woda na wycieraczce

Czyli: chłodzenie, grzanie, termostat, chłodnice, webasto, nagrzewnica

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
robert629

#31 Post autor: robert629 »

Witam. A mi cieknie (nie wiem jeszcze z czego) ale zauważyłem po wyjęciu schowka, że tak w od góry obudowy wymiennika (tam gdzie obudowa jest zapinana tymi spinkami - takimi jak filtr). Nie wiem skąd ta woda się bierze i to jeszcze u góry. Kapie mi tylko w czasie pracy klimy i krótko po zakończeniu. Może ktoś coś takiego miał? :>

gwizdenson

#32 Post autor: gwizdenson »

Robert ,u ciebie prosta sprawa ,zapchany odpływ i na pewno filtr do wymiany.

Spec

#33 Post autor: Spec »

Witam.

dzisiaj atakuję ten temat. Przy okazji ściągam też zderzak przedni. Bo muszę skleić dolny plastik.

Rozbieram całe nadkola zdejmuję koła i będę walczył.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
JARO
Mieszkaniec
Posty: 208
Rejestracja: 17 lip 2011, 14:05
Imię: Jarek
Lokalizacja: SKUMROS (EOP)
Auto: Opel Zafira A 1.8/Insignia A 2.0CDTI
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#34 Post autor: JARO »

ja też mam problem z przeciekiem. tylko u mnie to wygląda tragicznie. cały dywanik po stronie kierowcy mokry a przecieku nie moge zlokalizować. Prosze o pomoc bo dywanik już suszyłem i problem powrócił.

Anony Mous

#35 Post autor: Anony Mous »

Kolego no to naprowadziłeś nas na kolejny trop dlaczego mamy mokre dywaniki. Z tego co mi wiadomo to sporo osób walczy z tym problemem. Pewnym rozwiązaniem jest uszczelnienie tych szparek silikonem, niektórzy tak zrobili i jest podobno wszystko Ok.
Wątek już o tym jest więc żeby nie robić bałaganu można połączyć.

Spec

#36 Post autor: Spec »

Witam.

Nerwy mi już puściły i ostatecznie wziąłem się za wodę w kabinie (pod nogami kierowcy).

Sprawę przecieku cały czas staram się zlokalizować, jeżdżę aktualnie bez wykładziny pod nogami.
Na początek wszystkich zapraszam na mały seans:

http://www.youtube.com/watch?v=fxX3oqkr-lc

To co się stało po wyjęciu gąbki (przeciąłem na połowie przez skrzynie biegów)

Każdego kto miał problem ze nagrzewnica zalała mu samochód namawiam do wyjęcia i wysuszenia gąbki. Przez korki technologiczne można łatwo wylewać nadmiar cieczy.

Woda w moim samochodzie mogła stać nawet rok, kiedy nieświadomie w zeszłe wakacje na wyjeździe dolewałem ubytki płynu chłodniczego, wszystkie te dolewki potem miałem w środku do tego doszła nieszczelność, gąbka z dywanem spod nóg kierowcy była bardzo ciężka.

Ktoś pisał coś że woda może dostawać się przez nadkola i ich osłony, zdjąłem plastiki z nadkoli bo musiałem jeden z nich wymienić.

Nie ma możliwości tędy. Jeżeli odpływy są drożne podczas lania wody ładnie odpływa. Było tam troszkę brudu jednak według mnie nie to jest problemem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Podsumowując, podkleiłem uszczelkę pod szybą, odpływy technologiczne w spodzie, rurki od nagrzewnicy obkleiłem gazetą w celu sprawdzenia ich szczelności oraz kontrolowałem poziom płynu chłodniczego (to nie jest powód wody aktualnie).

Jeżeli leciało by po rurkach nagrzewnicy, woda pojawiła by się na mojej gazecie, mam po deszczu delikatną plamę pod prawą nogą (jeżdżę aktualnie z blachą pod nogami :) )


Kto ma jeszcze pomysł ja jeszcze cały tydzień szukam!

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 08 sie 2011, 21:39 przez Spec, łącznie zmieniany 1 raz.

gwizdenson

#37 Post autor: gwizdenson »

No Spec wielki szacunek ,może ty w końcu rozwiążesz tą zagadkę z wodą. Oprócz takiego ostatecznego rozwiązania jak u ciebie robiłem wszystko a woda jak jest tak jest i to wyraźnie po deszczach. Poobserwuj jeszcze trochę może w końcu się uda dowiedzieć gdzie ona wcieka.Bo jak piszesz teraz masz delikatną plamę pod prawą nogą i właśnie tam jest najwięcej wody no a jak ta gąbką nasiąknięta to twój film pokazał ile może się tego zebrać .Pozdro

robert629

#38 Post autor: robert629 »

gwizdenson pisze:Robert ,u ciebie prosta sprawa ,zapchany odpływ i na pewno filtr do wymiany.

No i niestety - wymieniłem filtr, odpływ przedmuchałem sprężonym powietrzem i dalej woda kapie w miejscu pod filtrem powietrza i pod wymiennikiem. :( :>

Spec

#39 Post autor: Spec »

Witam.

No w nocy padało rano wsiadam pod prawą piętą mam wode.

Jedyna opcja rurki od nagrzewnicy. Już podkleiłem pod podszybiem wkrety od wycieraczek bo po nich spływało na dół a nie bokiem, nie mam już bardzo pomysłu. Na podlodze pod nogami kierowcy przyklejona jest na goroco jakaś czarna folia, zerwe ją (jak się uda) zaobacze czy już nie mam podłogi zgryzionej.

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#40 Post autor: MieHor »

Miałem w przeszłości podobną sytuację w BMW 320 - zdemontowałem wszystkie wykładziny z podłogi i przegrody, wsunąłem się najdalej jak było można pod deskę rozdzielczą a szwagier lał wodę z węża, nawet dość intensywnie po szybie czołowej i dachu, przeciek pojawił się dopiero jak wypełniła się rynienka podszybia i woda nie nadążała spływać otworami przy błotnikach, dlatego przelewała się do komory silnika, okazało się że nagrzewnica pod podszybiem była tylko przyłapana śrubami (niechlujstwo blacharza), po dokręceniu wszystkich śrub czyli dociśnięciu całego obwodu nagrzewnicy do uszczelki problem zniknął, pozostało tylko wysuszyć blachy i wykładziny

Spec

#41 Post autor: Spec »

Dobra dzisiaj jak wyjde z Joba będzie test. Postaram się to udokumentować i pokazać miejsca na które trzeba zwrócić uwagę przy problemie "mokrych stóp"

Pozdrawiam :)

gwizdenson

#42 Post autor: gwizdenson »

Spec jesteś jedyny ,który tak daleko poszedł.Dlatego wszyscy niecierpliwie czekają na twoje wnioski.Robert to tylko możesz mieć nieszczelną obudowę filtra - guma wokól otworu przez który wkładasz filtr,słaby docisk zapinek lub jakieś pęknięcie.

robert629

#43 Post autor: robert629 »

gwizdenson pisze:Robert to tylko możesz mieć nieszczelną obudowę filtra - guma wokól otworu przez który wkładasz filtr,słaby docisk zapinek lub jakieś pęknięcie.
Sprawdzę - dzięki

Spec

#44 Post autor: Spec »

Witam.

Sprawa wody pod nogami jeszcze nie zamknięta. Rurki od nagrzewnicy obkleilem papierem toaletowym i jest on suchy. Dziś w nocy padało rano wsiadam do samochodu woda pod prawą stopą...

Cieżki temat dalej.

gwizdenson

#45 Post autor: gwizdenson »

Spec widzę ,że to naprawdę ciężka sprawa aby ustalić jak ta woda się dostaje.Ty tyle już zrobiłeś a zagadka jak z archiwum X.A woda u mnie po deszczach głównie tam gdzie piszesz pod prawą nogą.Ale może coś uda ci się w końcu ustalić.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja, ogrzewanie, układ chłodzenia”