kolor markera

Czyli: chłodzenie, grzanie, termostat, chłodnice, webasto, nagrzewnica

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
yach

kolor markera

#1 Post autor: yach »

Koledzy mam pytanie, czy miał ktoś problemy z nieszczelnością chłodnicy klimatyzacji, w mojej Zafirze ponoć zrobiła się nieszczelna ( brak uszkodzeń mechanicznych). Mechanik stwierdził że jest cała "ochlapana markerem".
Do łatwowiernych nie należę zdemontowałem grill i nic takiego nie znalazłem świadczącego o jej nieszczelności, a to że czynnik ucieka to pewne ponieważ po nabiciu i takich tam innych czynnościach związanych :D z jej serwisowaniem, cieszyłem się chłodkiem ze dwa dzionki jedynie.
Pytam bo nie jestem skłonny do wymiany części z dobrej na dobrą nie osiągając przy tym zamierzonego efektu. Jaki jest kolor tego markera, jak długo utrzymuje się w miejscu nieszczelności, może ktoś ma fotkę takiej chłodnicy klimatyzacji ze śladami zaznaczonymi markerem dodawanym do czynnika chłodzącego ( lub link do takiej fotografii). :piwo:

Awatar użytkownika
Maciek
Zafiromaniak
Posty: 3463
Rejestracja: 24 gru 2008, 16:35
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Z20LET
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:
Kontakt:

#2 Post autor: Maciek »

Żeby zobaczyć ten "marker" to musisz poświecić lampą UV po całym układzie ;)

yach

#3 Post autor: yach »

aha, to juz sobie poswiecilem ;-)

podbiel

#4 Post autor: podbiel »

W miejscu gdzie chłodnica puszcza (najczęściej pod wentylatorem) będziesz miał tłuste plamy. Moja w A była sprawdzana ciśnieniowo i na podciśnieniu i nie wykazywała dziur. Po nabiciu klima działała tydzień góra dwa. Chłodnica poszła do wymiany i jest chłodek.

yach

#5 Post autor: yach »

Dzięki za odpowiedzi, może czas zacząć wierzyć mechanikom. Wymieniam chłodnicę, nabijam i znowu zacznę się cieszyć z klimatyzacji :D (mam nadzieję).

olo018

#6 Post autor: olo018 »

Ja swoją w astrze G skleiłem klejem aluminiowym dwuskładnikowym i trzymała dwa lata do sprzedaży,teraz chyba mnie czeka to samo w zofii ! :evil:

yach

#7 Post autor: yach »

Tyle że w mojej nie wiadomo co sklejać wygląda jak nowa ( przynajmniej z góry):D

olo018

#8 Post autor: olo018 »

Jeśli masz marker w środku to uv lampą znajdziesz gdzie uchodzi,zdemontujesz wentylator i będziesz widział,moja miała jedną dziurkę na środku,usunąłem te cienkie blaszki odtłuściłem i zakleiłem po 2 dniach nabiłem ponownie układ i pięknie chłodziło .

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja, ogrzewanie, układ chłodzenia”