Klimatyzacja się nie załącza.

Czyli: chłodzenie, grzanie, termostat, chłodnice, webasto, nagrzewnica

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
pion83

#16 Post autor: pion83 »

»witam nie dziala mi klimatyzacja w zosce, jak podam plus na wlacznik od klimy to zaczyna dzialac, ale zapala sie kontrolka od plynu chlodzacego, sprawdzilem i bylo go malo, wiec go uzupelnilem, ale problem nie zginal, jak ktos wie co to może byc, to prosze o pomoc z gory dzieki :roll:
Ostatnio zmieniony 03 lip 2010, 22:53 przez pion83, łącznie zmieniany 1 raz.

darkp1

#17 Post autor: darkp1 »

Zczytaj błędy fejsem.

jeryyy

#18 Post autor: jeryyy »

Nie wiem gdzie podłączasz prąd żeby oszukać układ.Jeżeli nie załącza normalnie sprężarki to może jest za małe ciśnienie w układzie . Jest czujnik ciśnienia który nie pozwala włączyć sprężarki bez czynnika chłodzącego, ale nie potrafię powiedzieć gdzie on się znajduje. Możesz przycisnąć zaworek żeby mniej więcej zorientować się jakie masz ciśnienie.

pion83

#19 Post autor: pion83 »

podlączam bezposrednio na sprezarke , a gdzie znajduje sie ten zaworek? :/ ale moze to bedzie wina tego cisnienia, bo nawet jak sie zalaczy to bardzo slabo chlodzi



//scalone// - proszę edytować posty a nie pisać jeden pod drugim



z tymi bledami to narazie bym sie wstrzymal bo mieszkam w Danii i tutaj serwis jest ku.... drogi, ale jak nie bedzie wyjscia to bede musial :oops:


//edit//

Kolego pisząc tego posta liczyłeś na rzetelną pomoc, ale nie otrzymasz jej w takiej postaci jak oczekujesz - Zafira i nie tylko, to nie samochód z początku lat 90-tych, gdzie wystarczyło odrobinę wiedzy motoryzacyjnej i tzw. "ruski klucz". Obecnie niemal w każdej sytuacji bez diagnostyki komputerowej, to tylko "wróżenie z fusów", a wydatek na jakikolwiek fejs, to przy konieczności płacenia za usługę diagnozy zwraca się już przy 2 - 3 wizytach w ASO lub porządnym warsztacie - przepraszam za ten wykład, ale czasami nie rozumiem użytkowników naszych Zosiek.
Ostatnio zmieniony 03 lip 2010, 23:09 przez pion83, łącznie zmieniany 1 raz.

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#20 Post autor: Harry200 »

Jak będziesz miał za małe ciśnienie to nie bedzie się układ załączał,podając zasilanie bezpośrednio na sprężarkę oczywiście ją załączy ale wydatek klimatyzacji będzie niewielki ze względu na małą ilość R-134,

gwizdenson

#21 Post autor: gwizdenson »

Janusz masz rację ,że podróbki to szit.Nie wiem czy uda się tobie reklamować,moja niby nowa założona puszczała odrazu - diagnoza sprzedawcy uszkodzenie mechaniczne oczywiście z mojej winy a puściła na spawie.Nie wiadomo jak z tym walczyć a najlepsze,że panisko mi powiedziało - cytuję: co pan chcesz jakby wytrzymała to i tak góra dwa lata.Ręce opadają.

Michał

#22 Post autor: Michał »

Witam,
Nie działa mi klimka,prawdopodobnie coś z kompresorem,cewka,sprzęgło coś takiego.
Potrzebuję zdiagnozować co jest,żeby niepotrzebnych kosztów uniknąć.Znacie porządny i niedrogi warsztat w Warszawie?

Piotrek413

#23 Post autor: Piotrek413 »

W Warszawie nie znam dobrego ale w Wyszkowie jest bardzo tani i dobry. Za podpięcie do kompa i diagnozę dlaczego klima nie działa 70zł. Moim zdaniem cena nie wygórowana.
U tego mechanika części są w różnych cenach w moim przypadku :
sprzęgło od klimy 350zł + 300zł robota
a u innego
sprzęgło 150zł + 100zł robota
Ja polecam u jednego zrobić diagnozę, a drugiego naprawę. We wtorek jestem umówiony na wymianę sprzęgła i napiszę czy jestem zadowolony.

Michał

#24 Post autor: Michał »

Ok,czekam na info,daj znać co i jak.Pozdrawiam

Janusz 123

#25 Post autor: Janusz 123 »

Wymieniłem chłodnicę w ramach gwarancji. Powiało chłodem...Mam nadzieję, że "pohula" dłużej niż rok...

TUX

#26 Post autor: TUX »

jak w temacie - gdzie coś padło ??


00163 - Temperatura chłodziwa silnika, brak sygnału
Nie występuje

00164 - Nieprawidłowy sygnał temperatury cieczy chłodzącej silnika
Nie występuje

00021 - Dmuchający motor dmuchawy, nieprawidłowe działanie
Nie występuje

00002 - Temperatura chłodziwa silnika, częstotliwość poza wymaganym zakresem
Nie występuje

00004 - Czujnik ciśnienia systemu klimatyzacji, brak sygnału (przewód sygnalizacyjny)
Nie występuje

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#27 Post autor: MieHor »

TUX, jakim ustrojstwem ustaliłeś te błędy, bo nie wyglądają na O-C. I druga sprawa jeśli nie występują to spróbuj je skasować i ponownie zdiagnozuj, jeśli się pojawią ponownie, to będzie znaczyć że jest problem.

TUX

#28 Post autor: TUX »

blędy to pikuś
czytane OP C
problem bo klima nie działa
- jutro podjadę do klimatomechaników :)

samson

#29 Post autor: samson »

Mi wyglada na padniety czujnik temp.

14021973

#30 Post autor: 14021973 »

Witam, jak w temacie. Pali się kontrolka chłodnicy, komputer pokazuje błąd nr 44, lecz:

- wiatraki się uruchamiają,
- temperatura silnika nie przekracza 90 stopni,
- klimatyzacja działa
- poziom płynu chłodniczego OK

Jeden mechanik już poległ odsyłając mnie z kwitkiem po całym dniu dłubania w samochodzie. Stwierdził, że to może być wszystko a on nawet nie wie od czego by tu zacząć.

Ktoś może polecić godnego zaufania speca od tych rzeczy w Krakowie ?
Czy ktoś już przerabiał tego typu problem? Co to może być ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja, ogrzewanie, układ chłodzenia”