Fotele, siedzenia - użytkowanie, składanie, regulacja, naprawa

Wszystko o karoserii na zewnątrz i wnętrzu (naprawy blacharskie, szyby, fotele, tapicerka, plastiki, bagażniki dachowe itp.)

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Anony Mous

Fotele, siedzenia - użytkowanie, składanie, regulacja, naprawa

#1 Post autor: Anony Mous »

Witam.
Chciałem się dowiedzieć czy istnieje regulacja foteli drugiego rzędu pasażerów. Chodzi o kąt nachylenia oparcia drugiego rzędu, np do pozycji półleżącej.
Zastanawiam się nad kupnem Zafiry, posiadam gromadkę dzieciaczków, często podróżujemy. Chciałbym by jeździły komfortowo.
Dzięki.
Ostatnio zmieniony 29 maja 2018, 20:20 przez GOTI, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
kwazaar
Mieszkaniec
Posty: 287
Rejestracja: 25 sie 2009, 12:59
Lokalizacja: Warszawa
Model:

#2 Post autor: kwazaar »

niestety nie :(
drugi rząd siedzeń można odchylić do tyłu o nieco powyżej 90 stopni.
zerknij na fotki z mojego postu:

http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?t=552&start=0

tam dokładnie jest sfotografowane wnętrze i siedzenia tylne są na maksa odchylone.

pzdr

Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#3 Post autor: Lorry »

ale to naprawde jest wystarczające, bo i tak jest nieźle. Z tego co wiem to nie wszędzie można nawet to zrobić.

Inna sprawa bezpieczeństwo---- przy bardziej pochylonym można wylecieć spod pasów :/ , i ew. bagaz wylecieć z bagażnika.

kicaj

#4 Post autor: kicaj »

a regulacje ( w tym niewielkim zakresie) drugiego rzedu folteli mozna tylko dla dwoch skrajnych foteli zrobic - srodkowy jest tylko w pionie...

zyrafka

#5 Post autor: zyrafka »

Hej!
Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!
Zastanawiamy sie nad zakupem Zafiry i jest pewien problem - we wszystkich materialach informacyjnych i reklamowych stoi jak wol, ze system Flex-7 skladania foteli dziala we wszystkich wersjach wyposazenia, a znajomy dealer twierdzi, ze siedzenie pasezera da sie w pelni zlozyc do poziomu tylko w wersji Enjoy, a w wyzszej - Cosmo - juz nie. Czy ktos sie tu moze orientuje, o co tu chodzi?

kubik_CDTi

#6 Post autor: kubik_CDTi »

Chodzi o składanie oparcia do przodu.
W ZA była wajcha i składało się oparcie.
W ZB w wersji SPORT,COSMO OPC,gdzie fotele są Stricte kubełkowe lub Recaro,nie było takiej opcji.
Pozdr.

zyrafka

#7 Post autor: zyrafka »

Aha, czyli dealer ma racje. Albo Enjoy z mniej wygodnymi siedzeniami, ale za to z mozliwoscia zlozenia fotela pasazera do przodu, albo siedzenia wygodniejsze (Cosmo), ale bez mozliwosci zlozenia. Coz, inzynierowie Opla sie po prostu nie popisali... Probowalam siedziec w takim Enjoy z tylu, mial jeszcze zainstalowany skladany stolik. Po prostu koszmar, w tak urzadzonym samochodzie na tylnym siedzeniu mozna siedziec chyba tylko w kucki albo po wypadku, w ktorym sie stracilo obie nogi...

kubik_CDTi

#8 Post autor: kubik_CDTi »

W sumie nie dziwi mnie to,wystarczy porównać sobie fotel wersji cosmo i enjoy,łatwo wtedy zrozumieć czemu tak jest,bo w takim cosmo,żeby złożyć fotel bez gniecenia boczków,powierzchnia byłby zapewne na wysokości szczytu deski ;)
Z miejscem,kwestia pogodzenia pasażerów odpowiednich rzędów i regulacja odsunięcia ,fotela kanapy itp.
Pozdrawiam

listwa1

#9 Post autor: listwa1 »

Witam mam wersje COSMO i nie mozna oparcia pasezera w pelni zlozyc do poziomu, ale to chyba kwestia wyposarzenia auta.

cbm80

#10 Post autor: cbm80 »

zyrafka pisze:Aha, czyli dealer ma racje. Albo Enjoy z mniej wygodnymi siedzeniami, ale za to z mozliwoscia zlozenia fotela pasazera do przodu, albo siedzenia wygodniejsze (Cosmo), ale bez mozliwosci zlozenia. Coz, inzynierowie Opla sie po prostu nie popisali... Probowalam siedziec w takim Enjoy z tylu, mial jeszcze zainstalowany skladany stolik. Po prostu koszmar, w tak urzadzonym samochodzie na tylnym siedzeniu mozna siedziec chyba tylko w kucki albo po wypadku, w ktorym sie stracilo obie nogi...
Masz na mysli z tylu w 2 czy 3 rzedzie? Bo w 3 to normalne, ze jest ciasno, ale w 2 jest bardzo duzo miejsca na nogi, szczegolnie w pionie. Przynajmniej w ZA, ale ZB podobno jest jeszcze wieksza.

W ZA skladanie fotela pasazera tez nie bylo w standardzie, to zawsze byla opcja.

Janusz Nowak

#11 Post autor: Janusz Nowak »

Jeździłem ZA 7 lat i w niej rzeczywiście przednie siedzenie pasażerz a raczej jego oparcie składało się prawie do poziomu. Wykorzystywałem to auto bardzo wszechstronnie i nie pamiętam czy miałem kiedy potrzebę skladania tego siedzenia. W ZB Cosmo to siedzenie nie da się w pełni złożyć ale jakość siedzeń jest fantastyczna nie zamienił bym wygody na składanie. Dodam jeszcze, że w obecnej Zafirce przewoziłem już rury po 2,5 m bez problemu.

Anony Mous

#12 Post autor: Anony Mous »

Mam pytanie czy ktoś rozbierał tylni fotel od strony pasażera? Bo dzisiaj blokada do składania fotela chyba zeskoczyła z czegoś i nie go mogą złożyć, a dźwignia (ta na górze oparcia)do składania luźno lata.

Szymon78

#13 Post autor: Szymon78 »

ja rozbierałem od kierowcy w wersji COSMO... zasada ta sama.

od tyłu odpina sie ten pas materiału. Jest spiety takimi listwami na zakładkę. (nie potrzeba narzedzi tylko ręką)

napierw od spodu rozłączasz liste a potem boki.. i wszytkie bebechy masz na wierzchu.

Generalnie temat banalnie prosty... było na forum przy okazji "regulacji lędźwiowej"

Anony Mous

#14 Post autor: Anony Mous »

W wolnej chwili spróbuję to rozebrać. Dzięki za podpowiedź.

kjolsztyn

#15 Post autor: kjolsztyn »

Irytujacy problem. Od pewnego czasu (zadnych szczegolnych przejsc w momencie rozpoczecia problemu) fotel kierowcy zacza piszczec / skrzypiec podczas jazdy. Jak jade ja to mocniej jak slubna slabiej. Nie wiem czy z racji masy czy ustawien fotela. Ma ktos moze jakas rade jak to wyeliminowac? Dodam ze problem jest mniejszy jak ustawiam siedzisko poziomo. Jak sobie podniose / przechyle to jest gorzej

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karoseria i wnętrze”