Problemy związane z użytkowaniem klimatyzacji

Czyli: chłodzenie, grzanie, termostat, chłodnice, webasto, nagrzewnica

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Maciek
Zafiromaniak
Posty: 3463
Rejestracja: 24 gru 2008, 16:35
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Z20LET
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:
Kontakt:

#16 Post autor: Maciek »

Nie wiem czy mierzyłeś te temperatury, ale może to być normalne zjawisko.

Niestety klimatronic nie czuje dokładnie tak jak Ty i czasami trzeba regulować temp...

Ja na początku mam ustawiony na ponad 20 stopni, ale jak pojeżdżę to muszę obniżać na 18-19*....

Niestety to jest automat, ale wymaga drobnych korekcji :)



Pozdr.
M.

kicaj

#17 Post autor: kicaj »

zgadzam sie z Maciek dzis jadac do pracy zauwazylem to samo zjawisko, auto grzalo a po jakichs 20 min nagle chlodny wiaterek, ale wyjechalem z miasta na teren niezabudowany wprost na mocno grzejace slonce,
moze i w twoim przypadku przemek83d jest to samo??
Maciek pisze:Ja na początku mam ustawiony na ponad 20 stopni, ale jak pojeżdżę to muszę obniżać na 18-19*....
bo to jest temperatura czujnika/czujnikoww aucie a nie odczuwalna

Skasowany użytkownik 122

#18 Post autor: Skasowany użytkownik 122 »

Witam ostatnio ładowałem klime rok temu dzisiaj właczyłem klime zeby sprawdzic a tu lipa ciepłe powietrze klima sie załącza bo po włączenu obroty silnika się Zmiejszają i z kratek jest takie syczenie co mogło sie stac ze nie ma zimnego powietrza .

Awatar użytkownika
Maciek
Zafiromaniak
Posty: 3463
Rejestracja: 24 gru 2008, 16:35
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Z20LET
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:
Kontakt:

#19 Post autor: Maciek »

darek_w, a rok temu przy nabijaniu sprawdzałeś szczelność całego układu?
Być może przepuszcza i gaz uciekł...


Pozdr.
M.

Skasowany użytkownik 122

#20 Post autor: Skasowany użytkownik 122 »

była sprawdzana szczelnosc i nabijana wykazało ze jest szczelna klima.

jurek 1771

#21 Post autor: jurek 1771 »

witam ! kiedys juz o to pytalem ale ..bez odglosu bylo .. przy jakiej temp. wlacza sie went. klimy /zafi 1,6 16 v benz./ chlodzi niezle ale ..mogloby byc lepiej pozdro

j

#22 Post autor: j »

witam
wentylator od klimy nie włacza sie od temperatury tylko od ciśnienia w układzie klimatyzacji odpowiedzialny jest za to czujnik na osuszaczu przy skraplaczu klimatyzacji.przy wzroscie ciśnienia w układzie zmienia sie jego rezystancja ktora powoduje właczanie sie wentylatora skraplacza

luki

#23 Post autor: luki »

Witam, mam problem w moim aucie z klimą. Jest ona nabita, szczelna, sprężarka załącza się ale niestety nie chłodzi. Co może być tego przyczyną?? Czekam na jakieś podpowiedzi.

analyzer64

#24 Post autor: analyzer64 »

Możesz mieć zbyt dużo czynnika nabite i sprężarka się rozłącza.

Awatar użytkownika
BajBus
Zafiromaniak
Posty: 1367
Rejestracja: 16 kwie 2009, 13:11
Lokalizacja: Wrocław
Model:
Kontakt:

#25 Post autor: BajBus »

najprawdopodobniej padł przekaźnik klimy...
a sam nawiew chodzi? (ciepły lub zimny)
I miejsce naj-tuning Grotniki 2010
III miejsce najładniejsza ZA Grotniki 2010
I miejsce naj-tuning Rzeczka 2011 (n)
I miejsce najładniejsza ZA Rzeczka 2011 (n)

luki

#26 Post autor: luki »

Tak sam nawiew chodzi

tomekuza

#27 Post autor: tomekuza »

Czy słychać u was w środku auta jak pracuje klimatyzacja. U mnie taki lekki szum kiedy się załacza, ale to chyba wentylator od klimy. Trochę to denerwujące, szczególnie na postoju.


Gdyby to był przekażnik to by się w ogóle nie załączyła. Może jakieś przewody pozapychane, czy czynnika nabiłeś tyle ile w instrukcji?
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez tomekuza, łącznie zmieniany 1 raz.

marigan

#28 Post autor: marigan »

Może być kilka powodów. Zwykle w Zafirach pada chłodnica, wtedy układ się rozszczelnia, niezbędna wymiana. Ale może również być błąd na linii włącznik/wyłącznik klimy lub inny błąd komputera. Ja miałem pustą, mechanik mi nabił ale i tak nie działała (koszt 150 PLN). Podpoił tech-a i okazało się, że klima nie reaguje na wyłącznik, po prostu go nie widzi, doszedł do wniosku, że elektryk konieczny. U elektryka spędziłem 8 godzin (koszt 300 PLN). Szukali, grzebali, dłubali i dodłubali się... padł czujnik zamrażania.

Awatar użytkownika
QRZOL
Mieszkaniec
Posty: 287
Rejestracja: 24 lip 2009, 18:53
Imię: Maciej
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: ZB 1.7 CDTI Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: A17DTR
Gender:

#29 Post autor: QRZOL »

Mam podobny problem z klimą. W moim przypadku padła chłodnica...

J.A.C.E.K

#30 Post autor: J.A.C.E.K »

z klima to jazdy w tym aucie są. Sprawdź (a raczej niech elektryk sprawdzi), czy nie padła cewka w sprężarce. Ja kupiłem auto, które stało 2 lata i miało przyrdzewiałe sprzęgło. Po nabiciu zaczęło chłodzić. Przez apre dni. Potem dup i znowu ciepło. :evil:
Okazało się, że zastane sprzęgło przeciążało sprężarkę, w której przepiła się cewka. Nie jest to goromny wydatek, a może to to...?
W Wawie mam naprawdę dobrego gościa, gdybyś chciał.
Ja.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja, ogrzewanie, układ chłodzenia”