Czujniki poziomu płynu chłodzącego

Czyli: chłodzenie, grzanie, termostat, chłodnice, webasto, nagrzewnica

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#16 Post autor: Dziadek13 »

Jest od dołu zbudowany jest na kontaktronie i on lubi się odlutować ale wybudować go to troszke trudno.

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 31 mar 2016, 16:07 przez Dziadek13, łącznie zmieniany 2 razy.

leszeksz2
Bywalec
Posty: 115
Rejestracja: 28 sty 2014, 10:48
Imię: Leszek
Lokalizacja: Bielsk Podl.
Auto: Zafira A
Model: A
Oznaczenie silnika: z18xe
Gender:

#17 Post autor: leszeksz2 »

Witam.
Jeżeli dobrze rozumiem to ten czujnik podaje informację dla komputera pokładowego o niskim poziomie chłodziwa. U siebie posiadam tylko TID (zegar, data, radio). Ktoś się orientuje czy można podłączyć taki czujnik pod jakąś lampkę kontrolną? Dodam że mam przy zbiorniczku dwie wtyczki.

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#18 Post autor: Dziadek13 »

.Qzi pisze:Szanowni Państwo,
Mechanik wymienił zbiorniczek, uzupełnił płyn i... non stop pali się check z napisem Poziom Płynu Chłodzenia. Odlałem, dolałem, cudowałem. Po podłączeniu OpelScannera wywala błąd w układzie chłodzenia nr 17. Co to może być? W poniedziałek oddaje auto znowu - niech zobaczą co się dzieje, ale chciałbym wiedzieć czy to coś poważnego czy jakaś pierdoła typu nie podłączony czujnik, czy coś...

Pozdrawiam,


Pod zbiorniczkiem od dołu jest czujnik i do niego powinna być podłączona wtyczka możliwe że jej nie podłączył.Ale były też zbiorniczki bez czujnika musisz sprawdzić czy masz pływak w zbiorniczku.

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 04 mar 2017, 17:11 przez Dziadek13, łącznie zmieniany 4 razy.

PETRUS
Posty: 1
Rejestracja: 04 sie 2018, 15:31
Imię: Piotr
Auto: Zafira A 1.8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE

#19 Post autor: PETRUS »

Witam jestem nowy na forum. Mam właśnie problem z tym komunikatem o niskim stanie płynu chłodzącego. Oddałem samochód do warsztatu a tam wymienili zbiorniczek na nowy oryginalny GM wraz z nowym oryginalnym czujnikiem. Niestety komunikat o niskim stanie płynu dalej wyskakuje. Podobno sprawdzili też instalacje i jest sprawna (pewnie zrobili zworkę i komunikat znikł). pomocy ?

thor_
Bywalec
Posty: 158
Rejestracja: 30 mar 2017, 13:13
Imię: Artur
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X20DTL
Gender:

#20 Post autor: thor_ »

A nie jest to przypadkiem komunikat o niskim stanie płynu spryskiwaczy szyb? Wiem, że to niby głupie ale może ;)

Awatar użytkownika
Irenty
Świeżak
Posty: 23
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:50
Imię: Irek
Lokalizacja: Lubuskie
Auto: Opel Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: z18xer
Gender:

#21 Post autor: Irenty »

Czy ktoś może podpowiedzieć czy ten czujnik można wyjąc bez wyjmowania zbiorniczka a jeżeli tak to jak go ściągnąć, czy np. przez obrócenie ?
________________________________
Pozdrawiam............ Irenty

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#22 Post autor: Dziadek13 »

Irenty pisze: 09 paź 2020, 13:38 Czy ktoś może podpowiedzieć czy ten czujnik można wyjąc bez wyjmowania zbiorniczka a jeżeli tak to jak go ściągnąć, czy np. przez obrócenie ?
Od płynu chłodzącego to trza delikatnie rozkroić ten grzbiecik wkoło niego żeby wyjąć a nowy wkleić, zawsze były na stałe montowane.

tombatd
Świeżak
Posty: 8
Rejestracja: 10 paź 2015, 20:21
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Opatów
Auto: Opel Zafira A
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#23 Post autor: tombatd »

Witam. Właśnie jestem po walce z ową usterką. Czujnik nie ma kontaktu z cieczą i można go swobodnie zdemontować! Umie problem to pływak i grafitowa tulejka która postanowił się pożegnać z pływakiem. W miarę niskiego poziomu opada i wytwarza pole magnetyczne na trzpieniu czujnika, czego następstwem jest zwarcie na czujniku i ta ch.......informacja. Nie ma możliwości ponownego montażu! Muszę wymienić zbiornik. Czujnik znajduję się pod zbiornikiem i niestety trzeba przynajmniej zdemontować sam zbiornik i dwa cienkie węże, ten dolny można pominąć. Ale lepiej od razu wyjąć akumulator. Zbiornik ma być w pozycji poziomej jak oryginalnie zamontowany bo jak spadnie pływak to będzie zabawa:)

firek
Zafiromaniak
Posty: 1143
Rejestracja: 01 maja 2009, 12:23
Imię: Mirek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A 1,8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#24 Post autor: firek »

Mam taki sprawny, używany na sprzedaż jakby było potrzeba to odzew w moim temacie w dziale giełda. Pozdro

Awatar użytkownika
Pszczyna
Zafiromaniak
Posty: 2212
Rejestracja: 22 maja 2010, 17:57
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Oberschlesien
Auto: Zafira B 1,9
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#25 Post autor: Pszczyna »

:lol: No wysyłka 75zł ,popatrz skąd jest tombatd :lis:

danielb11
Posty: 3
Rejestracja: 14 paź 2020, 21:36
Imię: Daniel
Lokalizacja: Włodawa
Auto: ZAFIRA A 1.8 Z18XE
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#26 Post autor: danielb11 »

Mam nieprofesjonalne pytanie. Czy zrobienie zworki we wtyku wiązki od czujnika sprawi, że komunikat nie będzie się pojawiał? U mnie wyskakuj e co chwila a poziom płynu oczywiście jest ok. Koszty wymiany zbiorniczka z czujnikiem są dla mnie akceptowalne, ale zanim doczekam się przesyłki z nowym zbiorniczkiem to zastanawiam się czy takie rozwiązanie sprawiłoby, że przez kilka dni nie wyświetlałby mi się ten komunikat?

Awatar użytkownika
Tazz
Zafiromaniak
Posty: 3059
Rejestracja: 25 cze 2017, 11:23
Imię: Marcin
Lokalizacja: SOsnowiec
Auto: Mercedes Benz E klasa
Model: S211
Oznaczenie silnika: M112
Gender:

#27 Post autor: Tazz »

W oplu omedze sie sprawdzało takie rozwiązanie i było dosc powszechne
Byly:
Astra F 1.6 htb
Omega 2.2 sedan
Zafira (z19dth + virus)
Zafira OPC (z20leh)
Przejściowe
VW polo (1.6) htb
seat Cordoba Vario (1.6)
Ford Focus (1.6 TDCI) Htb
Żonowozy:
audi A4 1999 (1.6)
Daihatsu Materia 2008 (1.3)
Obecnie:
Mercedes W211 3.2 V6
Romet ZK 125 FX

danielb11
Posty: 3
Rejestracja: 14 paź 2020, 21:36
Imię: Daniel
Lokalizacja: Włodawa
Auto: ZAFIRA A 1.8 Z18XE
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#28 Post autor: danielb11 »

Sprawdziłem i faktycznie zwarcie pinów we wtyczce sprawia, że komunikat się nie wyświetla. Prowizorka do czasu wymiany zbiorniczka

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja, ogrzewanie, układ chłodzenia”