[TUT]Instrukcja wymiany mieszka wajchy zmiany biegów

Wszystko o karoserii na zewnątrz i wnętrzu (naprawy blacharskie, szyby, fotele, tapicerka, plastiki, bagażniki dachowe itp.)

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
magda1447

[TUT]Instrukcja wymiany mieszka wajchy zmiany biegów

#1 Post autor: magda1447 »

Dzisiaj w naszej zafirze B został wymieniony mieszek (skóra) wajchy zmiany biegów. naczytałam się niemądrych instrukcji gdzie ktoś każe rozpruć nową skórę po to aby ją nałożyć a potem zeszyć, bo nie da sie jej przełożyć przez gałkę ponieważ jest nasadzana na gorąco i jest nie zdejmowana...nic bardziej mylnego !!! A wiec :

Jak zdjąć gałkę?

Gałka jest zamocowana na frezie w kształcie "X" należy lekko ja zluzować delikatnie kręcąc w prawo i w lewo ciągnąc mocno do góry i bez problemu wyjdzie. Gdy już gałkę mamy zdjętą ...

Pod gałką znajduje się mała chromowana obudowa a pod nią biała plastikowa obejma należy włożyć pomiędzy chromowaną a plastikową obejmę płaski śrubokręt i delikatnie aby nie uszkodzić chromu nacisnąć w dół aż wyskoczy, zamocowana jest tak jak by na takim grzybku.

następnie

Delikatnie wyciągamy chromowaną ramkę a z chromowanej ramki wychodzi biała ramka plastikowa na której umocowana jest skóra zszywkami jak wiadomo należy zszywki pozdejmować umieścić nową skórę dokładnie w tym samym miejscu gdzie była oryginalnie i umocować ja tymi samymi zszywkami. po czym spowrotem włożyć.
Natomiast skórę u góry włożyć pomiędzy plastik a chrom jakieś 3mm ścisnąć i umieścić tam gdzie być powinna na koniec włożyć gałkę i ot cała filozofia


Nie wiem czy opisałam to zrozumiale ale myślę ze może komuś się przyda
Załączniki
DSC_0310.JPG
DSC_0313.JPG
DSC_0314.JPG
Ostatnio zmieniony 18 cze 2017, 11:18 przez magda1447, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Flora
Zafiromaniak
Posty: 3178
Rejestracja: 14 paź 2013, 11:46
Imię: Marcin
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#2 Post autor: Flora »

Przyda się na pewno. Dobrze byłoby to wrzucić do tutoriali.

magda1447

#3 Post autor: magda1447 »

wiesz co jestem nowa na forum i prawdę mówiąc nie wiem o czym mówisz ale jeśli chcesz możesz skopiować tą treść i zdjęcia i wrzucić tam gdzie sie przyda pozdrawiam

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#4 Post autor: Bodek »

Temat został przyklejony na górę ;) i zmieniłem kolor ;)

Mam pytanie gdzie i za ile kupiłaś - właśnie mnie czeka taka wymiana, więc tutorial 100% się przyda - zawsze zastanawiała mnie ta gałka i obejma ;)

Znalazłem na Alledrogo coś takiego:

Mieszek

Ten temat pozostaje jako tutorialm :!:

Dyskusję na temat wymiany proszę prowadzić w tym temacie: http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php? ... c&start=15
Ostatnio zmieniony 20 maja 2015, 18:47 przez Bodek, łącznie zmieniany 1 raz.
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

magda1447

#5 Post autor: magda1447 »

Witaj Tak dokładnie kupiłam ten sam tylko że moja zafira jest niebieska kupiłam z niebieskimi szwami, jest tego pełno na allegro powodzenia

Dzięki za odpowiedź - temat zamykam, żeby nie było bałaganu - Bodek
Ostatnio zmieniony 21 maja 2015, 20:47 przez magda1447, łącznie zmieniany 1 raz.

Zablokowany

Wróć do „Karoseria i wnętrze”