włożyłem do środka dwie reklamówki. Wygląda to ...oryginalnie i na dłużą metę tak nie może być. Dziś podejście drugie. Na start napar z melisy... :)
Może autorka pomoże w tej sprawie: http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?t=19442
;)
Obrazek

magda1447

#28 Post autor: magda1447 »


tomtom
Świeżak
Posty: 14
Rejestracja: 02 maja 2015, 23:56
Imię: Tomek
Lokalizacja: Reda
Auto: Opel Zafira B 1.8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#29 Post autor: tomtom »

Po 2 dniach walki udało się!!! Wszystko robione zgodnie z opisem, nierówna walka z białym pierścieniem i zwycięstwo. Narzędziem, które posunęło sprawę do przodu był płaski kluczyk, dostarczany chyba z meblami w kartonie. Do opisu bym mimo wszystko dodał: włóż do dziury po mieszku cokolwiek, żeby później nie szukać tego co wpadnie do środka. Życzę powodzenia i wytrwałości


Aha, instrukcja używania kluczyka: wkładać pomiędzy biały a srebrny pierścień (jak w opisie) ale tym płaskim końcem. Umożliwia to mocny i pewny chwyt. Białe draństwo zaskoczyło zdumiewająco łatwo.
Załączniki
20150528_221432.jpg
Ostatnio zmieniony 29 maja 2015, 07:59 przez tomtom, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
lawless
Zafiromaniak
Posty: 1167
Rejestracja: 08 lis 2013, 23:32
Imię: Adam
Lokalizacja: PCH
Auto: Opel Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z1.8XER
Gender:
Kontakt:

#30 Post autor: lawless »

tomtom pisze:Narzędziem, które posunęło sprawę do przodu był płaski kluczyk, dostarczany chyba z meblami w kartonie
Wydaje mi się że tek kluczyk jest dostarczany z lampami gu9 żeby klosz odkręcić gdzieś mam taki wynalazek :)
Myśl samodzielnie!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karoseria i wnętrze”