Wymiennik???

Czyli: chłodzenie, grzanie, termostat, chłodnice, webasto, nagrzewnica

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
gszuder

Wymiennik???

#1 Post autor: gszuder »

Witajcie,
Prośba o pomoc. Dzisiaj byłem nabić klime do Zafirki. No i gość podłączył jakieś wężyki do klimy, puścił azot (chyba-tak gadał) i sprawdzał czy coś syczy i czy jest szczelna. Ku zdziwieniu wszystkich syczało coś w kabinie z kratek wylotowych. Gość twierdzi, że to jakiś "wymiennik" czy coś??? Ponoć aby go wymienić trzeba rozebrać deskę rozdzielczą...Naprawę szacuje na 1000zł... Wiecie co to za ustrojstwo mogło się zepsuć? Prośba o pomoc i poradę.

Skasowany użytkownik 6483

#2 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

Napiszę tak, u mnie syczało w podobny sposób w kratek nawiewu gdy włączyłem klimę . Spowodowane było to tym ,że w układzie było za mało czynnika. Ale z tego co Ty piszesz to wynika ,że syczy Ci na wyłączonej klimie a to już by świadczyło o nieszczelności w układzie. Skoro to syczenie jest słyszalne w kabinie przede wszystkim to znaczy ,że masz nieszczelność w okolicach nagrzewnicy. Być może to tylko kwestia sprawdzenia połączenia przewodów sztywnych z ową nagrzewnicą albo...uszkodzona chłodniczka klimy a to już wiąże się z nurkowaniem pod deskę rozdzielczą :/

gszuder

#3 Post autor: gszuder »

zakupiłem nagrzewnicę i jutro rozbebeszanie czeka koleżkę mechanika...Oby to było to..

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja, ogrzewanie, układ chłodzenia”