woda na wycieraczce

Czyli: chłodzenie, grzanie, termostat, chłodnice, webasto, nagrzewnica

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Spec

#46 Post autor: Spec »

Jak dzisiaj bedzie padać to może uda mi się coś ustalić. Ma ktoś może jakiś opis albo rysunek podwozia jak tam idą kanały itp?

hispan

#47 Post autor: hispan »

Mam dla Was nowy trop. Ostatnio po deszczu patrzę a tu troszkę wody w miejscu gdzie jej nie powinno być - na plastikowej obudowie progu na łączeniu z uszczelką drzwi wew. auta. Myśle se " nieee k... znowu to samo" odchylam gumowe dywaniki, dotykam tapicerki ... mokra jakby się ktoś odlał. U pasażera to samo. Przerabiałem to samo w lagunie I. Więc do rzeczy. Otóż zachodzi tu tzw. efekt kapilarny przeciekania/podciągania wody w górę między wyklepaną/słabą gumową uszczelką, a blachą drzwi w górę i dalej pod lub po plastiku w dół pod tapicerkę. Zwróćcie uwagę w uszczelkach tylnych drzwi w dolnych odcinkach przy progach są takie malutkie dziurki. Z przodu ich niema wg. mnie to jest przyczyna. Zróbcie test - posypcie jakąś mąką albo czymś uszczelki i plastiki i zobaczcie czy tam cieknie. Ja żyletką wyciąłem takie kwadraciki 5X5 mm. w uszczelkach po 3 szt. na stronę, jedną w środku i po bokach przy kantach. Od str. kierowcy pomogło, od pasażera nie, ale dziś wyczaiłem że kapie od filtra kabinowego. Z Waszych opisów wynika, że to odpływ od klimy zatkany więc to już inna przyczyna.

grigori

#48 Post autor: grigori »

witam mam ten problem z cieknącą klimą.Czy muszę kupować nowe oringi?

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#49 Post autor: MieHor »

Jeśli wyciek jest właśnie z tego miejsca, to nie obejdzie się bez wymiany na nowe

Spec

#50 Post autor: Spec »

u mnie nowy trop. w czasie deszczu na postoju struga wody pomiedzy pedałami sprzegła a hamulca. woda dostaje się gdzieś tam.

dalej jeszcze bez podłogi jutro urlop i walka nierówna z wodą.

robert629

#51 Post autor: robert629 »

hispan pisze:ale dziś wyczaiłem że kapie od filtra kabinowego. Z Waszych opisów wynika, że to odpływ od klimy zatkany więc to już inna przyczyna.
A u mnie też tak jest. Odpływ przedmuchałem sprężonym powietrzem i dalej cieknie. Odpływ mam na bank drożny, gdyż kapie mi pod samochodem również. I oczywiście gdzieś koło filtra kabinowego też mi cieknie (widzę krople wody). Chyba będę musiał rozebrać te wszystkie plastiki.

gregorkrk

#52 Post autor: gregorkrk »

ja wczoraj wybebeszyłem całe wnętrze ,
przednie fotele tylną kanapę i wykładzine przednią i tylną,

póki co zauważyłem ślad po cieknącym płynie (kolor zielonkawy się wgryzł w lakier) którędy ciekło.
-od dołu nagrzewnicy pod nogi kierowcy i pasażera.

po rozebraniu widoczne ślady walki z wodą-porozwiercane takie zaślepki plastikowe żeby woda ściekała.

No ale zamówiłem zestaw naprawczy nagrzewnicy (W ASO kraków-libertów wszystko na zamówienie na za 2 dni :x )

po przednich wykładzinach dałem ręke pod tylne i mokro :shock:

wywaliłem kanape i te dywaniki i się suszi pewnie z 3dni i bedzie ok.

Ale pytanie :

skąd z tyłu mokro??
jest to chyba płyn , ewidentnie coś tłustego nie jest to woda.


PS. żeby wyciągnąc te wykładziny musiałem użyć norzyka i troszke to pochlastać a wy jak to wyciągacie do suszenia?

[ Dodano: Pią Wrz 02, 2011 22:14 ]
Nowe wieści.

Jest to na 100% płyn chłodniczy.
Do tyłu dostaje się poprzez szczelinę po wewnętrzynych częsciach zagłebienia przed fotelami przednimi i ładnie płynie do tylnych dywaników.( dla tych co wysuszyli przednie dywaniki radzę zajrzeć pod tylne )

Co do wymiany uszczelek nagrzewnicy , sam demontaż nie robił wielkiego problemu,(aby wyciągnąć osłonę nagrzewnicy trzeba dac na 4 bieg i z oporem ale wyjdzie w tylną stronę samochodu-tak dla potomnych) potem składanie ,delikatny problem z dobrym złożeniem aby była szczelność -mi się udało za drugim razem ,IMO lepiej najpierw lornetki wcisnąć w rurki od strony silnika i zabezpieczyć a potem w nagrzewnice.

Jeszcze jutro pojeżdżę bez wykładziny i sprawdze szczelność a i tak wykładzina się suszy 3 dzień i pewnie jeszcze z 2 dni i może bedzie ok.

gwizdenson

#53 Post autor: gwizdenson »

Spec ,dlaczego nie odzywasz się czy wycziłeś coś z tą wodą?Płyn płynem ale skąd woda?

gregorkrk

#54 Post autor: gregorkrk »

Spec pisze:u mnie nowy trop. w czasie deszczu na postoju struga wody pomiedzy pedałami sprzegła a hamulca. woda dostaje się gdzieś tam.

dalej jeszcze bez podłogi jutro urlop i walka nierówna z wodą.
wymień uszczelke podszybia (ta od plastiku co na 4 śruby jest przykręcona )mi tam tez przemakało, a u ciebie potem może iść po lince lub czyms innym do środka auta

Awatar użytkownika
JARO
Mieszkaniec
Posty: 208
Rejestracja: 17 lip 2011, 14:05
Imię: Jarek
Lokalizacja: SKUMROS (EOP)
Auto: Opel Zafira A 1.8/Insignia A 2.0CDTI
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#55 Post autor: JARO »

Koledzy jeśli można sie wtrącić to ściągnijcie sobie tapicerke po stronie kierowcy i pasażera tą w nogach i sprawdźcie wtedy szczelności obudowy klimy. Włączcie klime i wykonując codzienne czynności tzn wyjazdy do pracy itp. od czasu do czasu sprawdzajcie czy obudowa klimy nie przepuszcza w miejscach łączenia lub gdzie znajdują się uszczelki.

maniek111

#56 Post autor: maniek111 »

Listwy uszczelniające sprawdźcie poprawnie

gwizdenson

#57 Post autor: gwizdenson »

O jakich ty listwach piszesz,gdzie one są?Te w komorze silnika już sprawdzałem,ten plastik u dołu szyby nie ma żadnego wpływu,chyba ,że same uszczelki szyby.

KALFASOV

#58 Post autor: KALFASOV »

sprawdź czy nie masz zatkanego odpływu klimatyzacji pod filtrem kabinowym.

gwizdenson

#59 Post autor: gwizdenson »

woda jest wyraźnie po deszczu a nie po użyciu klimy.zresztą przy zatkanym odpływie klimy woda zbiera sie po stronie pasażera a nie kierowcy,a takie proste sprawy jak odpływ przy klimatyzacji ,nagrzewnica sprawdzałem w pierwszej kolejności.

Arczi

#60 Post autor: Arczi »

No to mialem dzis niespodzianke : auto zostawia mokre plamy na asfalcie z klimy ale o dziwo mialem dzis mokro na wycieraczce po stronie pasazera.
Dobralm sie do obudowy filtra klimy i okazalo sie ze jeden zatrzack spadl - jak niewiem i pewnie to za poprzedniego wlasciciela.
Chce jutro dac nowy filtr ale chcialbym tez sprawdzic droznsc odplywu wody z klimy i teraz pytanie : jak to sprawdzic ?
Od zewnatrz (pod autem) czy od wewnatrz ??

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja, ogrzewanie, układ chłodzenia”