Wymiana chłodnicy klimatyzacji.

Czyli: chłodzenie, grzanie, termostat, chłodnice, webasto, nagrzewnica

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
airbus
Debiutant
Posty: 28
Rejestracja: 13 lip 2011, 23:15
Imię: WojTEK
Lokalizacja: Brzostek
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: 20DTL

#61 Post autor: airbus »

Mam pytanie na zdjeciu u jacka76 to ustrojstwo po lewej stronie na dole to da sie jakos zdemontowac bo mam podobne (tylko chlodniczke mam krotsza bo posiadam intercooler) a na aukcjach allegro widze te chlodniczki ale bez tego
np tu
http://allegro.pl/chlodnica-klimatyzacj ... 71763.html

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#62 Post autor: Harry200 »

To jest filtr (osuszacz,odwadniacz-różnie go nazywają), kupuje się ten filtr osobno..

ZESTOKE

#63 Post autor: ZESTOKE »

Czasem osuszacz jest w komplecie z chlodnica do klimy -ja kupilem z Niemiec -komplet z przesylka (dotarla w trzy dni!) zaplacilem 90 euro ....tak wiec pieniadze smieszne a firma zaopatruje w wiele czesci do opla. Sami sprawdzcie pod tym linkiem -jedyna niewygoda jest to ,ze strona jest tylko po niemiecku: http://www.atp-autoteile.eu/Kategorie/0/Startseite.htm

markiz

#64 Post autor: markiz »

I wykrakaliście :lol: Teraz i u mnie chłodnica klimatyzacji do wymiany :shock: Tak patrzę na allegro i po sklepach internetowych....i dalej nie wiem która wybrać.Często opisy mają nieadekwatne do danego modelu.Nie chcę kupować u mechanika bo z torbami mnie puści .Ma drogie części,ale robociznę tanią :roll: Macie może namiary na dobra i tanią chłodnicę? :piwo: Mam nadzieję że takie istnieją ;) :lol:

Skasowany użytkownik 6483

#65 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

Ja do swojej Zofii kupowałem dokładnie rok temu nową chłodnice klimy za 300zł . Myślę ,że nie ma co oszczędzać i kupować używkę bo niestety ale one lubią gnić a tego gołym okiem nie zobaczysz, kup nową za te parę stówek i masz przyjemny chłodzik w aucie :D

Awatar użytkownika
airbus
Debiutant
Posty: 28
Rejestracja: 13 lip 2011, 23:15
Imię: WojTEK
Lokalizacja: Brzostek
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: 20DTL

#66 Post autor: airbus »

ja przymierzam sie do zakupu tej chlodniczki
http://atmil.pl/chlodnica-klimatyzacji- ... p-435.html
150 zl drozsza ale jest 2 lata gwarancji a na alledrogo zaledwie po 3 miechy za chlodnice no name po dwiescie pare zlotych....

Skasowany użytkownik 6483

#67 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

Wiesz, ja swoją kupiłem w sklepie wraz z dwuletnią gwarancją tyle ,że nie pamiętam gdzie mam rachunek :lol: .

jacek28

#68 Post autor: jacek28 »

airbus, jarecki69, gwarancja gwarancja tyle ze w ZA lubi kamien odbic i zrobic dziurke wiec nici z gwarancji a jesli ją załozysz i bedzie szczelna toto chyba wystarczy i nie trzeba płacic dwóch stów za gw.- ale to tylko ja tak mysle

cieniassss

#69 Post autor: cieniassss »

airbus, NISSENS to bardzo dobry wybór, przestępna cena i wysoka jakość

Skasowany użytkownik 6483

#70 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

Ja jednak polecam nową chłodnicę , niezależnie czy kiedyś uderzy w nią jakiś kamyczek i ją rozszczelni czy nie, ważne ,że tak szybko nie ugnije jak używka :D

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#71 Post autor: Bodek »

cieniassss pisze:airbus, NISSENS to bardzo dobry wybór, przestępna cena i wysoka jakość
Również polecam, mam 1,5 roku - jest OK i dwa lata gwarancji, koszt około 350-400 zł do ZB w dobrym sklepie.
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

olo018

#72 Post autor: olo018 »

Siatka na owady w zderzak i jest spokój!,mam od 2 lat i nic się nie dzieje z chłodnicą klimy.

ozi90

#73 Post autor: ozi90 »

Poszukuję chłodnicy Nissens o kodzie NIS 94384, najtańszą znalazłem na stronie sklepu atmil za 357 zł. Z funduszami średnio i być może ktoś z was zna, lub wie gdzie można dostać to cacko jeszcze taniej? pozdrawiam :)

robertgl17
Przeglądacz
Posty: 73
Rejestracja: 02 maja 2010, 22:26
Imię: Rob
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira A 1.9 Comfort
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:

#74 Post autor: robertgl17 »

Witam.
W nawiązaniu do mojego cześniejszego postu z poprzedniej strony, prawie sprzed 2 lat, mogę śmiało polecić zamonotowanie siatki od wewnętrznej strony zderzaka. W wymienionej chłodnicy nie zauważyłem żadnego uszkodzenia czy choćby odkształcenia żeberek.

olo018

#75 Post autor: olo018 »

Mam też od 3 lat taką siatkę i nic się nie dzieje :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja, ogrzewanie, układ chłodzenia”