Ubytek płynu chłodniczego

Czyli: chłodzenie, grzanie, termostat, chłodnice, webasto, nagrzewnica

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
rzadki
Zafiromaniak
Posty: 787
Rejestracja: 06 sty 2009, 17:16
Lokalizacja: Gdańsk
Model:

#181 Post autor: rzadki »

firek pisze:kowal, najbardziej mieszalnym płynem jest Petrygo
i jak się nie mylę to Prestone
Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę, aż ciężko czasami ich wyprzedzić. ;)
Obrazek

phatemanx

#182 Post autor: phatemanx »

Witam, od pewnego czasu znika mi plyn chlodzacy, zlokalizowalem mniej wiecej gdzie to leci i wychodzi ze w okolicach bloku silnika, plyn cieknie na badz z dziwnego urzadzenia jakby zlozonego z plytek takich srebrnych.. szukalem w sam naprawiam,ale nic nie znalazlem takiego..
jak moze sie nazywac ta czesc? jak do tego dojsc.. badz co to moze byc?

za odpowiedzi dziekuje :)

[ Dodano: Wto Lut 15, 2011 20:15 ]
witam ponownie cieknie z tego czegos czy ktos wie co to jest ?i dlaczego moze przeciekac?
Obrazek

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#183 Post autor: Harry200 »

To srebrne na zdjęciu to jest chłodnica oleju,tak na podstawie zdjęć trudno określić w którym miejscu przecieka.Będziesz musiał to zdemontować i sprawdzić,jak się uszkodzi bardziej możesz mieć płyn w oleju o ile już go nie masz..

phatemanx

#184 Post autor: phatemanx »

w srodku oleju napewno nie mam.
Mogłby ktos podpowiedziec jak sie tam dobrac zeby to wyciagnac?
Trzeba cala chlodnice wymontowac? czy da sie to jakos sprytnie?

Dziekuje za pomoc :)

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#185 Post autor: Harry200 »

Można wykręcić ją od dołu ale nie jest to za wygodne.Spuść płyn,odkręć rurki do płynu chłodzącego,trzy śruby TORX do odkręcenia jak na zdjęciu i chłodnica powinna wyjść.. W internecie używki są od 90 za samą chłodnicę do 250zł z obudowa filtra..

Obrazek

Na tym zdjęciu chłodnica jest razem z obudową filtra..

fazi

#186 Post autor: fazi »

Witam , mam problem z Zośką ucieka mi płyn. Miejsce częściowo zlokalizowałem , sączy się z pod prawego mocowania silnika i leci na pasek lub leci gdzieś na pasek i chlapie na to mocowanie (ciężko stwierdzić bo wszystko od paska jest trochę zachlapane).Najwięcej "moczy "pod mocowaniem. Zastanawiam się czy to czasem nie przeciek z głowicy lub
uszkodzona uszczelka pompy układu chłodzenia. Gdyby ktoś spotkał się z czymś takim proszę dać znać , z góry dziękuję.

boogoo

#187 Post autor: boogoo »

fazi, a to masz pewnie odkręconą śrubkę torx.Jak stoisz przed autem, to po lewej od termostatu w dole jest taka.Ona lubi się odkręcić sama od drgań.Dokręć ją mocno i będzie o.k.

franek

#188 Post autor: franek »

witam. i proszę o pomoc w mojej Zośce 2.0 Di po przejechani około 50km ubywa około 1l płynu chłodzącego ,brak wycieków .poziom oleju nie zmienia się i pod korkiem nie ma majonezu pomórzcie

Anony Mous

#189 Post autor: Anony Mous »

Masz pewnie nie szczelną chłodnicę jak aż tyle płynu ci ucieka. Może kapać na osłonę i wyparowywać

franek

#190 Post autor: franek »

Witam mam problem z moja Zośka 2.0di 2000r. po przejechaniu około 50 km ubywa około 1l płynu chłodzącego ,brak wycieków ,poziom oleju się nie zmienia, pod korkiem nie ma majonezu . proszę o pomoc

darkp1

#191 Post autor: darkp1 »

franek, pierwsza sprawa, sprawdzałeś oringi nagrzewnicy? pod klapką tam gdzie VIN, pod dywanikiem, jak jest kałuża to masz odpowiedź ;)

franek

#192 Post autor: franek »

oringi ok , tylko na łaczeniu turbiny z kolektorem wydechowym widac jakis bialy proszek .

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#193 Post autor: Dziadek13 »

Lub pod autem plama płynu wyciek na pompie.Biały proszek to może po myciu silnika taki zawsze jest.A może z rury biały dymek czyli płyn przez uszkodzoną uszczelke pod głowicą dostaje sie do silnika.

franek

#194 Post autor: franek »

witam ,co morze byc przyczyna wycieku plynu chlodniczego oprocz nagrzewnicy , ale przy tym tez sa mokre dywaniki ?

mat1207

#195 Post autor: mat1207 »

Witam
Na komputerze wyświetliło mi żebym sprawdził poziom płynu chłodzącego poziom był prawidłowy jednak na wszelki wypadek trochę dolałem . Teraz komunikat nadal się pojawia .
Czy to może znaczyć że płynu jest za dużo ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja, ogrzewanie, układ chłodzenia”