Klimatyzacja się nie załącza.

Czyli: chłodzenie, grzanie, termostat, chłodnice, webasto, nagrzewnica

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Piasek
Zafiromaniak
Posty: 1133
Rejestracja: 12 cze 2014, 15:03
Lokalizacja: Piotrków Kujawski
Model:

#166 Post autor: Piasek »

U mnie też się jaja z klimą dziać zaczęły bo nie działa - a działała. Mam interface: powiedzcie mi gdzie szukać tej wartości w op-comie i jakie powinny być parametry bo kiedyś już mi to sprzęgiełko szwankowało i nie wiem czy to wina jego - zdechło - czy nieszczelności w układzie klimy.

Awatar użytkownika
luken66
Debiutant
Posty: 42
Rejestracja: 16 sty 2015, 15:37
Lokalizacja: Kętrzyn
Model:

#167 Post autor: luken66 »

Odepnij przewód od klimy i zobacz, czy jest napięcie po załączeniu klimy. Jak jest napięcie to prawdopodobnie cewka padła. Jak dochodzi prąd to sprawdź jeszcze, czy sprzęgiełko się załącza.

Awatar użytkownika
JARO
Mieszkaniec
Posty: 208
Rejestracja: 17 lip 2011, 14:05
Imię: Jarek
Lokalizacja: SKUMROS (EOP)
Auto: Opel Zafira A 1.8/Insignia A 2.0CDTI
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#168 Post autor: JARO »

Witam.
jeśli u mnie nie ma napięcia na przewodzie od sprężarki po włączeniu guzika to może być oznaka że nie ma ciśnienia w układzie?

Arczi

#169 Post autor: Arczi »

JARO pisze:Witam.
jeśli u mnie nie ma napięcia na przewodzie od sprężarki po włączeniu guzika to może być oznaka że nie ma ciśnienia w układzie?
Chyba "do sprezarki" - jesli podswietla sie przycisk to sprawdz bezpiecznik

Awatar użytkownika
tomzam
Mieszkaniec
Posty: 304
Rejestracja: 24 mar 2016, 18:43
Imię: Tomek
Lokalizacja: Zamość
Auto: Opel
Model: ZafiraA
Oznaczenie silnika: DTH
Gender:

#170 Post autor: tomzam »

barmon pisze:Cześć wszystkim,
Jestem świeżo po zakupie Zafiry. Okazało się, że klimatyzacja nie działa. Odwiedziłem serwis, został uzupełniony czynnik, sprawdzona szczelność - jest szczelna. Jednakże zdiagnozowano problemy z elektryką. Sprężarka nie dostaje prądu. Czy ktoś z Was spotkał się z podobną usterką i chciałby się podzielić wiedzą na ten temat? Koszty naprawy, ewentualnie co było przyczyną, jaka w efekcie była usterka?
z góry dziękuje za wszystkie odp :)


Sprawdź błędy na początek.
Może się zdarzyć że jest uszkodzony jakiś przewód, sterownik jest z lewej strony pod zderzakiem i często wiązka ulega uszkodzeniu lub też sam sterownik, poza tym jest w układzie kilka czujników których uszkodzenie uniemożliwia odpalenie sprężarki
Ostatnio zmieniony 18 maja 2016, 20:43 przez tomzam, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ryba1
Zafiromaniak
Posty: 1980
Rejestracja: 09 lip 2017, 12:27
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: CGD/SB
Auto: Zafira B 381KM/507NM
Model: OPC
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Gender:
Kontakt:

#171 Post autor: ryba1 »

tomzam pisze:
barmon pisze:Cześć wszystkim,
Jestem świeżo po zakupie Zafiry. Okazało się, że klimatyzacja nie działa. Odwiedziłem serwis, został uzupełniony czynnik, sprawdzona szczelność - jest szczelna. Jednakże zdiagnozowano problemy z elektryką. Sprężarka nie dostaje prądu. Czy ktoś z Was spotkał się z podobną usterką i chciałby się podzielić wiedzą na ten temat? Koszty naprawy, ewentualnie co było przyczyną, jaka w efekcie była usterka?
z góry dziękuje za wszystkie odp :)


Sprawdź błędy na początek.
Może się zdarzyć że jest uszkodzony jakiś przewód, sterownik jest z lewej strony pod zderzakiem i często wiązka ulega uszkodzeniu lub też sam sterownik, poza tym jest w układzie kilka czujników których uszkodzenie uniemożliwia odpalenie sprężarki
na początek sprawdziłbym bezpiecznik.jeżeli po włączaniu klimy wywala bezpiecznik do wymiany będzie cewka.koszt od 70zł w górę + wymiana.po za tym się dziwie że ten serwis tego nie zrobił skoro nie zadziałała

Parada

#172 Post autor: Parada »

Witam

Mam nastepujacy problem. Nie wiadomo, jaka temperature ustawiam. Prawym pokretlem ustawiam moc nawiewu, lewym niby zmieniam moc grzania/chlodzenia ale ponad tym pokretlem ekran wskazuje PR. Niestety nie jestem w stanie znalezc odpowiedzi, co to moze byc, dlatego prosze Was o pomoc

Parada

#173 Post autor: Parada »

Niestety nie znalazlem rozwiazanis tego problemu a za dwa tyg dluga trasa przede mna i przy tych temp. bedzie to ciezkie... :roll: :?: :oops:

Obrazek
Ostatnio zmieniony 07 cze 2016, 21:30 przez Parada, łącznie zmieniany 5 razy.

Janus
Zafiromaniak
Posty: 1162
Rejestracja: 31 gru 2014, 21:17
Imię: Janusz
Lokalizacja: Pruszków
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:

#174 Post autor: Janus »

Parada pisze:Niestety nie znalazlem rozwiazanis tego problemu a za dwa tyg dluga trasa przede mna i przy tych temp. bedzie to ciezkie... :roll: :?: :oops:

Obrazek
Nie wiem czy tego nie podejrzysz Opcomem albo Techem (interfejsem). Ten PR na wyświetlaczu to jakiś błąd sterownika klimy najprawdopodobniej. Szukanie rozwiązania po omacku może być bardzo trudne
Janusz

Parada

#175 Post autor: Parada »

no to niestety czeka mnie podroz bez klimy :( w PL kupie kabel i sprobuje wyszukac powod

Awatar użytkownika
tomzam
Mieszkaniec
Posty: 304
Rejestracja: 24 mar 2016, 18:43
Imię: Tomek
Lokalizacja: Zamość
Auto: Opel
Model: ZafiraA
Oznaczenie silnika: DTH
Gender:

#176 Post autor: tomzam »

Czytałeś ten wątek??
Może się okazać że zwykły kabel nie wystarczy, trzeba podpiąć pod techa.

http://www.astra-g.pl/viewtopic.php?f=77&t=10195

Parada

#177 Post autor: Parada »

Dzieki za odpowiedz ;) bezpieczniki wewnetrze wszystkie sprawdzone takze zostalo programowanie klimatronika. Mysle jednak, ze sam sobie nie poradze wiec na Naszej ziemi oddam do serwisu.

Awatar użytkownika
oki
Mieszkaniec
Posty: 398
Rejestracja: 11 kwie 2010, 23:15
Imię: Darek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Zafira B 2.0 Panorama
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LER
Gender:

#178 Post autor: oki »

Ogólnie jak wywala bezpiecznik od elektrosprzęgła klimy to zapala się kontrolka wentylatora na zegarach.
Bezpiecznik nr 40 -7,5A
Mozna wypiąć wtyczkę i wczepić tam małą żarówkę będzie widać czy sterowanie i elektronika działa OK

Parada

#179 Post autor: Parada »

Bezpiecznik w to miejsce byl wsadzony 20. Zmienilem na 7,5 i dalej pokazuje Pr. Zadna kontrolka mi sie nie zapala. Jedynie blad swiatel w kolko meczy.

Parada

#180 Post autor: Parada »

Mechanik wymienil panel sterowania klimy na uzywke i dziala ustawianie temperatury, niestety nie dziala kierunkowe dmuchanie, tzn nie idzie zmienic ustawienia, caly czas dmucha na szybe i srodek, nie idzie wylaczyc aby np. na same nogi dmuchalo. Wina sterownika czy czegos innego?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja, ogrzewanie, układ chłodzenia”