Ubytek płynu chłodniczego

Czyli: chłodzenie, grzanie, termostat, chłodnice, webasto, nagrzewnica

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Skasowany użytkownik 6483

#376 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

Przecież takie oringi można kupić w sklepie , który sie w tym specjalizuje. U mnie jest taki sklep i nazywa się "ORING" :lol: . Kupisz tam każdy mozliwy oring kolego i to za grosze. :piwo:

liero1988
Debiutant
Posty: 47
Rejestracja: 30 wrz 2015, 20:00
Imię: Damian
Lokalizacja: Bytom
Auto: Opel Zafira a 2.0 dti
Model: Za
Oznaczenie silnika: Z20dth

#377 Post autor: liero1988 »

Witajcie wszyscy powodem byl korek ze zbiorniczka wyrownawczego pozdrawiam

Skasowany użytkownik 24733

#378 Post autor: Skasowany użytkownik 24733 »

Witam,
niestety coraz bardziej ubywa mi płyn chłodniczy. Przyczyną jest zapewne drobny wyciek z chłodnicy.
Pytanie - szukam na allegro chłodnicy. Rozstrzał cenowy jest bardzo duży i stąd pytanie - jaką wybrać? Ceny zaczynają się od 100zł do 250zł za nową. Co ciekawe... używane chodzą podobnie.
Polecacie jakąś konkretną markę?
Dużo jest rozkręcania?
Ostatnio zmieniony 12 sty 2018, 21:05 przez Skasowany użytkownik 24733, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#379 Post autor: Dziadek13 »

guzik_Darek pisze: 12 sty 2018, 21:05 Dużo jest rozkręcania?
Zderzak i teraz jak masz klime to można się pobawić żeby jej nie demontować ale będzie troche roboty.

Skasowany użytkownik 8511

#380 Post autor: Skasowany użytkownik 8511 »

Nie trzeba zderzaka odkręcać. Zdejmujesz węże i wentylator, a między silnikiem a chłodnicą jest na tyle miejsca,że chłodnicę można bez problemu wyjąć.

Skasowany użytkownik 24733

#381 Post autor: Skasowany użytkownik 24733 »

Zrobiona. Oddałem do swojego mechanika. 260zł chłodnica + 100zł wymiana ;)
Dużo pracy nie było podobno. Z tego co mówił mechanik dużo lepiej niż w Astrze II

thel

#382 Post autor: thel »

Witam,
mam sobie Zafirę z silnikiem Diesla 2.0 i jakiś czas temu zobaczyłem, że mi wskazówka temperatury poszła do góry, nalałem płynu chłodniczego bo okazało się, że nie ma wcale, po jakimś czasie to samo. Co mogę zrobić, gdzie szukać wycieku? Kompletnie się na tym nie znam, ale mam chociaż małą wiarę, że to nic poważnego :) Szukam chociaż jakiegoś kierunku gdzie patrzeć i szukać wycieku.
Pozdrawiam
Piotr

Awatar użytkownika
Djderki
Świeżak
Posty: 21
Rejestracja: 09 mar 2018, 09:20
Imię: Damian
Lokalizacja: Zamość
Auto: Opel Zafira Tourer 2.0 CDTI 110km
Model: ZC
Oznaczenie silnika: A20DTL
Gender:

#383 Post autor: Djderki »

Gdzieś czytałem, żeby sprawdzić z przodu po stronie pasażera, czy gąbka pod podłogą jest sucha albo dywanik. Jeżeli jest mokro to jest wyciek gdzieś na przewodach do nagrzewnicy.
Chociaż znając życie może być milion innych powodów wycieku płynu :/
Ostatnio zmieniony 12 mar 2018, 13:03 przez Djderki, łącznie zmieniany 1 raz.
Zafira Tourer 2.0 CDTI 110km, 2013r

Awatar użytkownika
celius
Bywalec
Posty: 127
Rejestracja: 29 wrz 2017, 17:44
Imię: Przemas
Lokalizacja: Oborniki / WLKP
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: A17DTR

#384 Post autor: celius »

Kolego może być to nagrzewnica tak jak pisał kolega przede mną, ale mogą być węże lub sama chłodnica. Pytanko: Czy jest pod samochodem mokra plama ???
Obrazek
Obrazek

thel

#385 Post autor: thel »

muszę dziś zobaczyć czy jest plama, jeśli oczywiście po ciemku coś zobaczę bo wracając wieczorem z pracy ciężko jest coś wypatrzeć. Dziękuję za sugestie, sprawdze je. Mam chociaż jakiś punkt oparcia.
Powiem tak, auto prócz problemu jaki ma od początku czyli drgań przy 2000 obrotów sprawuje się nieźle i jak się depnie to idzie konkretnie tylko jednak ma już swój wiek i jakieś bolączki się pojawiają :)

Awatar użytkownika
Kocur
Zafiromaniak
Posty: 1666
Rejestracja: 24 maja 2017, 19:04
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Opel Zafira B OPC
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Gender:
Kontakt:

#386 Post autor: Kocur »

Kolego, domyślam się, że to Zafira A, prawda ? Jak pisali Tobie koledzy wcześniej - powodów może być przynajmniej kilkanaście. Ja miałem podobny do Twojego przypadek. Winowajcą okazała się pęknięta obudowa termostatu, przez którą uciekał płyn. Poza miejscami, które zasugerowali Ci moi przedmówcy - zerknij także i tam :)
:f1: kolejno: Opel Corsa 1.2i, Opel Astra 1.6i, Opel Calibra 2.0i, Opel Zafira A 2.0 DTL 16V., Corsa B 1.2 16V, Astra Bertone Cabrio 1.6. Obecnie:
Opel Zafira B Cosmo Panorama DTH
Opel Zafira B OPC
Audi A4 B6 S4 Cabrio 3.0 V6

thel

#387 Post autor: thel »

Tak Zafira A 2000 rok :) Podjadę dziś pod jakąś latarnię, wezmę lampę, znajdę opis budowy gdzie co jest i popatrzę na wspomniane miejsca. Muszę to szybko naprawić bo ile można dolewać tego płynu :) Dolanie wystarcza na kilka dni.

Awatar użytkownika
Kocur
Zafiromaniak
Posty: 1666
Rejestracja: 24 maja 2017, 19:04
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Opel Zafira B OPC
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Gender:
Kontakt:

#388 Post autor: Kocur »

Daj koniecznie znać, jeśli uda Ci się odkryć usterkę :)
:f1: kolejno: Opel Corsa 1.2i, Opel Astra 1.6i, Opel Calibra 2.0i, Opel Zafira A 2.0 DTL 16V., Corsa B 1.2 16V, Astra Bertone Cabrio 1.6. Obecnie:
Opel Zafira B Cosmo Panorama DTH
Opel Zafira B OPC
Audi A4 B6 S4 Cabrio 3.0 V6

wrc78

#389 Post autor: wrc78 »

witam u mnie podobny problem,płyn chłodniczy ubywa tyle tylko że w moim aucie jest mokro od strony kierowcy pod wycieraczką i na zewnątrz pod autem żadnych plam.Czy to też problem nagrzewnicy czy może inna awaria?

Awatar użytkownika
Mariusz
Zafiromaniak
Posty: 2470
Rejestracja: 11 maja 2017, 07:01
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Warszawa
Auto: ZB OPC Line
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#390 Post autor: Mariusz »

Generalnie za ścianą grodziową z układu chłodzenia jest tyko nagrzewnica, więc jest to bardzo prawdopodobne że ma już dosyć.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja, ogrzewanie, układ chłodzenia”