PREPARAT DO DEZYNFEKCJI KLIMATYZACJI

Czyli: chłodzenie, grzanie, termostat, chłodnice, webasto, nagrzewnica

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
scaniairizar
Mieszkaniec
Posty: 397
Rejestracja: 30 gru 2008, 15:09
Lokalizacja: małopolska
Model:

#31 Post autor: scaniairizar »

wężykiem w kratki... tylko trzeba rozbebeszyć i wyjąć filtr przeciw pyłkowy.. no i wciskasz wszędzie - łącznie z zasysem z zewnątrz.
2.0 dti '01 i 1.9cdti '10. opcline
it's forfit śwagier!

Anony Mous

#32 Post autor: Anony Mous »

Ja byłem też dzisaj na odgrzybianiu w firmie która się tylko zajmuje klimatyzacja. Poszedłem z ciekawosci zeby zobaczyc co i jak.....zapłaciłem 80 zl ....i zapwene ostatni raz....gdyż podpatrzyłem jak to gośc robił i jaki specyfik używał.... tzn.: CRC AIRCO CLEANER

http://www.allegro.pl/item983414575_odg ... 400ml.html

kris

#33 Post autor: kris »

No dokładnie. Używają albo takich albo do bezinwazyjnego odgrzybiania. Co lepsi fachowcy robią ozonowanie.

Anony Mous

#34 Post autor: Anony Mous »

nie wiem czy to prawda czy nie...ale gosc we firmie która sie zajmuje tylko klimatyzacjami powiedzial ze ozonowanie to pic na wodę fotomontaz....zdzieranie kasy dla naiwnych....że na bakterie i grzyby tylko chemia.

ozonowanie

#35 Post autor: ozonowanie »

Witaj,


Ozonowanie za pomocą małego białego chińskiego pudełka to faktycznie pic na wodę, ja robię ozonowanie profesjonalnym sprzętem o wydajności od 6500 g/h aż do 40000 g/h. Sorry za reklamę, ale metoda naprawde super skuteczna jeśli chodzi o klimę i o zapachy, pozdrawiam
Adam
tel. 663654924
ozonowanie.com posiadamy oddziały w całej Polsce

Tom3ek

#36 Post autor: Tom3ek »

testowałem kilka "profesionalnych" ozonatorów i to pic na wode, najskuteczniejsze są ultradzwięki, bądz właśnie właśnie pianką (chemicznie) ale też nie do każdego auta, piskaniem w kratki jest tak samo skutecznie jak otwarcie okien i wywietrzenie auta, dodatkowo niebezpieczeństwo jest takie że spalić możesz coś elektronicznego.

TUX

#37 Post autor: TUX »

Tom3ek pisze:najskuteczniejsze są ultradzwięki,
z miesiąc temu byłem z klimą i właśnie takim ultradzwiekowym "inhalatorem" grzyba mi wyganiali.
Robił toto znajomy, który twierdzi, ze jest to najskuteczniejsza metoda!
[niestety nie najtańsza :( ]

KOPERNIK

#38 Post autor: KOPERNIK »

TUX pisze:[niestety nie najtańsza :( ]
TUX, to ile toto kosztuję ????

TUX pisze:inhalatorem


na ile skuteczna jest taka operacja?

TUX

#39 Post autor: TUX »

na ile sqteczne to nie wiem, bo nie wiem czy miała Zośka grzyba :P

zaplaciłem chyba 260 zl z napełnianiem + kontrast + wymiana oringow + to odgrzybianie

Anony Mous

#40 Post autor: Anony Mous »

Kaliope wyjmował koleś przy odgrzybianiu filtr kabinowy ??

Anony Mous

#41 Post autor: Anony Mous »

tak, i psiakał do srodka pianę...Ta piana długo dość wyparowywuje....i potem jak wyciągnełem fitr w domu...był cały mokry i go wypiepszyłem do kosza.

kiki05
Świeżak
Posty: 18
Rejestracja: 29 kwie 2010, 07:44
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: mazowieckie/Gostynin
Auto: Opel Zafira Tourer
Model: ZC
Oznaczenie silnika: A20DT

#42 Post autor: kiki05 »

TUX pisze:na ile sqteczne to nie wiem, bo nie wiem czy miała Zośka grzyba :P

Może któryś z kolegów podpowie kiedy należy odgrzybiać klimę, czy wykonuje się to okresowo np raz na rok czy raczej wtedy kiedy zaczyna być czuć nieprzyjemny zapach.
Zakupiłem niedawno Zosię z klimka i choć sam używam jej jak na razie sporadycznie ładnie chłodzi i nie czuć smrodku, ale może warto ją odgrzybić ?

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#43 Post autor: MieHor »

Klimę powinno się serwisować przynajmniej 1x w roku, najlepiej przed sezonem. W ramach serwisowania należy sprawdzić ciśnienie czynnika chłodzącego, szczelność układu, działanie sprężarki, chłodnicy, stan filtra p/pyłkowego, działanie wentylatorów (w komorze silnika i w układzie wentylacji), przy wykonywaniu tych czynności zaleca się odgrzybienie układu klimy.

Anony Mous

#44 Post autor: Anony Mous »

Powoli trzeba myśleć o odgrzybieniu. Pewnie to zrobię sam, preparatem, który mi gość robił w zeszłym roku. Na alledrogo można kupić za 23 zł. Sprzedający dołącza instrukcję.
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Instrukcja:

1. Otwórz pokrywę silnika i drzwi samochodu.

2. Wyjmij filtr przeciwpyłkowy aby całkowicie otworzyć kanał wlotowy.

3. Sprawdź czy przewody klimatyzatora nie są zapchane.

4. Uruchom silnik z wyłączoną klimatyzacją.

5. Włóż sondę do kanału wlotowego i powoli wyjmując wtryśnij CRC Airco Cleaner, aż piana zacznie wychodzić na zewnątrz - po zniknięciu piany czynność można powtarzać.

6. Jeśli nie zużyłeś całego środka można również oczyścić kanały wentylacyjne (wylotowe) wewnątrz samochodu - technika podobna jak w punkcie 5. Stosuj niewielka ilość środka aby nie dopuścić do wydostawania się piany przez kratki wentylacyjne.

7. Wyłącz silnik i poczekaj kilkanaście minut.

8. Włącz silnik z klimatyzacją i wentylacją ustawioną na maksimum.

9. Po upływie co najmniej 10 minut wyłącz silnik i załóż nowy filtr przeciwpyłkowy.

[ Dodano: Sob Mar 26, 2011 21:23 ]
już nie moge edytować, proszę scalić

znalazłem coś takiego....bardzo proste w użyciu.....
http://allegro.pl/bezinwazyjne-odgrzybi ... 13537.html

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja, ogrzewanie, układ chłodzenia”