woda na wycieraczce

Czyli: chłodzenie, grzanie, termostat, chłodnice, webasto, nagrzewnica

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
ares ares

Jak uszczelnić ?

#1 Post autor: ares ares »

witam
panowie czy miał ktoś problem z przeciekaniem wody do środka zafiry w miejscu wejścia kolumny kierowniczej są tam dwie gumy jedna od dołu druga płaska od góry
sprawdzałem w astrze wygląda to tak samo jak u mnie -a jednak moknie przyglądałem się temu ale nic nie wymyśliłem może jakieś sugestie??
pozdrawiam

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#2 Post autor: MieHor »

A nie jest to przeciek z nagrzewnicy?

ares ares

#3 Post autor: ares ares »

[quote="MieHor"]A nie jest to przeciek z nagrzewnicy?[/quote

czysta woda najbardziej mokro jest w miejscu wejścia kolumny kierowniczej są tam dwie gumy jedna od dołu druga płaska od góry na próbę włożyłem tą górną gumę pod pod wykładzinę z gąbką
pozdrawiam

jaca19665

#4 Post autor: jaca19665 »

dziś rano zauważyłem wode na wycieraczce byłem w trasie więc nic nie mogłem zrobic
wody sporo przybywało. myślałem że to płyn chłodniczy. po powrocie zasiadłem do czytania forum a potem do samochodu zdziwiłem się bardzo bo ciecz na wycieraczce była zwykłą wodą a moim pojeżdzie nie ma w układzie nigdzie wody dostałem się do nagrzewnicy a tam ulewa. podjechałem do kilku mechaników ale jak to fachowcy .... temat trzeba obejrzec po niedzieli zosawic auto itd itp. Zniechęcony zacząłem oglądac auto od strony silnika oraz podwozia zauważyłem natomiast że pod autem nie ma skroplonej wody która powinna spływac pod silnikiem z skraplacza podjechałem do czwartego mechanika z diagnozą ale ten ku mojemu zdżiwieniu potwierdził moje domysły przytkał się wężyk którym spływa skroplona woda pod podwozie cienki drut , sprężone powietrze 5 minut i wsio gra pozdrawiam zafirowiczów

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#5 Post autor: MieHor »

Jeszcze jak byś opisał gdzie ten wężyk jest i jak się do niego dostać, to wielu ucieszyłoby by ta informacja.

jaca19665

#6 Post autor: jaca19665 »

sory pod autkiem na wysokości nagrzewnicy, konsoli przewód wydmuchany był właśnie od podwozia nie trzeba było wyciągac skraplacza

boogoo

#7 Post autor: boogoo »

jaca19665 pisze:sory pod autkiem na wysokości nagrzewnicy, konsoli przewód wydmuchany był właśnie od podwozia nie trzeba było wyciągac skraplacza
-patrząc od dołu skierowanym do przodu auta,po środku między kołami przednimi,nad biegnącym w poprzeg stabilizatorem. :)

krzysiek82

#8 Post autor: krzysiek82 »

Ja też tam miałem kropelkę wody, nic więcej, widocznie ten typ tak ma chyba,że może da dolna guma o której piszesz się wysunęła też. od strony kabiny u mnie ona siedziała na miejscu a mimo to sucho. Na ewentualność innych przecieków będę demontował całe wnętrze zdejmę wykładzinę uzyskam w ten sposób dostęp do otworów technologicznych przez które mam zamiar zakonserwować profile.

Anony Mous

#9 Post autor: Anony Mous »

jacek2308, pisałem o tym problemie kilka miesięcy temu. Od dłuższego czasu znowu mam spokój pomimo że nic z tym nie zrobiłem. Próbowałem różnych patentów na to żeby odkryć nasze owe "źródełko" ale nigdy mi się nie udało i do dzisiaj pozostaje tajemnicą hehe. Najgorsze jest to że nawet nie wiadomo kiedy ten proceder się nasila na tyle żeby go odkryć. Może ty będziesz miał więcej szczęścia i Tobie się uda :piwo:

Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#10 Post autor: Lorry »

Ja w Astrze mam tak, ale z miejscem pasażera. Po mega ulewie lub bardzo porządnym myciu kapie tam. Na forum Astry wyczytałem że woda wchodzi tam przez podszybie w okolicach kabinówki. W AF jest zupełnie inne umiejscowienie tego filtra ale....

Spróbuj oblukać z latarką co i jak. Ktoś leje obficie z zewnątrz po okolicach szyby i podszybia a Ty w środku i szukasz strużek wody.

Ewentualnie polać wodą z atramentem i w ten sposób znaleźć miejsce przecieku...

gwizdenson

#11 Post autor: gwizdenson »

Walczę z tym samym już drugi rok-woda pod wycieraczką kierowcy,i właśnie podejrzewam ,że woda dostaje się od strony silnika po jakimś przewodzie lub cięgnie do kabiny.Do tego momentu udało mi się stwierdzić i uszczelnić jedną rzecz lecz nie wiem do końca czy to jest właśnie to.Cały czas jak mam położoną gumową wycieraczkę i ją podniosę jest wilgotno ale mam nadzieję ,że to juz tylko odparowywanie tego co zebrało się pod wykłdziną.Rozebrałm pod podszybiem wszystkie plastiki do części gdzie zamontowany jest mechanizm wycieraczek.Jest tam na całej szerokości wozu płyta ,która to wszystko zamyka (z wygłuszeniem od dołu).Orginalnie jest tam uszczelka ale jak lałem wodę to stwierdziłem ,że gdzieś nad nad zbiorniczkim płynu hamulcowego ostro przecieka i leci w dół na przewody,które wchodzą do kabiny.Nie doszedłem jeszcze do nich(bo nie chce mi się ściągać osłony od dołu) i nie wiem czy mają jakieś nieszczelności na wejściu do kabiny.Jednak to miejscse gdzie był przeciek zasilikonowałem i teraz będę obserwował.Nie mam już tak jak przedtem,że gdy podniosłem wycieraczkę to wykładzina była nasączona jak gąbka ,dlatego myślę ,że obecna wilgoć to odparowywanie pozostałości wody,która u mnie bardzo długo tam się dostawała.

gwizdenson

#12 Post autor: gwizdenson »

Jacek .w zasadzie już teraz muszę raczej z pewnością stwierdzić,że u mnie przyczyną było to co wyzej opisałem.Po ulewach nie przybywa ale cały czas suszę i ciagle coś tam odparowuje z wykładziny.

Spec

#13 Post autor: Spec »

Z problemem tez juz walcze jakis czas.

Napewno nie nagrzewnica wymienione oringi założony zestaw naprawczy. Nie uszczelka szyby od zewnetrznej strony, również podklejona pancernie. Odpływy od klimy drozne jednak dalej mokro.

Awatar użytkownika
zibek99
Świeżak
Posty: 24
Rejestracja: 15 kwie 2010, 10:24
Imię: Zbyszek
Lokalizacja: Legnica
Auto: Opel Zafira A 2.0 DTI
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:

#14 Post autor: zibek99 »

witam kolegów:)
Nie wiem czy pomogę, ale miałem podobny problem w vectrze b, a mianowicie jak auto kupiłem było wszystko ok i po około roku zaczęła mi się zbierać woda na wycieraczce po stronie kierowcy szczególnie po deszczu i wizycie na myjni. warstwa wody miała ok 1cm wysokości. Szukałem wszędzie skąd ta woda może się zbierać i co się okazało - jakieś 2 tygodnie wczesniej mechanior montował mi alarm w samochodzie i nie włożył mi dokładnie takiej uszczelki gumowej przez którą wchodzą przewody do kabiny. Uszczelka wyskoczyła z gniazda i część wody wlewała się do kabiny. Włożyłem uszczelkę w gniazdo i od tego czasu problem zniknął.

Spec

#15 Post autor: Spec »

Mozesz powiedziec gdzie ta uszczelka.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja, ogrzewanie, układ chłodzenia”