listwa uszczelniajaca przy progu

Wszystko o karoserii na zewnątrz i wnętrzu (naprawy blacharskie, szyby, fotele, tapicerka, plastiki, bagażniki dachowe itp.)

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
chako
Przeglądacz
Posty: 51
Rejestracja: 10 wrz 2009, 07:33
Lokalizacja: Knurów
Model:

#31 Post autor: chako »

Tak uszczelki poliftowe (z plastikiem w środku) pasują do wersji wcześniejszej. Ja sam kupiłem takie uszczelki w ASO i założyłem. Ale korozja była już tak duża ze musialem zdjąć i oddać do lakierowania progi. Przy piaskowaniu kilka kołków (tych zaczepów w progu) poodpadało więc teraz uszczelki leżą bezużyteczne...

Awatar użytkownika
Rafoooo
Zafiromaniak
Posty: 1949
Rejestracja: 02 lis 2014, 09:58
Lokalizacja: Limanowa
Model:
Kontakt:

#32 Post autor: Rafoooo »

Czy te uszczelki są w ogóle potrzebne??? A jakby tak oddać do poprawki progi i usunąć wszystkie bolce? Przecież to właśnie ta uszczelka jest winą powstającej korozji, bez niej woda sobie odpłynie i będzie po problemie ..... chyba że źle myślę? To mnie poprawcie :piwo:
Życie trzeba przeżyć tak, żeby wstyd było opowiadać, za to przyjemnie
wspominać. :P

Awatar użytkownika
chako
Przeglądacz
Posty: 51
Rejestracja: 10 wrz 2009, 07:33
Lokalizacja: Knurów
Model:

#33 Post autor: chako »

No ja sie pozbyłem tych kołków a więc i uszczelek. Nie widzę żadnej różnicy w hałasie czy szczelności. Przecież uszczelka dookoła drzwi i tak jest. Mój ojciec ma Astre H i tam nie miał tego od nowości i jest spokój. Dla mnie to zbędny bajer. Nie dość że trzeba za to dopłacić przy zakupie to jeszcze potem kłopot z tym.

xrs
Bywalec
Posty: 129
Rejestracja: 25 sty 2016, 22:55
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Opel Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#34 Post autor: xrs »

U mnie też wszystko spoko po pozbyciu się gumowych uszczelek na progach i kołków, zrobił mi to lakiernik przy poprawkach bo robiło się tam coraz więcej rdzy.

Awatar użytkownika
aroniusz
Mieszkaniec
Posty: 233
Rejestracja: 24 lut 2015, 19:09
Imię: Arek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#35 Post autor: aroniusz »

Mnie też dopadło :(
Z lewej strony po myciu zauważyłem jeden wyprysk, dziś po ściągnięciu starej wersji listwy szok :shock: z prawej strony listwa była już po lifcie i tam było tylko jedno ognisko rdzy. Reasumując mam jedną listwę oryginalną metalową a drugą wymienioną po liftingową. Muszę się zastanowić co robić wyrywać chwasta czy naprawić i zmienić lewą listwę :>

Obrazek

Awatar użytkownika
Wojti
Zafiromaniak
Posty: 6240
Rejestracja: 15 kwie 2013, 19:02
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: ZB 400ps/502nm
Model: OPC
Oznaczenie silnika: z20leh
Gender:
Kontakt:

#36 Post autor: Wojti »

Niestety normalna rzecz w naszych Zafirach...wcześniej czy później ale każdego to dopada :oops: Ja u siebie oczyściłem zabezpieczyłem,pomalowałem i założyłem jak w originale :> ale na ile to wystarczy...
Życie jest Piękne a z Zafirką jeszcze piękniejsze he he

Snowmenn

#37 Post autor: Snowmenn »

Jak ktoś dalej zastanawia się nad usunięciem tych listw. To już piszę, w samochodzie cisza. Uszczelka ta jedynie pomaga korozji.

tomiziel
Świeżak
Posty: 13
Rejestracja: 01 sty 2017, 18:42
Imię: Tomi
Lokalizacja: Lubuskie
Auto: Opel Zafira B 1.9 CDTI OPC
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#38 Post autor: tomiziel »

Witam. Co myślicie o tym:
https://pl.aliexpress.com/item/KAHNOS-P ... 264.3rDoKD
lub o tej uszczelce
https://pl.aliexpress.com/item/Free-shi ... 267.3rDoKD zamiast tych przeklętych listw od których wychodzi rdza??

xrs
Bywalec
Posty: 129
Rejestracja: 25 sty 2016, 22:55
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Opel Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#39 Post autor: xrs »

nie głupie, ja bym brał, ale najpierw ty przetestuj i daj znać :-) ; klej 3m na pewno wiele wytrzyma, bo mam na takim listwę chromowaną na bagażnik; ciekaw tylko jestem jak będzie to wyglądać jeżeli chodzi o estetykę.

Awatar użytkownika
paweldm
Zafiromaniak
Posty: 946
Rejestracja: 13 gru 2011, 00:03
Imię: Paweł
Lokalizacja: GST (pomorskie)
Auto: Peugeot 308SW
Model: P308
Oznaczenie silnika: A20DTH

#40 Post autor: paweldm »

Szkoda, że nie ma podanych wymiarów tych uszczelek.
Jest Peugeot 308SW 2.0Bluehdi i Meriva B 1.7cdti
Była Zafira A 1.8 16v lpg i B 2.0 Turbo +lpg oraz zastawa, polonez, tempra, espace II i IV omega B, tigra, C3, C4 Grand Picasso, Outlander II, Berlingo III, Astra J 2.0cdti, Peugeot 308

tomiziel
Świeżak
Posty: 13
Rejestracja: 01 sty 2017, 18:42
Imię: Tomi
Lokalizacja: Lubuskie
Auto: Opel Zafira B 1.9 CDTI OPC
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#41 Post autor: tomiziel »

paweldm pisze:Szkoda, że nie ma podanych wymiarów tych uszczelek.
listwa w zafirze gruba jest ok 17 mm. Wymiary uszczelek są podane na aliexpress np. tu:
https://pl.aliexpress.com/item/100cm-P- ... 264.DEvQjQ . Na ww. aukcjach też są wymiary podane. Przewiń stronę na dół...
Ostatnio zmieniony 14 lip 2017, 11:50 przez tomiziel, łącznie zmieniany 1 raz.

mario_79
Przeglądacz
Posty: 93
Rejestracja: 29 kwie 2014, 21:44
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#42 Post autor: mario_79 »

Cześć,

Po zimie wylazło mi coś takiego na progu od strony kierowcy. Rdza nie przeżarła blachy. Jak to cholerstwo zabezpieczyć. Ewentualnie jaki może być koszt u blacharza?

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Mawerix
Zafiromaniak
Posty: 542
Rejestracja: 15 sie 2016, 13:39
Imię: Szczepan
Lokalizacja: [KRA]
Auto: ZB 1.9
Model: ZB
Oznaczenie silnika: CDTI

#43 Post autor: Mawerix »

Moja idzie w poniedziałek do kolegi lakiernika 200zł za próg ale mam w dużo lepszym stanie tylko jedno ognisko na końcu uszczelki mimo to malowanie całego progu i chyba wywale przy okazji te gumy.

Awatar użytkownika
rafant4011
Zafiromaniak
Posty: 6706
Rejestracja: 29 wrz 2014, 15:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Warszawa Włochy[ESK]
Auto: Zafira B
Model: Cosmo
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#44 Post autor: rafant4011 »

Będę wywalał te listwy i u siebie, bo zaczynają pojawiać się purchle. Z racji tego że auto będzie i tak u lakiernika, to mam do Was pytanie; czy malować również drzwi lewe przód i tył bo kiedyś pod blokiem jakiś ciul pociągnął po nich kluczem celowo zostawiając kreche(...) Drzwi w tym miejscu nie rdzewieje, a i trzeba dobrze się przyjrzeć żeby ją zobaczyć(były polerowane, aby jak najmniej to było widać), czy lepiej tego nie malować i zostawić jak jest bo lakier na nich oryginalny, a w razie sprzedaży nowy kupujący będzie szukał miodu w uchu i twierdził że:
"...panie, walony w bok! Dwoje drzwi malowane!..."
Co o tym sądzicie? :mysli:

5kt
Przeglądacz
Posty: 90
Rejestracja: 11 maja 2012, 22:38
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: dolnośląskie
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTL
Gender:

#45 Post autor: 5kt »

Właśnie mam ten sam problem, rdza pod tą uszczelką. Zdjąłem ją, wyczyściłem rdzę i będę malował. Właśnie szukałem tych uszczelek, ale na szczęście przeczytałem ten temat i się wyleczyłem z tego, odetnę te kołki metalowe (te co trzymają tą listwę w uszczelce) i pozbędę się problemu. Parę stówek zaoszczędzone. Dzięki.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karoseria i wnętrze”