Czyszczenie tunelu nawiewów - kto próbował?

Czyli: chłodzenie, grzanie, termostat, chłodnice, webasto, nagrzewnica

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
MARCEL!
Zafiromaniak
Posty: 750
Rejestracja: 14 gru 2011, 12:33
Imię: Mar
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE

Czyszczenie tunelu nawiewów - kto próbował?

#1 Post autor: MARCEL! »

Hej! W ramach walki z niechcianymi zapachami (jestem alergikiem), postanowiłem wyczyścić tunele od nawiewów w Zośce.
Ktoś to robił?
Klimę już miałem odgrzybioną (parownik), zastosowałem dodatkowo granat do wnętrza, filtr kabinowy wymieniony. Podszybie wyczyszczone.
Zakupiłem preparat CRC (jest w miarę dobry, ludzie odradzają PLAK do nawiewów i K2 Klima Doktor). Wiadomo trzeba uważać na radio/elektronikę.
Czy wystarczy, że trochę go wpuszczę w tunel nawiewów i później wytrę ścierką na drucie? (ręki nie włożę do nawiewów :mrgreen: - za mało miejsca xD)
Czy te kanały wentylacyjne przeczyścić tylko wilgotną ściereczką na drucie?
Te boczne kratki tzn. górną część da się ściągnąć, środkowej to nie wiem.
Widziałem w bocznej kratce od mojej strony sporo kurzu. Poza tym ta górna część jest zrobiona jakby z dykty (tunel).
Ktoś czyścił nawiewy od wewnątrz?
Z góry dziękuje za informację.
:piwo: :)

Janus
Zafiromaniak
Posty: 1162
Rejestracja: 31 gru 2014, 21:17
Imię: Janusz
Lokalizacja: Pruszków
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:

#2 Post autor: Janus »

Jest tu z nami na forum kolega Pawelek_ze_Żnina. On kiedyś odgrzybiał klimę w Vectrze jeszcze jakimś preparatem w sprayu. Pryska się to na wirującą dmuchawę aż preparat zacznie wylatywać przez nawiewy. Zostawia na jakiś czas, a potem ustawia dmuchawę na maksa. To co wyleci z nawiewów do kabiny po prostu odkurzasz. Ale najlepiej napisz do Pawła - On Tobie lepiej wyjaśni.
Janusz

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja, ogrzewanie, układ chłodzenia”