kontrolka CHECK - poziom płynu chłodzącego

Czyli: chłodzenie, grzanie, termostat, chłodnice, webasto, nagrzewnica

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
roninrt

kontrolka CHECK - poziom płynu chłodzącego

#1 Post autor: roninrt »

Witam kolegów,

posiadam od niespełna miesiąca ZA OPC 2002 192KM, jedyny problem który mnie trapi to świecąca się ciągle kontrolka CHECK z komunikatem "Poziom Płynu Chodzącego".

Wymieniałem czujnik poziomu płynu chłodzącego na fabrycznie nowy oraz pojechałem na komputer wykasować ewentualne błędy.

Dodam że po wymianie płynu chłodzacego nic mi nie ubyło w zbiorniczku wyrównawczym.

Powyższe zabiegi jednak nic nie dały, komunikat oraz kontrolka wciąż się pojawiają.

Nie przeszkadza to w jeździe, ale wpływa na mój komfort jazdy.

Może któryś z kolegów spotkał się z podobną przypadłością i jest w stanie mi pomóc.

Z góry dziękuje za podpowiedź co zrobić z tym fantem.

Awatar użytkownika
vertal
Debiutant
Posty: 36
Rejestracja: 29 gru 2011, 16:42
Lokalizacja: Łowicz
Model:

#2 Post autor: vertal »

Masz mało płynu w zbiorniku do spryskiwania szyb
Inni tobie pomogą jak zobaczą że sam chcesz sobie pomóc

Piechcio
Świeżak
Posty: 20
Rejestracja: 27 maja 2013, 11:20
Lokalizacja: Radom
Model:

#3 Post autor: Piechcio »

mam ten sam problem, co kolega roninrt też wymieniłem czujnik i mam dalej ten błą, że jest za mało płynu chłodzącego.
Doszedłem do tego, jak ostatnio demontowałem zbiorniczek płynu i znalazłem złączoną na krótko wtyczkę od ww. płynu, rozpiąłem ją i odrazu na ekranie komunikat o tym płynie.

ale do rzeczy, wymieniłem czujnik, bo uważałem, że skoro po podłączeniu starego i dolaniu płynu nadal występował komunikat, to jest on uszkodzony.
Przyszedł drugi i to samo :czerwona:
Okazuje się, że jest to kontaktron zabudowany w plastik, czyli potrzebuje pływającego magnesu w zbiorniczku po podłączeniu do miernika i przejechaniu magnesem czujniki działają

Stąd moje pytanie, czy wie ktoś gdzie i jaki powinien być ten magnesik?
Zafira A - 2002r. Y22DTR

Kamil - Tata Filipka
http://www.dzieciom.pl/9109/
http://www.pomocdlafilipka.pl/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja, ogrzewanie, układ chłodzenia”