Ubytek płynu chłodniczego

Czyli: chłodzenie, grzanie, termostat, chłodnice, webasto, nagrzewnica

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
dejna

#166 Post autor: dejna »

zastanawia mnie również brak tych miedzianych "wzmocnień" w tych rurkach... generalnie jak miałem uszkodzony ten zbiorniczek to były a jak później kupowałem nowy zbiornik to też były... ciekawe... czym to jest uwarunkowane... :?:


a tak do tematu:


Biedrona - udało się ustalić przyczynę w Twoim przypadku?

zymek

#167 Post autor: zymek »

Witam
ok sory żle zrozumiałem

pozdr

robertzat

#168 Post autor: robertzat »

WITAM!
ZAFIRA Z 2000R. DIESEL 2.0 DLI. UBYWA MI PŁYN CHŁODNICZY ZE ZBIORNICZKA WYRÓWNAWCZEGO. WYMIENIONY KOREK, NASTĘPNIE ZBIORNICZEK. MECHANIK NIE ZAUWAŻYŁ ŻADNYCH WYCIEKÓW. DWA DNI TEMU ZAUWAŻYŁEM, ŻE ILOŚĆ PŁYNU SPADA PRZY NAGRZANYM SILNIKU, A PO JEGO OSTYGNIĘCIU POZIOM PŁYNU W ZBIORNIKU SIĘ PODNOSI. :? GABKA Z PRAWEJ STRONY PRZY VIN MOKRA.


kolego - proszę nie krzycz - pisanie z CAPSLOCKIEM jest uznawane za krzyk... popraw porszę...
Ostatnio zmieniony 02 lis 2010, 09:36 przez robertzat, łącznie zmieniany 1 raz.

Woytas

#169 Post autor: Woytas »

robertzat...kolego...pewnie standardowo oringi na nagrzewnicy.
poszukaj jest to na forum.
pozdr

janu40

#170 Post autor: janu40 »

Mam pytanko koledzy,muszę dolać płynu do układu chłodzenia.W książce serwisowej jest napisane że ma być płyn o numerze katalogowym GM 19 40 650 a mnie sprzedali GM 19 40 663 czy mogę tego płynu dolać i mogą się wymieszać czy muszę szukać z końcówką 650.Pozdrawiam

biedrona

#171 Post autor: biedrona »

Witajcie Juz wiem wszystko Zbiorniczek wymieniony Peknieta była ta rurka plastikowa w ktorej jest metalowa rurka Jak sciagali mechanicy wąż to juz całkowicie urwali ten bolec Mechanik powiedział mi że ta miedziana rurka nagrzewa się i rozpiera te plastikową i pod wpływem tego pękają te plastikowe bolce Dzieki koledzy za porade Pozdrawiam szerokości

oscar000

#172 Post autor: oscar000 »

Ja ostatnio dostałem takie informacje:
- 19 40 656 - płyn niebieski, koncentrat, wymienialny co 3 lata, opakowanie
1l - już nie produkowany
- 19 40 663 - płyn czerwony, longlife, dolewalny, opakowanie 1l, nowy numer
katalogowy - dostępny
- 19 40 650 - płyn czerwony, longlife, dolewalny, opakowanie 1l, poprzedni
numer katalogowy - niedostępny

janu40

#173 Post autor: janu40 »

Ale czy idzie je mieszać 19 40 663 z niedostępnym już 19 40 650 hmm

Woytas

#174 Post autor: Woytas »

tak bez problemu

janu40

#175 Post autor: janu40 »

No to super wielkie dzięki koledzy.Pozdrawiam

LoKi

#176 Post autor: LoKi »

ja tam zakupiłem płyn do chłodnicy z firmy DYNAGER, mieszalny z każdym płynem, dolałem do zbiorniczka 0.5L, mechanik sprawdził stan funkcjonalności płynu...problem z głowy :)

kowal

#177 Post autor: kowal »

witam mam problem bo niedawno kupiłem zafirke i gosciu od którego kupywałem autko nawet niemiał zielonego pojecia na jakim jeżdzi płynie chłodniczym.jak to teraz sprawdzic bo zauwazyłem ze mam mało płynu i czy można zmieszac z jakims innym

[ Dodano: Sro Gru 08, 2010 10:00 ]
witam może ktoś wie jaki płyn chłodniczy moge dolać do opla zafiry 1.8 16v elegant benzyna bo ostatni własciciel nawet niewiedział ze posiada chłodnice.chodzi mi konkretnie o numer płynu i nazwe i czy mozna go zmieszac.

LoKi

#178 Post autor: LoKi »

kowal, wyżej ja i koledzy wymieniliśmy mieszalne płyny z innymi :)
LoKi pisze:ja tam zakupiłem płyn do chłodnicy z firmy DYNAGER, mieszalny z każdym płynem, dolałem do zbiorniczka 0.5L, mechanik sprawdził stan funkcjonalności płynu...problem z głowy :)

moherowedziecie

#179 Post autor: moherowedziecie »

kowal pisze:witam mam problem bo niedawno kupiłem zafirke i gosciu od którego kupywałem autko nawet niemiał zielonego pojecia na jakim jeżdzi płynie chłodniczym.jak to teraz sprawdzic bo zauwazyłem ze mam mało płynu i czy można zmieszac z jakims innym

[ Dodano: Sro Gru 08, 2010 10:00 ]
witam może ktoś wie jaki płyn chłodniczy moge dolać do opla zafiry 1.8 16v elegant benzyna bo ostatni własciciel nawet niewiedział ze posiada chłodnice.chodzi mi konkretnie o numer płynu i nazwe i czy mozna go zmieszac.



kolego mialem podobny problem, z tym ze Diesel.
Poprzedni wlasciciel nie wiedzial jaki wlew do czego sluzy.
Nawet plyn do spryskiwaczy mial u mechanika :mysli:
Poszedlem na latwizne i wszystko wymienialem w autoryzowanym salonie Opla.
Teraz mam "swojego" mechanika i nie w salonie Opla :czerwona: (koszty w ciagu roku przewyzszyly by wartosc auta trzykrotnie :lol: )
Od czegos trzeba zaczac, teraz duzo rzeczy znajduje na forum i robie sam badz ide do mechanika z gotowcem :evil2:

firek
Zafiromaniak
Posty: 1143
Rejestracja: 01 maja 2009, 12:23
Imię: Mirek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A 1,8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#180 Post autor: firek »

kowal, najbardziej mieszalnym płynem jest Petrygo, narazie sobie uzupełnij a przy najbliższej sposobności wymień sobie płyn na jakiś pożądny. Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja, ogrzewanie, układ chłodzenia”