Wymiana chłodnicy

Czyli: chłodzenie, grzanie, termostat, chłodnice, webasto, nagrzewnica

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
jacek76
Mieszkaniec
Posty: 234
Rejestracja: 04 paź 2009, 15:17
Lokalizacja: Pruszków
Model:

#16 Post autor: jacek76 »

opolanin pisze:Podlacze sie do pytania.

Czy da sie wymienic chlodnice wody bez rozszczelniania chlodnicy klimatyzacji?
czy trzeba sciagac zderzak do wymiany chlodnicy wody?
Macie jakies praktyczne porady/tricki itp?
Zabieram sie do wymiany chlodnicy wody i nie chce sie za bardzo zdziwic ;-)

Pozdrawiam
Da się wymienić chłodnicę bez rozszczelniania ukladu klimatyzacji.
Najlepiej zdjąć zderzak i belkę za zderzakiem.
x18XE1 nie ma silnika krokowego wolnych obrotów
X18XE1 nie ma kabli wysokiego napięcia

Grzesiek

#17 Post autor: Grzesiek »

Ja dzis bede wymienial chlodnice i termostat. Ktos poleci dobry plyn do chlodnicy?

Szuwarek
Mieszkaniec
Posty: 349
Rejestracja: 21 maja 2011, 09:40
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Zegrze
Auto: ASTRA-G + ZAFIRA-A
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z22SE
Gender:

#18 Post autor: Szuwarek »

Borygo - nieśmiertelne i w dalszym ciągu dobre :)

Grzesiek

#19 Post autor: Grzesiek »

Wlane, ale za chwile jade wymienic jeszcze raz termostat, bo przeciekal - ledwo co wrocilem z sklepu z wymienionym :/

Dziwnie sie auto zachowywalo na starym ... Po miscie trzymal temp 90C na strasie oko 10 mil temperatura spadla do 0 i znowu w miescie sie podniosla ...

Termostat wymieniony, nic juz nie cieknie i temperaturka miedzy 80C a 90C sie ladnie trzyma :)

opolanin

#20 Post autor: opolanin »

ja w koncu wymienilem chlodnice ale co sie naklalem na adama...
nakretki w chlodnicy byly zapieczone/zardzewiale tragicznie i nie dalo sie odkrecic, nie pomagalo nic!
musialem odciac te czesci plastikowe z nakretka i juz na stole "rozgrzebac" ten plastik do klucza 10 i dopiero z oporem poszlo.

p.s. polecam chlodnice nrf 54668 - spasowala bez problemu, a jak dlugo sie bedzie dobrze spisywac to zobaczymy

pozdr

emjot

#21 Post autor: emjot »

Wraca kwestia z zeszłego roku - objawy identyczne. Od poprzednich mrozów do obecnych wszystko pracowało bez żadnego problemu - nawet przy działającym na maksa ogrzewaniu.

Dzisiaj znowu - objawy zapowietrzonej chłodnicy, po WYŁĄCZENIU ogrzewania wszystko po chwili wraca do normy. Występuje tylko przy ujemnej temperaturze powietrza. Spróbuję jeszcze odłączyć parownik, aby wykluczyć LPG.

[ Dodano: Sob Cze 22, 2013 14:47 ]
Heh... autko sprzedane, problem nie rozwiązany... a tymczasem w nowym też czeka mnie wymiana chłodnicy, bo cieknie... spróbujemy sami bez kanału :-).

Andre

#22 Post autor: Andre »

Hej
Wpadł mi pies pod chłodnicę i połamały się dolne mocowania. Czy ktoś dysponuje zdjęciem chłodnicy z widocznymi mocowaniami dolnymi?
Czyli jakby zdjąć zderzak i mieć widok na dolną część chłodnicy z mocowaniami do ramy.

Awatar użytkownika
SD72
Zafiromaniak
Posty: 5940
Rejestracja: 18 lip 2017, 18:21
Imię: Sylwek
Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
Auto: Zafira A 1.8 Elegance automatic
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:
Kontakt:

#23 Post autor: SD72 »

Andre pisze:Hej
Wpadł mi pies pod chłodnicę i połamały się dolne mocowania. Czy ktoś dysponuje zdjęciem chłodnicy z widocznymi mocowaniami dolnymi?
Czyli jakby zdjąć zderzak i mieć widok na dolną część chłodnicy z mocowaniami do ramy.

Moze pomoze ;)

https://www.google.fr/search?q=chlodnic ... d=0CCAQsAQ

https://www.google.fr/search?q=dolne+mo ... d=0CDQQsAQ
Ostatnio zmieniony 23 kwie 2015, 09:38 przez SD72, łącznie zmieniany 1 raz.

Andre

#24 Post autor: Andre »

Dzięki. nie wpadłem by poszukać w wyszukiwarce. Jest trochę pomocnych fotek. Wygląda na to że chyba trzeba będzie wymienić chłodnicę, bo moja nie ma już dolnych bolców mocujących.

Andre

#25 Post autor: Andre »

Witam
Muszę wymienić chłodnicę wody. Oryginalnie mam chłodnicę o grubości 42 mm. Podejrzewam, że jest ona grubsza bo pojazd jest bogato wyposażony w klimę, komputer kolor, navi itp.
Są też chłodnice grubości 32 mm, które można kupić dwa razy taniej.
Podejżewam że jak zamontuję cieńszą będzie się częściej załączał wentylator.
Czy mogę zastosować w swoim modelu chłodnicę grubości 32 mm?

vojti

#26 Post autor: vojti »

Moim zdaniem cieńsza chłodnica to do auta bez klimy. Nie oszczędzisz, jak przegrzejesz silnik.

Awatar użytkownika
wabw
Debiutant
Posty: 40
Rejestracja: 17 maja 2015, 23:03
Imię: Wojciech
Lokalizacja: Wielka Brytania
Auto: Vauxhall Zafira Comfort 1.8 16v 125kM
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#27 Post autor: wabw »

Szanowani forumowicze i forumowiczki!
Jeśli zauważycie wycieki z chłodnicy,wymieniać na nową.Ja myślałem że się uda zalepić ale niestety.
Po zastosowaniu środka do uszczelniania na troszkę pomogło a potem pasmo porażek,ATP padł termostat,potem pokazał się znów wyciek i zapchana nagrzewnica.
Chłodnica wymieniona,nagrzewnica wyczyszczona i już prawie było dobrze,lecz okazało się że puszcza trófnik magistrali wodnej.
Jestem przekonany że to są następstea stosowania półśrodków.

Awatar użytkownika
gRZENIU
Zafiromaniak
Posty: 2136
Rejestracja: 17 maja 2015, 03:30
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Błonie
Auto: Signum
Model: Polift
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#28 Post autor: gRZENIU »

Andre,Ja bym nie stosował cieńszej chłodnicy bo jak pisze Vojti , auto się przegrzeje ,a efektem ubocznym może być uszkodzenie uszczelki pod głowicą , albo co gorsza pęknięcie głowicy...

Mieszkasz w stolicy , albo w pobliżu , ale podejrzewam ,że korki Cię nie omijają , więc zaoszczędzisz na początku , ale czy warto ponosić takie ryzyko ??? :mysli:

MARCEL!
Zafiromaniak
Posty: 750
Rejestracja: 14 gru 2011, 12:33
Imię: Mar
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE

#29 Post autor: MARCEL! »

Ja być może będę musiał wymienić chłodnicę (na razie czekam na rzeczoznawcę który wyceni szkodę, aczkolwiek wyciek może być np z powodu pęknięcia przewodu) po zderzeniu z pieskiem :-(
W miarę dobre są chłodnice cieczy NISSENS?
Kiedyś wymieniłem chłodnicę od klimy na tej firmy i póki co od 2012 roku jest ok.

rolando
Świeżak
Posty: 12
Rejestracja: 11 cze 2012, 11:17
Lokalizacja: Chełm
Model:

#30 Post autor: rolando »

NISSENS to średnia chłodnica. Nie jest zła aczkolwiek można byłoby pomyśleć o czymś lepszym np. chłodnica HELLA albo DENSO. Więcej o usterkach w chłodnicach poczytaj sobie na artykule iparts http://www.iparts.pl/artykuly/jakie-sa- ... i,216.html

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja, ogrzewanie, układ chłodzenia”