Sprężarka klimatyzacji - problemy związanem z działaniem

Czyli: chłodzenie, grzanie, termostat, chłodnice, webasto, nagrzewnica

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Skasowany użytkownik 6483

#106 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

No ja równiez stawiałbym na kompresor klimy , albo masz tam zacierające sie łozysko np. na cewce albo w samym kompresorze. Lepiej go wyjmij stary i daj do sprawdzenia bo sytuacja jest dość niepokojąca. Masz tam potężne opory a to niedobrze :/

Awatar użytkownika
kamil12luty
Mieszkaniec
Posty: 235
Rejestracja: 31 mar 2012, 20:24
Lokalizacja: Częstochowa
Model:

#107 Post autor: kamil12luty »

no własnie wiem ze cos jest nie tak. Byłem u jedengo znachora, powiedziała ze spreżarka sie skonczyła i albo nowa albo regenerowana. Ceny znacie wiec nie podaje. Nie pisałem tego wczesniej bo nie chciałem nic sugerować co moze byc nie tak.. myslałem ze moze mial ktos cos podobnego wymienił jakas pierdołe i dalej sie cieszył klimą a nie wywalil pare stówek.....
jak sie psuje to parami wczoraj mi siadł aku.....po naładowaniu, przez jeden dzien trzyma 12 a na drugi 2.5V :/
przez 4 lata nie dołożyłem ani grosza do zafiry a teraz..... szykują sie wydatki

kosciej6
Posty: 1
Rejestracja: 29 kwie 2013, 18:58
Imię: Stanisław
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira A 2.0 DTI
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20DTH

#108 Post autor: kosciej6 »

Odpowiedź dla roberto
Wentylatorem klimatyzacji steruje zawór ciśnieniowy, gdy wzrasta ciśnienie (wzrasta też temperatura) włancza się wentylator, a gdy ciśnienie spadnie do żądanej wartości wentylator się wyłancza. Pompa się nie załączy przy ciśnieniu za niskim(mało czynnika) jak i za wysokim(za dużo czynnika). Przy problemach z klimą powinno się zacząć od sprawdzenia szczelności układu i prawidłowym napełnieniem według wskazań producenta. Przy braku nieszczelności i prawidłowym napełnieniu jeśli nie czuć chłodu zacząłbym od sprawdzenia zaworu rozprężnego który staruje pracą parownika.

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#109 Post autor: Bodek »

krzychu66 pisze:Witam. Czy sprężarka do Za moze byc od innego auta? Kolega ma pozostałosci po omedze i zastanawiam się czy będzie pasować. Moja Zosia to 2.0 dti a jego była omega 2.0 benz.
potrzebuję nr VIN - to będę miał nr części - wtedy powiem od jakiego autka i z jakim silnikiem będzie identyczna ;)
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Kolo72

#110 Post autor: Kolo72 »

Podobno jeszcze pasuje z nubiry albo z leganzy, trzeba tylko przerobić wtyczkę

krzychu66

#111 Post autor: krzychu66 »

W0L0TGF7512164665-nr vin

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#112 Post autor: Bodek »

krzychu66 pisze:W0L0TGF7512164665-nr vin
24430319 - nr części
6854001 - SPRĘŻARKA, ZESP., KLIMATYZACJA (IDENT RU) (CZĘŚĆ ZAMIENNA 93176862 68 54 031 OPEL, R1580029 VAUXHALL)

Nr 6854001 według katalogu pasuje do:

Obrazek

widzę tylko Astrę G i Zafirę A
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

krzychu66

#113 Post autor: krzychu66 »

To jeszcze jedno. Lepiej regeneracja czy kupno używki z gwarancją rozruchowa? A może ktos z tutaj obecnych ma na sprzedaż?

Janus
Zafiromaniak
Posty: 1162
Rejestracja: 31 gru 2014, 21:17
Imię: Janusz
Lokalizacja: Pruszków
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:

#114 Post autor: Janus »

krzychu66 pisze:To jeszcze jedno. Lepiej regeneracja czy kupno używki z gwarancją rozruchowa? A może ktos z tutaj obecnych ma na sprzedaż?
Zapytaj się o nowe sprężarki tylko u dystrybutorów innych niż ASO. Mój mechanik kiedyś mówił chyba na podstawie VW, że koszt w ASO powiedzmy 1,5tys, a w hurtowni z częściami 800zł.

Regeneracja nie zawsze kończy się sukcesem (tzn może się fachowiec wziąć za regenerację, stwierdzić nadmierne zużycie i zaproponować regenerowaną - co na ogół jest droższe niż wybór regenerowanej z półki). Natomiast aby mieć pełną gwarancję na regenerowaną to pewnie jeszcze trzeba u danego magika od klimy zrobić montaż i napełnianie klimy.
Janusz

tomgti78

#115 Post autor: tomgti78 »

witam mam pytanie co do klimatyzacji chodzi o to ze mam cala zielona sprezarke a klima normalnie chodzi sprezarka nie hałasuje chodzi cicho nie wiem czy byla robiona kupilem od niemca i za bardzo nie wiem czy cos przy niej robil
Ostatnio zmieniony 07 cze 2015, 11:24 przez tomgti78, łącznie zmieniany 1 raz.

Pietrzek

#116 Post autor: Pietrzek »

Wyczyść sprężarkę i sprawdzi za jakiś czas będziesz wiedział, czy jest wszystko ok czy coś się dzieje

tomgti78

#117 Post autor: tomgti78 »

ok wielkie dzieki

Wojtek7090
Debiutant
Posty: 30
Rejestracja: 25 kwie 2014, 13:27
Lokalizacja: Korczyna
Model:

#118 Post autor: Wojtek7090 »

Pozwolę się dołączyć z pytaniem. Potrzebuję określić jaki jest rodzaj zastosowanej wtyczki do podłączenia sprężarki. Na pewno dwupinowa. Poratuje ktoś fotką lub innym materiałem poglądowym?

Pafcio

#119 Post autor: Pafcio »


piotrekb83

#120 Post autor: piotrekb83 »

Moja sprezarka klimy dokonala zywotu i chce kupic uzywke. Sprezarka to denso 7SB16C 447220-8322. Problem w tym ze na allegro nie umie takiej znalesc i pytanie do was jaka inna (GM, Opel) mozna wsadzic zeby pasowala?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja, ogrzewanie, układ chłodzenia”