[A] termostat - problemy z nagrzewaniem silnika i wnętrza

Czyli: chłodzenie, grzanie, termostat, chłodnice, webasto, nagrzewnica

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
radziko
Bywalec
Posty: 119
Rejestracja: 22 wrz 2010, 12:52
Imię: Radek
Lokalizacja: Suwałki
Auto: Opel Zafira B 1.8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#256 Post autor: radziko »

U mnie również ten wskaźnik tak się zachowuje , leży leży i nagle do góry. Na razie wieje gorącym powietrzem do kabiny i jest ok. Może to być również zły sygnał z czujnika temperatury . To trzeba byłoby zbadać.

Protas

#257 Post autor: Protas »

To znaczy , że większość mamy czujniki walnięte :lol: . Chłopaki - bez stresu . Szkoda wydawać kasę . Wydaje mi się , że jednak co druga Zafira tak już ma i koniec :roll: .
Ciepła kurtka i rękawiczki na krótkich odcinkach i zima minie :> .

LoKi

#258 Post autor: LoKi »

Protas, ogrzewanie wew działa nam działa, tylko wskazówka od tem się mozolnie porusza.

fakt że to zbytnio nie przeszkadza, ale do czego dążę...jestem w trakcie montowania gazu sekwencyjnego i gaz się załącza wtedy gdy silnik osiągnie dana temp. Nie chciałbym aby gaz włączał się po przejechaniu 20km aż wskazówka od temp. drgnie. :/

Protas

#259 Post autor: Protas »

Loki jeśli np dojeżdżasz do pracy 15 km , a z benzyny na gaz załączy po 20 km to będziesz miął drogą zimę tylko na benzynce . Żart :lol: .
Kiedyś dawno temu miałem trucka na gaz i zimą był ten sam problem . Ale chyba wszystkie zagazowane auta tak mają , co nie ? Rozwiązaniem byłby ogrzewany garaż ale nie każdego na to stać :/

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#260 Post autor: Dziadek13 »


LoKi

#261 Post autor: LoKi »

Protas, no jest taka kurde opcja, a najgorsze że w PN jade zakładać GAZ :?

no nic zobacze jak to to będzie chodzić, jestem ciekaw czy komputer od gazu będzie pobierał dane temp. z czujnika temp. czy gaz będzie załączać się po określonym czasie...

a tak na marginesie, bo widze że zakup NEW Termostatu jest dla mnie nieunikniony :mrgreen: to może doradzicie mi jaki będzie najlepszy termostat dla mojej Zafci

Wiem że na allegro jest tego sporo, ale pewnie ktoś z was już jest po takiej wymianie więc może by mi doradził.


PS: garaż mam, ale mam do niego 1KM i gdy wjadę zafirą to wyjść moge tylko przez drzrwi pasażera bo jest tak ciasno :mrgreen:

Protas

#262 Post autor: Protas »

Wjeżdżaj do garażu tyłem i będziesz wychodził ze swojej strony . A jak z rana przelecisz się 1 km to pobudka murowana . :lol:
Mnie się chyba też by nie chciało taki kawał dymać z buta ale coś za coś . Skrobanie szyb też wkurza . :>

d.marco

#263 Post autor: d.marco »

Witam wszystkich mam pytanie dot. wskazań temperatury układu chłodzenia mianowicie zauważyłem w sobotę, że jeżdżąc po mieście jakieś trzy godz. wskaźnik temperatury nawet nie drgnął (czyżby wysiadł) jeśli tak to czy jest jakiś prosty sposób na sprawdzenie jego działania czy może to objawy awarii termostatu dodam, że w kabinie było ciepło z nawiewów leciało dość ciepłe powietrze.
;)

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#264 Post autor: Dziadek13 »

d.marco pisze: czy jest jakiś prosty sposób na sprawdzenie jego działania czy może to objawy awarii termostatu dodam, że w kabinie było ciepło z nawiewów leciało dość ciepłe powietrze. ;)
Można dotknąć węża wychodzącego z termostatu do hłodnicy powinien być zimny jak wskazówka leży dopiero jak otworzy sie duży obieg powinien być gorący czyli 90'.

LoKi

#265 Post autor: LoKi »

Protas skrobanie nie jest takie tragiczne, są plusy tego :) Zafcia sie zagrzeje a ja sobie spale fajeczke :D

PS: a co z tym termostatem doradził by ktoś ??

d.marco, na 98% masz ten sam problem co większość osób w tym temacie...TERMOSTAT :lol: do wymiany

d.marco

#266 Post autor: d.marco »

Skoro tak twierdzicie to trzeba zainwestować i wymienic tylko kolejne pytanie wystepuja dwa jeden razem z obudową a drugi to sam wkład czy ktoś juz stosował sam wkład jesli tak to z jakim efektem ? ;)

walek

#267 Post autor: walek »

Witam
Ja wymieniłem całość, tzn. termostat z obudową. Jak chciałem kupić samą wkładkę to mi sprzedawcy odradzali, mówili że się nie sprawdzi że producenci nie robią do tego silnika (1,8 B). Więc kupiłem całość tj. termostat w obudowie z uszczelką. Cena 150 zł :(

wader2996

#268 Post autor: wader2996 »

A jesli komp nie wyświetla temperatury to czy nie może podawać błędnego odczytu do klimatrona chłodnica góre dół po nagrzaniu silnika jest jednakowo ciepła więc raczej to nie termostat

LoKi

#269 Post autor: LoKi »

może u mnie też wystarczy sam wkład wymienić :roll:

Anony Mous

#270 Post autor: Anony Mous »

Grzanie się silnika. Zawsze było ok 83-90 stopni a dziś specjalnie przed chwilą zrobiłem ok 15 kilometrów po mieście (fakt tempo 20-30km/h) i wskazówka doszła do ok 75-77 stopni. Tak z dnia na dzień termostat strzelił czy też powolna jazda na niskich obrotach + temp -13 stopni miało na to wpływ ?? Temp. zawsze miałem na trasie ok 85-90 stopni a na mieście schodziła do ok 80 stopni, ale temp powietrza zawsze była większa.

To moja pierwsza zima z Zosią i pierwsza w dieslu :cry:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja, ogrzewanie, układ chłodzenia”