Wentylator buczy

Czyli: chłodzenie, grzanie, termostat, chłodnice, webasto, nagrzewnica

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
wienia81
Debiutant
Posty: 32
Rejestracja: 25 lut 2010, 13:38
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Model:

Wentylator buczy

#1 Post autor: wienia81 »

Witam

Mam następujący problem z swoją Zosią. A mianowicie gdy załączam wentylator (nawiew) obojętne czy jest to klima czy bez słychac buczenie im większy bieg tym głośniej buczy. Czy ktoś może mi powiedzieć co to jest??? Stało się to nagle. Wcześniej nie było żadnych oznak że coś jest nie tak

ReeK56

#2 Post autor: ReeK56 »

kolego dmucha powietrzem ?Jeśli nie to stanął ci silnik lub zaczyna stawać ewentualnie coś dostało się miedzy łopatki.

darkp1

#3 Post autor: darkp1 »

Mogą to też być łożyska wentylatora.

wienia81
Debiutant
Posty: 32
Rejestracja: 25 lut 2010, 13:38
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Model:

#4 Post autor: wienia81 »

tak dmucha mi powietrzem. Powiedzcie mi jak się do tego dobrać i czy da się wymienić łożyska czy trzeba cały wentylator??

tomekuza

#5 Post autor: tomekuza »

Najpierw kolego wykręć schowek (cztery wkręty od przodu, dwa od spodu) zobaczysz takie ustrojstwo w kształcie hełmu ze Star Wars :P Spróbuj to lekko otworzyć tak jak przyłbice, i zobacz czy jakiś liść albo inne badziewie nie dostało się między łopatki, potem spróbuj tym pokręcić i sprawdzić czy w którym momencie nie stawia oporu i lekko chodzi. Możesz od góry psiknąć jakimś WD na ośkę coby trochę przesmarować, ja jednak stawiam na ciało obce gdzieś przed albo za łopatkami, sam tak miałem to był liść, najpierw buczało a potem obcierało w jednym miejscu, jak będziesz tym kręcił to dokładnie obejrzyj łopatki z każdej strony. Powodzenia.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja, ogrzewanie, układ chłodzenia”