Uklad chlodzenia Zaf A 16 16V bez klimy

Czyli: chłodzenie, grzanie, termostat, chłodnice, webasto, nagrzewnica

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
mat1959

Uklad chlodzenia Zaf A 16 16V bez klimy

#1 Post autor: mat1959 »

Witam i mam takie pytanko na jakiej zasadzie zalancza sie wentylator od chlodnicy ,czy jest drugi termostat czy jakis czujnik i gdzie bo po zmostkowaniu przekaznika chodzi a normalnie nie i jak to jest z tymi dwoma biegami jezeli mozna prosilbym bardzo o opis. Bardzo dziekuje

giant19s

#2 Post autor: giant19s »

Z tego co wiem to wentylator chłodnicy załącza się kiedy temperatura silnika osiągnie 90-95 stopni. Jest to start z automatu tak więc napewno oparte jest to o jakiś czujnik co po wykryciu danej temperatury daje sygnał do startu wiatraka.

mat1959

#3 Post autor: mat1959 »

Tak tez i ja mysle tylko gdzie on sie znajduje bo samoczynnie sie nie zalancza jezeli zwarlem na przekazniku to wiatrak dzialal i tutaj jest pies pogrzebany.Termostat jest nowy wszystko jest OK tylko wentylator sprawia problemy a wybieram sie na dluzszą jazde dlatego mi bardzo na tym zalezy

giant19s

#4 Post autor: giant19s »

Nie wiem czy to czasami nie będzie bolało coś sterownika pracy chłodzenia silnika. Najprościej odwiedzić elektryka to zapewne będzie wiedział czego szukać ;)
Gdzie znajduje się czujnik pojęcia nie mam.

A próbowałeś rozgrzać silnik tak do 95 stopni? U mnie też tak się dosyć późno włączają i to w 100% jak auto jest na postoju a silnik pracuje. Podczas jazdy nie odczułem pracy wiatraków.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja, ogrzewanie, układ chłodzenia”