Klimatyzacja się nie załącza.

Czyli: chłodzenie, grzanie, termostat, chłodnice, webasto, nagrzewnica

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#46 Post autor: Harry200 »

W Zafirach najczęściej chłodnice uszkadzają się za wentylatorem w dolnej części chłodnicy,zbierają się tam różne śmieci i z czasem wilgoć i sól załatwiają chłodnicę..

kolatek2

#47 Post autor: kolatek2 »

świecę UV i nic nie widać w tym problem :cry: autko nie bite, za wentylatorem sprawdzałem a jak wycieka gdzieś ten barwnik to powinno go być widać, brak mi pomysłu gdzie szukać.

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#48 Post autor: Harry200 »

Ja u siebie jak świeciłem to dopiero po zdjęciu chłodnicy było widać miejsce wycieku.Poświeć jeszcze w okolicy koła pasowego często są wycieki z uszczelnienia sprężarki...

samson

#49 Post autor: samson »

A zdejmowales wentylator? To tylko 2 sroby, lekko!!! odchyl ipociagnij do gory.Lekko bo wylamiesz dol chlodnicy jak bedzie zgnita.

kolatek2

#50 Post autor: kolatek2 »

Tak parę liści i trochę piasku, ale ani śladu barwnika UV

mataraj121

#51 Post autor: mataraj121 »

Witam, czyli małe ciśnienie bądz mało czynnika i chłód w aucie niewielki, badz żaden Zatem kiedy wiadomo, że brak czynnika? Czy nie powinna włączyć się komtrolka ze śnieżynką? U mnie jest tak, że kontrolka po odpaleniu silnika gaśnie sprężarka po wciśnięciu przycisku włącza się (widać po przyciągniętym elektromagnesie na sprężarce) a chłodu nie czuć ani po 10 min ani po pół godz. Sam nie wiem co robić, bo po przeczytaniu wielu postów nie chcę wydatkować kasy na marne, gdyż każda wizyta u mechanika od klimy to kasa bez względu na to czy czynnik masz w układzie czy też nie. Gdzieś czytałem na forum, że można sprawdzić obecność czynnika poprzez krótkie naciśnięcie zaworka do nabijania klimy, ale to tylko obecność a nie czy go wystarcza do poprawnej pracy klimatyzacji. Moja Zafirka to 1.8 z 99r. Chętnie poczytam z góry dziękując za mądre podpowiedzi. Pozdrawiam wszystkich mądrutkich "zafiromaniaków,,

Anony Mous

#52 Post autor: Anony Mous »

mataraj121 poprzez zaworek to może dowiesz się czy masz czy nie czynnik ale jeżeli sprężarka się załącza to masz. U mnie też klima chłodziła bardzo słabo (praktycznie było to wyczuwalne na trasie przy większych obrotach). Byłem w zeszłym roku u klimiarza i wyrok (osuszacz zapchany). Dopiero niedawno pojechałem do znajomego do nowego warsztatu z maszyną z najwyższej półki. Podłączyliśmy i okazało się że mam tylko 160g czynnika. Puściliśmy cały proces sprawdzania klimy i szczelność ok. Naładowaliśmy i teraz cieszę się z chłodku w środku :)

A jak tam wentylator na chłodnicy klimy ?? Załącza się ??

mataraj121

#53 Post autor: mataraj121 »

Hym, wentylatory z przodu włączają się dopiero po osiągnięciu temp. koniecznej (90 coś tam stopni ) a wentylator od nadmuchu w środku wtedy jak włączę klimę przyciskiem, to jakby pierwszy bieg przełącznika dmuchawy choć jest na pozycji 0 . Tak powinno być?

Anony Mous

#54 Post autor: Anony Mous »

mataraj121 pisze:Hym, wentylatory z przodu włączają się dopiero po osiągnięciu temp. koniecznej (90 coś tam stopni ) a wentylator od nadmuchu w środku wtedy jak włączę klimę przyciskiem, to jakby pierwszy bieg przełącznika dmuchawy choć jest na pozycji 0 . Tak powinno być?
Wentylator nadmuchu powinien chodzić na 1 jeżeli nawet jest ustawione 0 przy włączonej klimie.

Ale mi chodzi o wentylator na chłodnicy klimatyzacji, czy się załącza i kiedy ??

Maro01

#55 Post autor: Maro01 »

Wentylator klimy powinien pracować chyba od momentu włączenia klimy. Jeżeli chodzi o zaworek, to nawet gdy nie ma czynnika, to będzie lekko syczał po wciśnięciu, więc tak raczej trudno sprawdzić. Chociaż podobno fachowcy, to nawet po zapachu poznają :) Jeżeli sprężarka działa, to najlepiej podłączyć do urządzenia do ładowania klimy. Test próżniowy może pokazać większe wycieki, natomiast dodanie barwnika podczas ładowania pozwoli na dokładne określenie miejsca ewentualnego wycieku...w niektórych sytuacjach wystarczy dokręcić tylko zaworek :) Koszt ładowania to 80-150 zł.

Anony Mous

#56 Post autor: Anony Mous »

A tak na szybko spytam bo nie pamiętam :) ile czynnika i ile oleju wchodzi do klimy w Zosi A X20DTL ??

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#57 Post autor: Dziadek13 »

U mnie czynnika było 70 a miało być 700 klima działała po nabiciu 4 lata.Teraz nabijałem i zobacze jak długo będzie chodzić koszt 150zł Mysłowice.Testowałem teraz taką zasłone z samochodowej żaluzji przeciw słonecznej którą zawiesiłem w tych otworkach nad głową pasażera i kierowcy można ją zawiesić też za drugim rzędem siedzień to klima w 4 minuty wypełniła przednią część kabiny z tyłu nikt nie siedział więc po co ma tam chłodzić.

darkp1

#58 Post autor: darkp1 »

W Zafirze A, przed liftingiem czynnika wchodzi 700g, w wersji po liftingu 600g. Wynika to z różnego rozmiaru chłodnic. Moja jest z listopada 2002, buda i środek przed liftem, silnik już poliftowy. Sprawdzane w praktyce na Zosi mojej i Rafiego.

SummerLove

#59 Post autor: SummerLove »

Witam, ja z kolei mam pytanie typu: bo w czasie zimy jakoś tam włączyłem (czy sama się włączyła ) napis "ECO" i teraz mam go ciągle. Odczuwam o wiele słabsze chłodzenie. Więc jak wyłączyć to ECO ?

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#60 Post autor: MieHor »

Naciskasz środkowe (większe) pokrętło na panelu klimy, na wyświetlaczu wyświetli Ci się Menu, w którym na drugiej pozycji masz kwadracik, najedź kursorem na niego i naciśnij to samo pokrętło, kwadrat powinien być przekreślony - naciśnij klawisz Main i ciesz się włączoną klimą

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja, ogrzewanie, układ chłodzenia”