Skraplacz - chłodnica klimy

Czyli: chłodzenie, grzanie, termostat, chłodnice, webasto, nagrzewnica

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
marcin06ge
Świeżak
Posty: 8
Rejestracja: 20 maja 2015, 21:55
Imię: Marcin
Lokalizacja: Zgierz
Auto: Opel Zafira a
Model: Za
Oznaczenie silnika: Z18XE

Skraplacz - chłodnica klimy

#1 Post autor: marcin06ge »

Witam mam taki problem ucieka gaz z klimy całkowicie w czasie ok 2 tygodni , poraz czwarty nabita z kontrastem i nic nie widać po drugim razie wymieniony parownik, oringi zaworu rozprężnego i zawór rozprężny i dalej ucieka a śladu niema nigdzie. Dzisiaj byłem u kuzyna i on twierdzi ze jak miał zafire to tez nie było nic widać i leciało mu spod tego plastiku u góry na chłodnicy z prawej strony. I teraz do sedna czy ten plastik to jest jakiś korek "zaślepka" żeby można go było wyjąć i tam zajrzeć bo kuzyn czasami "leje wodę" a nie chciałbym niepotrzebnie czegoś zniszczyć . Jeżeli ktoś jest rozeznany w temacie to prosiłbym o pomoc.

Awatar użytkownika
fredas
Zafiromaniak
Posty: 5219
Rejestracja: 30 lis 2014, 12:46
Imię: Ryszard
Lokalizacja: Sypniewo [cse]
Auto: Opel Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#2 Post autor: fredas »

jedż do dobrego speca który zaaplikuje czynnik kontrast i coś w rodzaju kleju wycieków to jest 2w1 lub3w1 koszt ok 140 pln :lol:

Awatar użytkownika
marcin06ge
Świeżak
Posty: 8
Rejestracja: 20 maja 2015, 21:55
Imię: Marcin
Lokalizacja: Zgierz
Auto: Opel Zafira a
Model: Za
Oznaczenie silnika: Z18XE

#3 Post autor: marcin06ge »

Dzisiaj sprawdziłem korek się odkręca a pod nim jest jakby zawór zabezpieczony segerem , po zalaniu olejem zaczęły iść bąbelki.....więc jest winowajca

maniekspy

#4 Post autor: maniekspy »

Miałem to samo. Wymieniałem chłodnicę klimy i majster założył nowy zawór. Okazał się lipny. Wróciliśmy do starego zaworu i 3 tygodnie już działa. Miałem później jeszcze przeprawę bo miałem na autostradzie wystrzał pod maską. Okazało się że pękła sprężarka. 350 używka + robocizna + nabicie, wcześniejsza wymiana chłodnicy i nabicie. W sumie prawie tysiaka wydałem.
Narazie działa.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja, ogrzewanie, układ chłodzenia”