Klimatyzacja się nie załącza.

Czyli: chłodzenie, grzanie, termostat, chłodnice, webasto, nagrzewnica

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#31 Post autor: Harry200 »

Pokazuje Ci błąd nr44,sprecyzuj bardziej ,czym odczytywałeś.. :?:

14021973

#32 Post autor: 14021973 »

Tak mi powiedział mechanik, który z tym walczył...
Pewnie miał na myśli P00044...

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#33 Post autor: MieHor »

O-C w dostępie do modułów podwozia i nadwozia podaje błędy (jeśli występują) w postaci dwóch cyfr, np. przy diagnostyce airbag (sprawdzone na VB)

spiotrowski

#34 Post autor: spiotrowski »

podjedź do JA-RO na ul. Stoczniowców 1, chłopaki wyczają w czym problem

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#35 Post autor: Dziadek13 »

14021973 pisze:Witam, jak w temacie. Pali się kontrolka chłodnicy, komputer pokazuje błąd nr 44, lecz:

- wiatraki się uruchamiają,
- temperatura silnika nie przekracza 90 stopni,
- klimatyzacja działa
- poziom płynu chłodniczego OK

Jeden mechanik już poległ odsyłając mnie z kwitkiem po całym dniu dłubania w samochodzie. Stwierdził, że to może być wszystko a on nawet nie wie od czego by tu zacząć.

Ktoś może polecić godnego zaufania speca od tych rzeczy w Krakowie ?
Czy ktoś już przerabiał tego typu problem? Co to może być ?
Może odeśle cie do tej informacji Błąd 44

gadi

#36 Post autor: gadi »

Witajcie,

Niestety nie mogę napisać nowego tematu, więc przykleję się tutaj.

Zatem,

Zafira A 2.2 dti, 2003 klimatronic. Padł klima. Wstępnie podawał, że za mało czynnika. w warsztacie, spuścili stary czynnik, olej, nabili nowe substancje, niestety bez zmian. Skasowali błędy, bez zmian. Zośka pojechała do szpeca elektronika. Przedzwonił wiązki, sprawdził sterownik. Stwierdził, że problemem jest właśnie sterownik. Pytanie mam do Was, czy chodzi o panel sterujący czy może jakiś inny moduł. Za naprawę chcą ok. 700pln :O:O:O
Dodam, że na uruchamiając klimę "na krótko" wszystko działa ok.
Poproszę o ewentualną pomoc, sugestię lub namiar na normalnego elektronika, jeżeli faktycznie jakiś układ jest do naprawy.

Pozdrawiam

Gadi

Dek
Bywalec
Posty: 190
Rejestracja: 25 cze 2010, 10:09
Imię: Adrian
Lokalizacja: Środek Opolszczyzny
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#37 Post autor: Dek »

gadi pisze:Witajcie,

Dodam, że na uruchamiając klimę "na krótko" wszystko działa ok.
Poproszę o ewentualną pomoc, sugestię lub namiar na normalnego elektronika, jeżeli faktycznie jakiś układ jest do naprawy.
Gadi
W sumie podobnie jak kolega wyżej - sprawdź (komputerem) wskazania czujników temperatury.
Klimatronik nie pozwoli włączyć sprężarki jeżeli jest za zimno - więc może któryś czujnik przekłamuje i wmawia sterownikowi, że jest < 5stopni, a wtedy obojętnie jak byś się nie starał nie odpalisz klimy.

pozdrawiam

gadi

#38 Post autor: gadi »

Dodam tylko, że ów elektronik, stwierdził uszkodzenie sterownika silnika. Ponoć ma to jakieś przełożenie na sterowanie klimatyzacją.

jacek28

#39 Post autor: jacek28 »

żeby nie zaczynac nowego tematu i nie zaśmiecac mam pytanie.klima nie chodzi,sprężarka sie nie włancza a błędów nie mam żadnych-o co moze chodzic ??? tylko brak gazu ?????

Anony Mous

#40 Post autor: Anony Mous »

jacek28 pisze:żeby nie zaczynac nowego tematu i nie zaśmiecac mam pytanie.klima nie chodzi,sprężarka sie nie włancza a błędów nie mam żadnych-o co moze chodzic ??? tylko brak gazu ?????
Najpierw sprawdź czy masz gaz. Jeżeli tak to może sprzęgło sprężarki siadło lub coś z elektryką. Ale najpierw sprawdź czy masz gaz.

jacek28

#41 Post autor: jacek28 »

celius pisze:Ale najpierw sprawdź czy masz gaz
a jak to moge zrobic samemu ??? :?:

Rumcays

#42 Post autor: Rumcays »

gadi pisze:Dodam tylko, że ów elektronik, stwierdził uszkodzenie sterownika silnika. Ponoć ma to jakieś przełożenie na sterowanie klimatyzacją.
Ja tam bym szedł tropem czujników. W sumie taniej wyjdzie nawet wymienić wszystkie niż zakup nowego sterownika.
A co do wniosków wysnutych przez elektronika - nie wydaje mi się, aby to była parawda. Zasadniczo włączaniem i wyłączaniem klimy zajmuje się sterownik systemu Climatronic, a nie sterownik silnika. Sterownik silnika może co najwyżej podać sygnał do Climatronica, że silnik pracuje (czyli dostępny jest napęd sprężarki), ale całą resztę załatwiają czujniki i ewentualnie sterowniki automatycznej klimy. Ale tak czy inaczej główną rolę grają tutaj czujniki - w automatycznej jest tylko taka różnica, że czujnik podaje ci aktualną wartość temperatury, co pozwala na odpowiednie załączanie sprężarki, natomiast w manualnej masz kilka stopni i pracy i w zależności od odbioru chłodu po prostu wcześniej lub później ciśnienia w układzie osiągają poziom, przy którym wyłącza się sprężarka (mowa tu o czujnikach cisnienia gazu w układzie). Takie jest moje zdanie, bo IMHO tego typu sterowanie wydaje się najbardziej rozsądne...

Anony Mous

#43 Post autor: Anony Mous »

jacek28 pisze: a jak to moge zrobic samemu ??? :?:
Samemu nic nie kombinuj - jedź do klimiarza.

kolatek2

#44 Post autor: kolatek2 »

Witam, czy ktoś z kolegów mógłby podpowiedzieć gdzie szukać nieszczelności klimy? Niedawno kupiłem zośkę i okazało się że klima jest pusta, szybko do mechaniora nabicie klimki i pełnia szczęścia przez 2 dni, podczas nabijania okazało się że jest wyciek ale bardzoooo malusieńki (przez 30 minut wskazówka na manometrze opadła o jej grubość) do czynnika dodany był barwnik UV by można było zlokalizować nieszczelność ale niestety nie mogę go nigdzie wyczaić :( dzięki za wszelki podpowiedzi :piwo:

samson

#45 Post autor: samson »

Najczesciej na chlodnicy za wentylatorem.(jezeli auto nie bylo bite,bo jezeli tak to nieszczelnosci moga tez byc na polaczeniu przewodow)
Ostatnio zmieniony 14 maja 2011, 22:23 przez samson, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja, ogrzewanie, układ chłodzenia”